Nurettin Canikli; kamudan kripto FETÖ üyelerinin temizliği için uğraşıyoruz

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kamuda yürütülen FETÖ operasyonları ve soruşturmaları hakkında açıklamalarda bulundu. FETÖ konusunda kamuda büyük temizlik yapıldığını ima eden Canikli, omurganın kırıldığını kripto FETÖcüler için ise yoğun çaba sarf edildiğini açıkladı.

Nurettin Canikli; kamudan kripto FETÖ üyelerinin temizliği için uğraşıyoruz

Nurettin Canikli; kamudan kripto FETÖ üyelerinin temizliği için uğraşıyoruz

Giresun’da bir dizi açılış ve incelemelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli El-Bab operasyonları ve kamuda yürütülen FETÖ soruşturması hakkında açıklamalarda bulundu. Canikli Giresun’un, Ankara’nın savunma hattının El-Bab’dan başladığını vurgularken, El-Bab ve çevresinin kontrolünün sağlanamadığı takdirde Ankara’nın, Giresun’un korunamayacağını ifade etti. Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi açılışında yaptığı konuşmada ülkenin içinde bulunduğu durumun ekonomiyi ve büyümeyi olumsuz olarak etkilemediğini açıklayan Canikli, ülkenin büyümesine, ekonominin olumlu yönde ivme kazanmasına kimsenin engel olamayacağını belirtti.

FETÖ’DE BÜYÜK MESAFE KATEDİLDİ

FETÖ/PDY ile verilen mücadelede hem finansal kaynakların, maddi desteklerin kurutulduğunu belirten Nurettin Canikli, hem de FETÖ üyelerinin, örgüte mensup kişilerin kamudan temizlendiğini vurguladı. Örgüte mensup kamu personellerinin kamudan tamamen temizlenmesi hususunda çok önemli adımlar atıldığını, önemli ölçüde mesafeler katedildiğini ifade eden Canikli örgütün kamudan haberleşme sistemini, birlikte hareket etme mekanizmasını, karar alma imkanlarını ortadan kaldırdıklarını vurguladı. FETÖ’nün omurgasının kırıldığının altını çizen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli sıranın kripto FETÖcülerde olduğuna işaret etti.

KRİPTOLAR VAR ORTAYA ÇIKARTILACAK

Başbakan Yardımcısı Canikli kamuda, kurum ve kuruluşlarda kripto örgüt üyelerinin olduğunu belirterek, bunlardan ortaya çıkarılamayan ve hala varlığını devam ettirenlerin gün yüzüne çıkartılması için çok yoğun bir uğraş ve mücadele verildiğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Sayın editör açığa alınanlarla ilgili bir haber yokmu? 4 grugbun gece gündüz çalıştığı söyleniyordu çalışmalar devam ediyormu. Eğitim-senlilerin iadesinden sonra haberler birkerede kesildi sokakta yürüyemez olduk öğrencilerimiz yolda görüyor hocam namazkılanlar,oruçtutanlar terörismi bizsizi mescitte görüyorduk pt perşembe oruç tutup vatan sevgisinden bahsediyordunuz hocam duydukki siz tererüs imişsiniz dediler birşey diyemedim eve geldim ağladım Rabbime herzaman yaptığım gibi derdimi anlattım zaten bizi dinleyen sadece Rabbimiz herkes bağlantıyı kesti düşene vuran çok. Allahım bahtına düştüm sen bize yardım et

 2. Sayın Bakanım asıl fetöcüleri bulun da biz ihraç mağdurları masumların görevini geri verin.Zaten biz gerçekten fetöcü olsaydık kimliğimizi gizler bir sendikaya üye olmazdık.

 3. Yoruldum.haber okumaktan geçmişteki güzel haberlerle avunmaktann yoruldum.hani tek kriterden onlar dönecek haberin vardı ya sayın edtör onu okuyup dua ediyorum.ınsallh gerçekleşecek diye.devletimiz çok ama çok zor zamnlar dan geçiyor Rabbim hainlere fırsat vermesin.

 4. Ölelim de herkes rahat etsin.İnsanın her sabah kalkıp ben öğretmen değilim artık demesi zaten ölümden beter.Evim eski okulumun dibinde zil sesi çocukların sesi hayatımın içinde balkona çıkmaktan çekiniyorum.Nedeni sendikadan ihraç olup hain damgası yemek.Ama dışardan bakanlar atılmışsa bi sendikadan olur mu zaten bakan da atmadık dedi diyorlar.Ölelim de herkes rahat etsin…

  • Ölmeye gerek yok hocam hak yerini bulacaktır.yasal nedenlerle ihraç olmaz,zaten meclistende geçmedi ihraç khksı yani ohal bitince geçersiz zaten,olan ohal süresinceki hak kayıplarımıza olacak.Allahım günahlarımıza kefaret etsin inşallah bu yaşadığımız üzüntüleri.Devletimiz adildir.

    • Hocam 672 değilmi ilk khk 28 bin meclisten geçmediki,yani meclise sunulmadı bile ben ülkenin bu kadar sıcak gündemi varken meclise sunulacağını bile düşünmüyorum .ihraç çok ağır bir ceza ve yıkım bu yüzden sağlıklı düşünemiyoruz.ohal kapsamındaki khk lar ohal bitince geçersiz kalır bu hukukta çok açık.Yasal nedenlerden ihraç olmaz.Bir şey ya suçtur yada değildir miladı olmaz.Türkiye bir hukuk devleti.

   • Böyle bir ihtimal olabilir mi lütfen birileri bişeyler yazsın. Artık kalbim dayanmıyor,belki de son günlerim.vatansever olarak yaşadım,vatansever öleceğim.son duam da vatanımın,milletimin ve devletimin selametidir.

 5. Masumları işten attık diye tatmin olanlar ins geç olmadan daha fazla ah almadan işi düzeltme yoluna giderler

 6. Öyle veya böyle sendikaya üye olmuş faizsiz diye şahsi isleri için bankayı kullanmış sonra 1-2 yıl önce hükümetin uyarilariyla tamamen bagini koparms insanlara hayat neden zindan ediliyor. .örgüt adina gorev almamis hicbir kimseyi bir yere üye yapmamis darbeyle ilgisi yok hatta darbeye kafa tutmus sokaklara inmis..bunlari ayrt etmek cokmu zor Allah askna..ihraç edilen ögretmenlerin kacinda bylok var mesela ona baklp tasnif edilse..kolay yoldan insanların alnina hain damgası vurmak hangi vicdana sığar. .kendi isimizi yapamıyoruz dahası özel Okullar bifolu öğretmen ariyor ama size kapmz kapalı. .su kış günü olelimmi napalım el kadar bebelermz var

 7. Kişi eylemi ile yargılanır.Düşüncesi ile değil.Görevinde yanlış yapmayan memur zanla suçlu mu olur?Hadi oradan.

 8. Herkes kendisini kurtarma derdinde,geçmişi fetoyla iç içe olan siyasetçileri fetö düşmanlığı yarışı yaparak kendilerini masumlar üzerinden aklama derdine düştüler..bak sayın cumhurbaşkanım benim bakanlığım şu kadar adam attı yaa modundalar..Allah fetoyu kahretsinde masumlarada tez yardım etsin inşaallah.

 9. Feto; kripto Feto ve kripto olmayan saf Feto diye 2 ye ayriliyorsa. Devlet de bundan haberdarsa; o halde devletin onay verdiği sendikaya üye yapılarak bütün emekleri,hiçbir suç gösterilmeden elinden alınan, kandırılmış sucsuzlarin iade edilmesi gerekmez mi

 10. Hala fetöcü olan varsa, Allah aşkına derdiniz ne sizin ,hala gerçekleri goremiyorsunuz ,yolundan sapmış veya asıl niyeti hep bozuk olan bir grup var ve bu insanlar ülkeye özellikle de iyi niyetlerle bunlara zamanında destek olanlara veya yanlışlıkla bulasanlara zarar veriyor, kimse bu kriptolar çıksın, ben pişman oldum, desin artık diğer masumların canını çok yaktiniz.Yeter artık.Sayin Canikli ne olur bu masum ,niyeti temiz insanlara bir ışık gösterin, kriterleri değiştirin lütfen

 11. Çok insan maalesef umutla iade khk sı bekliyor..arkadaşlar bu kriterler yumuşamadıkça iadeler 50 yi 100 geçmez

 12. Asıl tehlikeli FETÖ cüler hala işinin başında. Pişkin pişkin Cumhurbaşkanının resmini paylaşıp 15 Temmuzdan sonra bir anda Tayyip Erdoğancı oldular. Hala takiyyeye, yalana, dolana devam ediyorlar. FETÖ cü diye açığa alınan ihraç edilenlerin çoğunluğu ise asıl FETÖ tarafındna mağdur edilenler, kullanılanlar. Bu insanlar sorgulanırsa ancak kripto FETÖ cüler açığa çıkar.

 13. Kripto fetöcüleri bulmak için ya ihraç edilen memurları dinlenecek yada bylock tam anlamı ile çözülecek. Başka 17/25 aralık sonrası onlar bukelemun gibi oldular. 15 temmuz sonrası ise senden benden çok devlet sevdalısı olup her törende boy boy poz verdiler hadi nasıl tespit edeceksiniz. Eğer twitter, facebook gibi sosyal ağlar ile analaşılsa geriye dönük paylaşımlar incelense kimin vatansever kimin hain olduğu belli olacak. Geçen gün berbere traş olmak için gittim. bir öğretmen için çok üzülüyordu oradaki esnaf yıllardır tanıyoruz bir gün dahi fetöcülük yapmadı, sürekli bizlere hain yapının gazetesi almayın diye uyarıda bulunurdu diyorlar fakat ihraç edilmiş oradaki konuşmalarda çıkarttığım kadarı ile ev hanımı olan eşi abla dedikleri kişiler sohbetlere götürüyorlarmış orada kendi aralarında yazışmak için bir program yüklediklerini söylemiş anladığım kadarı ile byloock yüklenmiş bu yüzden öğretmen olan eşi ihraç olmuş.Bu ve bunun gibi yüzlerece kişinin mağduriyet yaşadığını duyabiliyoruz. Ama nedense şehir efsanesi olup sadece dilden dile dolaşmaktan ileriye gitmiyor. Yetkili olan kişilerin biraz vicdan muhasebesi yaparak araştırma yapması yeterli olacaktır. Devlet adil bir anne, baba konumundadır. Hiçbir zaman haksızlığa tahammül etmez, bizler de haksızlığa uğradık FETÖCÜ DEĞİLİZ LAKİN KİMSEYE BUNU ANLATAMIYORUZ VEBA VİRÜSÜ GİBİ ALGI OLUŞTURULDUGU İÇİN KİMSE DİNLEMEK DAHİ İSTEMİYOR.1961 DARBESİNDE OLDUĞU GİBİ ADALET, HAK, HUKUK, VİCDAN RAFA KALKTIĞINDA YARGILANSANIZ DAHİ İDAM SEHBASI ÖNCEDEN HAZIR BEKLETİLİLİRSE ADİL BİR SONUÇ ALAMAZSINIZ. BİZ BİZE MADALYA TAKIN DEMİYORUZ. SADECE ARAŞTIRIN VARSA KÜÇÜK YANLIŞLARIMIZ ONA GÖRE BİR CEZAYİ MÜEYYİDE UYGULAYIN. İHRAÇ EDİLMEK EN BÜYÜK CEZADIR. GEÇİM KAYNAĞI, GELECEĞİ MESLEĞİ OLAN İNSANLARIN ELİNDEN GELECEĞİNİN BİR HİÇ UĞRUNA BİR KAÇ AYLIK SENDİKA ÜYELİĞİ GİBİ BİR NEDENLE ALINMASI VİCDANLARDAN DERİN YARALAR OLUŞTURMAYACAK MI? ARAŞTIRILSIN EĞER BİR SUÇ UNSURUMUZ VARSA VATANA İHANET KONUSUNDA NOKTA KADAR HATAYI BIRAKIN ŞÜPHEMİZ DAHİ VARSA ZATEN BİZİ AFFETMESİNLER.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM