Numan Kurtulmuş; haksızlığa uğrayanlar KHK ile göreve iade edilecek

Numan Kurtulmuş gündemdeki konular hakkında katıldığı televizyon programında kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı ve açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş meslekten ihraç edilen ve suçsuz olanların yeni çıkarılacak KHK ile görevlerine iade edileceğini belirtti.

Numan Kurtulmuş; haksızlığa uğrayanlar KHK ile göreve iade edilecek

Numan Kurtulmuş; haksızlığa uğrayanlar KHK ile göreve iade edilecek

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katıldığı canlı yayında meslekten ihraç edilen ve mağdur olan kişilerin son durumları hakkında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, haksızlığa uğrayan ve haksızlığa uğradığını tespit ettiğimiz kişilerin çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararnameler ile mesleklerine, görevlerine iade edileceğini belirtti.

FETÖ İLE KAMUSAL MÜCADELE

Numan Kurtulmuş FETÖ ile kamuda yürütülen inceleme ve soruşturma sürecinin devam ettiğini vurgularken, haksızlığa uğrayanların, haksız ithamlarla karşılaşanların mesleklerine geri döneceğini açıkladı. 15 Temmuz darbe girişimi akşamında TBMM’yi bombalayan bir kişi olduğunu belirterek Fethullah Gülen’i işaret eden Kurtulmuş, o bir kişinin arasından ise on binlerce kişinin idaresinin olduğunu ifade etti. Hain darbe girişiminde rol oynamış, destek vermiş FETÖ ile işbirliği içinde olan herkesten gerekli hesabın sorulacağını açıklayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bu konuda devletin tüm gücü ile soruşturmaların, operasyonların devam ettiğini açıkladı.

YENİ ANAYASA VE YENİ SİSTEM

TRT Haber’de gazetecilerin sorularını canlı yayında yanıtlayan Kurtulmuş yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi hakkında da açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin hedeflerine doğru ileriye yönelik sağlam basarak kuvvetli bir şekilde ilerlemesi için Başkanlık sisteminin gerekli olduğunu belirten Kurtulmuş, başkanlık sisteminin yürütmenin kuvvetli bir etkeni olarak gördüklerini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM