Nurettin Canikli; terör örgütü FETÖ ile bağı olanları kamudan ihraç ettik

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli AK Parti içerisinde ByLock programı kullananların olduğu konusunda açıklama yaptı. Canikli kamudan ihraç edilenler için kendilerine gelen itirazların durumuna da değinirken, örgütle bağı olmayanların kamudan ihraç edilmediğini, ihraç edilenlerin bir şekilde FETÖ bağlantısının tespit edilmesinden dolayı ihraç edildiğini belirtti.

Nurettin Canikli; terör örgütü FETÖ ile bağı olanları kamudan ihraç ettik

Nurettin Canikli; terör örgütü FETÖ ile bağı olanları kamudan ihraç ettik

Geçtiğimiz günlerde televizyon programında gündemi değerlendiren ve ihraçlar hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meslekten ihraç edilen ve suçsuz olanların göreve iade edilme işleminde sorumlu Başbakan yardımcısının Nurettin Canikli olduğunu belirtmişti. Canikli başkanlığında göreve iade kararı verildiğini ve sonrasında ise onay için kendisine sunulduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin de önüne gelen listeleri hızla onayladığını açıklamıştı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ise kamudan ihraçlar hakkında açıklama yaptı.

İADELER CANİKLİ BAŞKANLIĞINDA

688 sayılı KHK ile 416 kişinin göreve iade edildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında meslekten ihraçlar, göreve iadeler konusunda sorumlu kişinin Canikli olduğuna işaret etmişti. Erdoğan kamudan ihraç edilenlerin mağdur olup olmaması konusunda yaptığı açıklamada, FETÖ’nün ülkeyi bölme amacının olduğunu hatırlatarak ihraçlar için gam duyulmaması gerektiğini ifade etti.

04.04.2017 tarihinde NTV’de yayınlanan özel programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar;

AK PARTİ İÇİNDE AKTİF SİYASETTE BYLOCK KULLANICISI YOK

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan AK Parti içerisinde 120-180 ByLock kullanıcısı olduğu iddiasını kabul etmeyen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP Başkanının kara propaganda yaptığını belirtti.  AK Parti içerisinde şu anda aktif siyasette olan hiç kimsede  ByLock programı olmadığını açıklayan Canikli, AK Parti teşkilatında ByLock çıkanların olduğunu, onlar içinde gerekli işlemlerin yapıldığını vurguladı.

NURETTİN CANİKLİ: TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTISI OLMAYANI ATMIYORUZ

MEB personeli ağırlıklı olmak üzere kamudan 100 bin civarı kamu personelinin ihraç edilmesi konusunda kendisine yöneltilen soruyu cevaplandıran Canikli ihraçlarda örgüt bağlantısına dikkat çekti. FETÖ bağlantılı olan ve tespit edilen bilinen kamu personellerinin tamamının meslekten ihraç edildiğini ve kamudan temizlendiğini açıklayan Canikli, kripto olan ve tespit edilemeyenlerin kalmış olabileceğini belirtti. Kripto FETÖ için ayrı çalışmanın sürdüğüne de değinen Canikli, meslekten ihraç edilmiş kişilerin görevlerine iade edilmesi için hem CHP’den hem de MHP’den başvurular geldiğini açıkladı. İtirazlarda ve gelen başvurularda yapılan çalışmalar sonucu iadelerin gerçekleşebileceğini vurgulayan Canikli, şu ana kadar yapılan başvurularda iadelerin de olduğunu ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kamudan ihraç edilenlerin FETÖ bağlantılarının olduğuna işaret ederken, örgütle bağlantısı olmayanların ihraç edilmediğini, örgütle iltisakı olanların meslekten ihraç edildiğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

16 yorum

 1. Sayın CANİKLİ siz tespit edebildiklerinizi ya da doğrusunu söyleyelim size uzak olanları ihraç ettiniz. İçinizdekiler ne olacak? Daha doğrusu size (bir zamanlar FETÖ’ye açık destek veren iktidara) ne olacak? Kendinizi akladığınızı sanıyorsunuz değilmi? Herkes herşeyi çok iyi biliyor. Korkudan kimse ses çıkaramıyor. Sizi en iyi tarih yargılayacak.

 2. şunu görüyorum ki devleti yönetenler o kadar sorumsuz , pervasız iş ve işlem yapıyorlar ki bu da bana adaletten zerre miskal korkmadıklarını gösteriyor – Allah cc korkma konusunda ise ahirete inanıyorlar mı bilemem ama inanıyor gibi , hesap günü var gibi yaşamıyorlar keyifle zulm ediyorlar ve toplumun büyük kesimide bu zulme destek oluyor zulme rıza zulümdür , küfre zıra küfürdür kaidesini unutup bu zulme tempo tutanlar bakın bi etrafınıza iyi dediğiniz , zorluklarla okudu , etrafına duyarlı , yardım sever , vatansever , milliyetçi , canlılara zarar vermeyen , hayatı boyunca adliye karakol ile tanışmamış , kalp kırmaktan korkan , kul hakkı devlet hakkı tüyü bitmemiş yetim hakkı diyen insanlar şimdi terörist ilan ediliyor , her gün kafir deniliyor ,ağaç kabuğu yesinler , yediden yetmişe katli vacip deniliyor , malları canları size helal ganimet deniliyor ,yılan, hain , pkk dan işid den beter deniliyor bunları duyuyor elinizle dilinizle müdahale etmiyor kalbinizle bugz etmiyorsanız iman nerede o kalpte ? insanlık kalmış mı o kalpte bir sorun kendinize , şimdi ben bunları yazdım diye bir daha mı hain oldum sizin gözünüz de ?

 3. Eyy tepedekiler sizin de birgün siraniz gelecek.Fetocu olduğunuzu dünya alem bilirken bunu alt tabakaya mal ederek kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz ama nafile tarih tekerrürden ibaret bekliycez ve gorucez hesapların üstünde bir hesap var bunu unutuyorsunuz

 4. Dikkat ederseniz aciklamalari daha once baglantisi olanlara yaptiriyorlar gerci hangisinin baglantisi yokki ancak aramizda bir fark var onlar ust kesim biz maraba takimi onlar yerinde biz ihrac Allah buyuk

 5. Nasıl bi ülkede yaşıyoruz kafam almıyor.bu ülkede terörist olmak ne kolay.devletin izin verdiği sendikaya üye ol.istifa et.kendileri 15 temmuzdan sonra kapatiyorlkapatıyorlar
  ..sonrada çanlarının istediklerini geri iade ediyorlar.saglikcilardan dr.sendikanin yönetiminde iade ettiler.sn. canikli bu aciklasaniz bu nasıl oluyor.geceleri rahat uyuyormusunuz.biz ihraç olanlar sözleri çok iyi takip ediyor.agzinizdan çıkanları hiç unutmuyoruz.cok üzgünüz.ama siz gamlanmyin.biz kimizki…

 6. adalet er ya da geç yerini bulacaktır. hem siz zalimler için hem biz vatan sevdalıları için.

 7. Sayın hükümet yetkilileri sizler FETÖ’cüleri ihraç ettik deyince iliklerime kadar kendimi kötü hissediyorum. Önceleri dışarı çıkmaya utanıyordum, zaman geçtikçe ve kendime geldikçe bana terörist diyen, bana iftira atanların vatan haini olduğunu düşünüyorum. Yıllarca FETÖ’nün yayın organı olan rotahaber’de yazılar yazan rektör beni abuk subuk nedenlerle ihraç etti. Yaşadığım bir yandan trajedi bir yandan komedi. Ama herşey normale döndüğünde yargı önünde hesaplaşacağım onlarla.

 8. Hayatiniz yalan… Kendi kirli dusuncelerinizde bogulun . Allah masumların yardımcısı olsun .

 9. Ayrilmaz uclu canikli,kurtulmus,bozdag buna birde ozhaseki katildi dortlu tamamlandi biri olmasa oburu masum ve magdurlarla ugrasiyor alay ediyor Cenab_i Allah tum olanlari goruyor bunlarin vicdanlari korelmis

  • Saydıklarınız yüzünden Vatan,Millet,Din,Bayrak,Bağımsızlıktan endişe ediyorum çünkü davamın önündeki insanlar bunlar.Güven kaybediyorum.Öğlene kadar kamu yararına evet diyorum,Sayın (4) yetkilileri dinleyince hayıra meylediyorum.Mesleğim benim her şeyim olamaz ama işlenip, savunulan yanlışlar ve adaletsizliği Allah’ın uyarısı mı acaba diye soruyorum. (İhracım Banka katılım hesabi 2011 öncesinden,kapatılmamış olup kar getirmişti. Hesabı kapama normal ihtiyaçtan ve memnun olmama, tepki (hainliklere) anlayışı içinde Haziran 2016 nin ilk haftası).15 Temmuza kadar devlet dayandığı halde (kapatılmayan kurumlar) biz dayanamamışız .Fetöcü değiliz, diyen de yok ama paranın karı çağrıya istinaden mi hesaba eklendi sorusu var.Fetöye muhaliftim ama şimdi o sağlamlıkta değil.Sebep fetönün iyiliği değil tabi,mücadelede etkili zannedilen bizim gibileri incitici beyanlar.

 10. Ha 28 şubat ha sizin yaptıklarınız fark yok bence insan fetönün tepesini abisini bilmeden sadece etrafındaki üç beş imanlı insanın etkisiyle bir sendikaya üye diye işten atılır mı ya bugünkü cuma hutbesini iyi anlamanız gerek CANİKLİ bu kadar zulümden sonra Türkiye yeni doğal afetlere hazır olsun.

 11. Ey canikli; müslümanım diyorsun ya gel evrensel veya şeriat hukukuna göre hangisini istersen çıkalım hakimlerin, kadıların karşısına bakalım sen ve senin gibiler mi daha FETÖ’cü yoksa ben ve benim gibiler mi? Sütten çıkmış ak kaşık gibi ortalıkta atıp tutuyorsunuz ama tüm dünya ne çevirdiğinizi görüyor. En önemlisi Allah görüyor. Bu zulmünüzün altında kalacaksınız önünde sonunda

 12. Sendikanin ve bankanin kurulmasinda kimin izni var elebasini ovucu konusmalari mecliste kim yapti acilislara olimpiyatlara kim katildi hasretinden olduk kim dedi onlar niye gorevde sayin canikli ikide bir syni seyleri tekrarlamayin komisyonu kurdunuz calisti bitti bu kadar insani umitlendirip beklenti icine sokuyorsunuz 120 bin kredi cekip darbe komisyonunda bunu aciklayan vekiliniz yerinde masallah Allahin adaletini bekliyoruz

 13. bir vatansever olarak asla devletin milletin bölünmesini kabul etmemiz mümkün değil.asıl bölücü kendileri. yüzde 50,01 benim olsun mantığını savunan benmiyim. ben ülkenin Yüzde yüzünün kabul edilmesini istiyorum. hizbullah, ışıd, pkk vs terör örgütleriyle masaya oturan bizmiyiz. fetöyü Allah kahretsin. Fakat bize terör örgütü damgası vurmaya çalışanı da kahretsin.

 14. Sizlerin hem PKK ile hemde FETÖ ile bağlantınızı tespit ettim. Yıllarca çözüm süreci adı altında doğu ve güneydoğuyu PKK’ye teslim ettiniz. Oslo da ne yaptığınız ortada. Say say bitmez. Zaten editörde izin vermez. FETÖ’ye gelince; Sayın Bakan düne kadar partinizin mensupları bu oluşumu öve öve bitiremiyorlardı. Ta ki aranız bozulunca bağırmaya başladınız. Sizi de ben ihraç ediyorum. Size oyum yok.Zaten hiç olmadı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM