Nurettin Canikli; OHAL inceleme komisyonu üyeleri belirlenme aşamasında

OHAL komisyonu için üyeler belirlenme aşamasında ifadesini kullanan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, OHAL inceleme komisyonu başvuruları alınmasında gecikmenin nedenini açıkladı.

Nurettin Canikli; OHAL inceleme komisyonu üyeleri belirlenme aşamasında

Nurettin Canikli; OHAL inceleme komisyonu üyeleri belirlenme aşamasında

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli OHAL komisyonu ne zaman kurulacak sorusunu yanıtladı. Gazeteciler tarafından OHAL inceleme komisyonunun kurulması ve komisyonun başvuruları alması ile ilgili gelen soruları yanıtlandıran Canikli, komisyon üyeliği için çok sayıda başvuru talebi olduğunu belirtirken, komisyona seçilecek kişilerin başvurularının incelendiğini açıkladı. 685 sayılı KHK ile halen kurulamayan OHAL komisyonu üyeliği için adayların incelendiğini ifade eden Canikli, komisyonun kurulamaması gecikmesi sürecinde bu yaşanan incelemeden başka farklı bir sebebin olmadığını vurguladı.

KOMİSYON ÜYELİĞİ İÇİN ÇOK SAYIDA BAŞVURU VAR

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli OHAL komisyonunda görev almak isteyenlerden çok sayıda başvuru geldiğini ifade ederken, önemli bir mekanizmada yer alacak bu kişilerin belirlenmesinde çok titiz davrandıklarını, ince eleyip sık dokuduklarını açıkladı. OHAL komisyonu üyelerinin belirlenmesinde yaşanan gecikmenin nedeninin komisyona seçilecek üyelerin araştırılması olduğunu belirten Canikli, 150 bine yakın başvuru inceleyecek olan komisyonun içerisinde yer alacak kişilerin çok önemli bir yere sahip olduğunun farkında olduklarını açıkladı.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU YAPISI DEĞİŞMEYECEK

OHAL komisyonu yapısının değişmeyeceğini belirten Canikli, komisyonun tarafsız, objektif, işlevsel olacağını yineledi. Komisyonun yapısının aynı kalacağını vurgulayan Nurettin Canikli, komisyon üyeliği için önlerine değişik isimler geldiğini ve isimler üzerinde incelemelerin devam ettiğini açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım ise dün yaptığı OHAL komisyonu açıklamasında komisyonda görev alacak kişilerin güvenlik araştırılmasının tamamlandığını ve yakında atamaların yapılacağını açıklamıştı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın OHAL komisyonu hakkında son açıklaması video;

OHAL KOMİSYONU YAKIN ZAMANDA KURULACAK

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli OHAL inceleme komisyonun yakın zamanda kurulacağını, bu konuda tarih ve zaman vermeyeceğini belirtti. Komisyonda yer alacak kişilerin hukuki açıdan donanımlı ve objektif olmaları gerektiğine tekrar değinen Canikli, OHAL komisyonuna seçilecek kişilerin 2 yıl görevde olacağını bu sürenin 3 yıl 4 yıla kadar da çıkabileceğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

  1. Sadece oyalamak için yapılıyor suçsuz insanları atarken neden incelenmedi geriye alırken tükürdüğünü yalamamak için sayıyı az gösterip göstermelik alım yaparak hatayı az göstermeye çalışılıyor.

  2. Komisyon kaç yılda inceleyecek 10 mu 15 mi ? Nasıl aldıysanız öyle iade edin. KHK ile yoksa komisyon sadece dalga geçme…

  3. Bu haberler danisikli dovuse benziyor sunlarla biraz eglenelim anlayisi hakim komisyonu bu kadar beklettik bir sey olmadi biraz daha mesela yaza kadar bekletelim bir hafta bekir bozdag diger hafta canikli bir diger hafta numan kurtulmus bu haftada basbakan aciklma yapti bunlara yine bir sey olmadi demekki bunlari bir dahaki secime kadar oyalayip eglenebiliriz dusuncwsinden intikam duygusundan vazgecmemisler anlasilan referandumda istediklerini elde edemediler insallah edemezler ac yasamayi yavas yavas ogreniyoruz Allahim sen bilici ve gorucusun

  4. Kimse umutlanmasin bosu bosuna.Herkes isine gucune baksin ancak hakkinizida sonuna kadar arayin.Cunku komisyonun ne cin kuruldugunu kendileride soylediler.Red verilecek , adami olan donecek , yargida aklaninda gelin demek 10 yil demektir.

  5. Bu cemaatle asil baglantili olan sizlersiniz, suclu bizler. Ne istedilerse verdiniz, ozleyen sizkerdiniz, davet eden yine sizler. Parsel parsel satan sizlerdiniz, ovguler duzen yine sizler. Boy boy fotograf cektiren sizlerdiniz. Bu orgutu 15 kat buyutende sizler. Simdi bunkarin hepsi madum bizler bankadaki 3 bin icin darbeciyiz oylemi. Allah sizi bildigi gibi yapsin

  6. 7 tane uyenin incelemesini 3 aydir bitiremeyen devlet 150 bin kisinin incelemesini ne kadar zamanda bitirir acaba

  7. komedi bunlar.dun basbakanin soyledigini bugun yardimcisi yalanliyor.tarihe gectiniz sayin canikli.hemde kara harflerle.adinizin karsisina kimbilir neler yazilacak.biraz tarihe bakin tahmin edersiniz.mesela almanya tarihine.

  8. Yeter artik kurun su komisyonmu engizisyonmu oyalamanizdan biktik anlasilan yeterince evet cikmadi diye hirsinizi bizden cikaracaksiniz 685 nolu khk yi cikaran siz 1 ay icinde kurulacak diyen siz uymayan yine siz bu sozunuzede uymayacaginizi biliyoruz ancak care yok hicbir isi yapamadiniz gibi bu iside yapamazsiniz yazik bu kadar insana hala kurulacak diyor 672 nolu khk yi cikarip zaman gecirmeden uyguladiniz simdi neyi bekliyorsunuz Allahim sen gorucu ve bilicisin bizi ve masum insanlari bunlarin adaletine birakma

  9. Başbakan dün üyeler belirlendi diyordu hangisine inanalım bu komisyon daha da geçirirse AİHM yakın zamanda bakar bu davalara

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM