Numan Kurtulmuş’tan bedelli askerlik ve erken seçim açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş erken seçim konusunda ve bedelli askerlik hususunda açıklamalarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş yaptığı açıklamalarda net konuştu ve bu konuların gündemden kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Numan Kurtulmuş’tan bedelli askerlik ve erken seçim açıklaması

Numan Kurtulmuş’tan bedelli askerlik ve erken seçim açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katıldığı televizyon programında ve sonrasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş açıklamaları arasında bedelli askerlik, erken seçim ve referandumda çıkacak evet hayır konuları vardı. Kurtulmuş referandum konusuna da değinerek referandumun şu anda en önemli konular arasında olduğunu vurguladı ve evet ya da hayır için linç girişimi yapmanın yanlış olduğunu belirtti.

KURTULMUŞ: KENARA KALDIRALIM

Erken seçim yapılacak mı sorusuna cevap veren Kurtulmuş, erken seçim konusunu ve bu konuda gelecek soruları bir kenara kaldıralım ifadesini kullandı. Referandumun önemli olduğunu ancak her şeyin de referanduma bağlı olduğu algısının yanlış olduğunu belirten Kurtulmuş, sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın başımız üzerine açıklamasını yaptı. Referandum için evet mi hayır mı çıkacak sorusunun cevabını net olarak rakamlarla belirtmenin imkansız olduğuna değinen Numan Kurtulmuş, kendi kanaatine göre sandıktan rahatlıkla Evet çıkacağını düşündüğünü vurguladı. Döviz ve Türkiye’nin kredi notu üzerine de değerlendirmede bulunan Başbakan Yardımcısı, tüm bunların döviz üzerinde oynanan oyunların hala FETÖ ve destekçileri tarafından Türkiyeyi köşeye sıkıştırma politikalarının bir parçası olduğunu açıkladı.

BEDELLİ ASKERLİK

Bedelli askerlik konusunda da gün içerisinde açıklama yapan Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı gündeminde bedelli askerlik olmadığını belirtti. Yakın zamanda bedelli askerlik konusunun gündeme de gelmeyeceğini düşündüğünü açıklayan Kurtulmuş ülkenin içinde olduğu durumun terörle had safhada olduğunu vurgularken bedelli askerlik hususunun da söz konusu olmayacağını ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM