Numan Kurtulmuş’tan OHAL inceleme komisyonu başvuru açıklaması

“OHAL inceleme komisyonuna başvurular bugün yarın alınmaya başlanacak” açıklaması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş kamuda halen FETÖ üyelerinin olduğunu da belirtti.

Numan Kurtulmuş’tan OHAL inceleme komisyonu başvuru açıklaması

Numan Kurtulmuş’tan OHAL inceleme komisyonu başvuru açıklaması

Geçtiğimiz ay temmuz ayının başında OHAL inceleme komisyonunun başvuruları alacağını açıklayan Numan Kurtulmuş, son açıklamasında komisyonun başvuruları bugün yarın almaya başlayacağını ifade etti. Meslekten ihraç edilen 110 bine yakın kamu personelinin haricinde kamuda halen kripto FETÖ üyelerinin de yer aldığını belirten Kurtulmuş soruşturma ve incelemelerin devam ettiğinin altını çizdi.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU BAŞVURULARI

Kamuda FETÖ mücadelesi ve OHAL inceleme komisyonu hakkında bilgi veren Numan Kurtulmuş, OHAL inceleme komisyonu usul ve esaslarının belirlendiğini ifade etti. Komisyonun inceleme ve karar aşamasında dikkate alacağı kriterler ve işlemlerin netlik kazandığına da değinen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, OHAL inceleme komisyonuna yardımcı sekretaryada son aşamaya gelindiğini ifade etti.

KRİPTO FETÖ ÖNEMLİ NOKTALARDA

MEB personelleri, TSK ve Emniyet personelleri ağırlıklı olmak üzere kamuda 105-110 bin arası kamu çalışanı FETÖ bağlantıları nedeniyle meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen kamu çalışanlarının büyük bir kısmı sendika, banka, ihbarlar ile ihraç edilirken Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş son açıklamasında kamuda halen önemli noktalarda FETÖ üyelerinin olduğuna değindi. Kritik noktalarda olan kripto FETÖ üyelerinin olduğuna işaret eden Kurtulmuş, bu kişilerin tespiti için gerekli işlemlerin sürdüğünü açıkladı.

Kripto FETÖ üyelerinin en tehlikeli FETÖ mensupları olduğunu belirten Kurtulmuş, bu kişilerin karda yürüyerek izini belli etmeyen kişiler olduğunu açıkladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş kripto FETÖ üyeleri hakkında Milliyet gazetesine de şu açıklamayı yaptı;

“Temizliğin şimdiye kadarki olan kısmı iyidir ama benim de şahsi kanaatim daha çok işimizin olduğudur. En tehlikelileri kripto FETÖ’cüler, karda yürüyüp izini belli etmemiş olanlar. Bunların her yerde; üniversitelerde, iş dünyasında, emniyette, adalette, siyasette, nerede varsa hepsinin üzerine gidilecek. ve ortaya çıkarılacak.”

OHAL KOMİSYONU BAŞVURUSU ÇOK KOLAY OLACAK

OHAL inceleme komisyonuna başvuru yapmanın çok kolay olacağını belirten Numan Kurtulmuş, OHAL komisyonu üyeleri ve komisyona yardımcı sekretarya biriminin başvuruları en kısa sürede sonuçlandırması için çaba sarf edeceğini ifade etti. OHAL komisyonunun 2 yıl çalışacağını, sürenin yetmemesi halinde komisyonun çalışma süresinin uzatılacağını belirten Kurtulmuş, bugün yarın OHAL inceleme komisyonunun başvuru almaya başlayacağının da altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

 1. Sadece sendikadan dolayı atılanlar ilk olarak hemen göreve iade edilmelidir.sendika aidatını devlet ödemiyor muydu?Evet ödüyordu.İnşallah suçsuz olanlar bir an önce iade edilir.

 2. Bugün yarın
  Birkaç güne
  Bir haftaya kalmaz
  Bilemedin iki üç hafta
  Bu ayın sonuna
  Heralde önümüzdeki aya sarkacak
  Aldanmışız, bekladiğimizden uzun sürecek gibi
  Bir iki ayın önemi yok.
  Bayramdan önce diye umuyoruz
  Neyse bayramdan sonraya kaldı
  Canım ne diye iki ayağımızı bir pabuca sokuyorsunuz ki
  Bu bayram geçti diğer bayrama Allah kerim.
  Eeeeh amma uzattınız be kardeşim
  Mağdur falan yok.
  O hâlde komisyona da gerek yok.

 3. Bu komisyonla Ihraç edilenlerin bir kısmını-göstermelik kadar iade edecekler. Büyük kısmını da etmeyecek ,oyalayacaklar diye tahmin ediyorum.

 4. Bizi büyüten,okutan,esas terörün içinde görev yapıp okullarımızda asılı bayrağın gönderde kalması için bizimle beraber olan ailemiz ve canımız olan babalarımızın isimleri resmi gazetede terörist babası olarak anıldı.Gerçek bunlar.net olamm bunlar.bunun telafisi mümkün değil

 5. Ben de aynı durumdayım.Kasım 2015 istifa.Ama net olan tek şey.ihraç edildiğimiz .Resmi Gazetelerde Bizi büyükten

 6. Bugün yarın derken çıkmaz ayın son çarşambasına kurulur inşallah. Netlik kazanan kriterler niçin net bir şekilde ifade edilmiyor? Eften püften sebepler yüzünden ihraç edildik. Kasım 2015’te istafa ettiğim sendika yüzünden terör örgütüne üye olmakla suçlanıyorum.17-25 Aralık 2013 yılını milat ettiler. 2014 yılında sendikanın kurulmasına izin verdiler. Olan bizim gibilere oldu.

  • aynen katılıyorum. Ben de aynı durumdayım.Komisyonun kurulmasını bu kadar geciktirirler görevden almaya sıra gelince hemen alırlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM