Nurettin Canikli; kamuda tespit edilen tüm FETÖ üyeleri ihraç edildi

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kamuda yaşanan ihraçlar ve FETÖ soruşturmaları konusunda açıklamalarda bulundu. Canikli kamuda şu ana kadar tespit edilen tüm FETÖcülerin meslekten atıldığını ifade etti.

Nurettin Canikli; kamuda tespit edilen tüm FETÖ üyeleri ihraç edildi

Nurettin Canikli; kamuda tespit edilen tüm FETÖ üyeleri ihraç edildi

Nurettin Canikli geçtiğimiz aylarda FETÖ soruşturması ile ilgili yaptığı açıklamalara benzer açıklamasını sürdürdü. Başbakan Yardımcısı kamu personelleri arasında FETÖ ile ilgili bağlantısı olduğu tespit edilen tüm kamu çalışanlarının devletten uzaklaştırıldığını belirtti. Kamu kurum ve kuruluşlarında tespit edilen, belirlenen kamu personellerinin meslekten ihraç edildiğini, bazılarının ise açığa alındığını ifade eden Canikli, kamuda FETÖ araştırmalarının ise sürdüğünü vurguladı.

BERBEROĞLU VE FETÖ BAĞLANTISI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü hakkında da açıklama yapan Canikli, Kılıçdaroğlu tarafından sergilenen politikalarda terör örgütü bağlantısı olduğunu belirtti. Adalet yürüyüşünün toplumsal huzuru bozmadığı sürece devam edebileceğinin altını çizen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Enis Berberoğlu’na bilgilerin birileri tarafından servis edildiğine dikkat çekti.

Enis Berberoğlu’na bu bilgilerin verilmesi, bilgilerin sızdırılması hususunun ortaya çıkartılmasının ülke için önemli olduğunu açıklayan Canikli, ülke menfaati için bu kaynağın tespitinin önemli olduğunu ifade etti. Kaynağın FETÖ olduğunu bildiklerini açıklayan Nurettin Canikli, adalet yürüyüşü ile bu kaynağın ortaya çıkmasının engellenmeye çalışıldığına değindi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli açıklama videosu;

Kamuda halen FETÖ üyesi olan, iz bırakmayan kripto konumunda kişilerin olduğunu açıklayan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, tespit ettikleri tüm örgüt üyelerini de tasfiye ettiklerini belirtti. Aktif milletvekilleri içerisinde ByLock programı kullanan bir kişinin dahi tespit edilmediğini vurgulayan Canikli, milletvekilleri ile bakanlar arasında ByLock uygulaması kullanan yok açıklaması yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. adalet ve hukuk öldü. Yüz Binlerce insan neyle suçlanıp atıldığını bilmezken bunlara yenilerini eklemek ZULUM ÜSTÜNE ZULÜMDÜR. SENDIKA DENILEN KURUMLAR UYUMASIN .ADALETSIZLIGE SES ETSIN

  2. Şehitlerin şefaati üzerimize olsun.Allahın laneti fetö ve fetönün peşinden gidenlere olsun.Göz yaşı nedir bilirmisiniz? Bebek çocuk,anne,baba vs.mekkeyi fethedince başını önüne eğen efendimiz Muhammed mustafa nın mallarınız malınız dediğini bilirmisiniz? Ağlayanın arşı titrettiğini bilirmisiniz? Yalan yanlış sırf o kişiyi sevmediği ve sizin tarafınızda sandığınız kişi ve kişiler istedikleri gibi at koşturrmak için tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediklerini bilirmisiniz?Allahın gücüne gider gazabına maruz kalırım düşüncesiyle makam ve mevkisini terkedenleri bilmezmisiniz? düşünmezmisiniz? Arşı alayı titrtmekten imtina etmeyi bilmezmisiniz? Kur’an-ı kerimi dünyevi illerimize göre yorumlamak hoşunuzamı gider? 1400 senelik evliyaları hayatları örnek teşkil etmezmi düşünmezmisiniz?kalpler katılaşmışsa onu yumuşatmak Rabbimin işi bu kişilere ne söylesen boş demekki müslüman olduğunu sanıyorlardı iyilik yapıyoruz sanıyorlardı vesselam. La ilahe illallah muhammedurrasulullah

  3. Hz. Ebu Zer’den (r.a.) rivayet edilmiştir. Resulullah (sav) şöyle buyurdu: “Ya Eba Zer! Sefere çıkmak istediğinde onun için azık edinir misin?” Ebu Zer (r.a.) dedi ki: “Evet.” Bunun üzerine Resulullah (sav) şöyle dedi: “Peki, kıyamet yolu seferinde halin nasıl olacak? Ya Eba Zer! O gün sana fayda verecek azığı sana haber vermeyeyim mi?” Bunun üzerine Ebu Zer (r.a.) dedi ki: “Anam babam sana feda olsun, evet haber ver.” Bunun üzerine Resulullah (sav) şöyle buyurdu: “Mahşer gününün dehşeti için sıcak günlerde oruç tut, kabrin vahşeti için karanlık gecelerde iki rekât namaz kıl, büyük hadiseler için haccet, miskinlere sadaka ver ya da hakkı söyle veya kötü sözü söyleme!” Ne mutlu ahireti için azık hazırlayanlara.

  4. Her şeyi görüp gözeten havale ediyorum. O’nun adaletinde asla şaşma olmaz. ” Allah hakimlerin hakimi değil mi?”(TİN-8).

  5. Benim fetöcü olmadığımı başta Rabb’im olmak üzere, beni tanıyan herkes biliyor. Eğer bu yapıya bir kuruş dahi yardımda bulunduysam Allah bin türlü belamı versin. Benim 2000 yılından beri üyesi olduğum ve yardımda bulunduğum tek bir kuruluş var. O kuruluş da eğitim, sağlık ve kültür vakfı olarak hizmet veriyor. Bakanımız İsmet Yılmaz dahi vakfımıza ziyarette bulunmuş ve çayımızı içmiştir. Bir insanı fetöcü diye nitelemek bu kadar kolay olmamalı. Hem de düne kadar sevdiğimiz ve desteklediğimiz bir hükümetin temsilcilerinin bunu yapması yürek yaralayıcı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM