Nurettin Canikli; yeni KHK çıkacak ve tespit edilen kriptolar ihraç edilecek

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli OHAL süresinin uzatılmasının önemine değindi. Canikli yaptığı açıklamada OHAL’in en büyük katkısının kamudan ihraçlar için olduğunu belirtirken, terör örgütüne üye kişilerin tespiti ve kamudan çıkartılması için KHK’lerin önemli olduğunu açıkladı.

Nurettin Canikli; yeni KHK çıkacak ve tespit edilen kriptolar ihraç edilecek

Nurettin Canikli; yeni KHK çıkacak ve tespit edilen kriptolar ihraç edilecek

TBMM Genel Kurulunda OHAL’in 3 ay daha uzatılmasına ilişkin tezkerenin görüşmeleri 18.04.2018 tarihinde yapıldı. Hükümet adına söz alan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli terör örgütleri PKK, FETÖ ile ilgili yapılan mücadelelere de değinirken son durumlar hakkında da bilgi verdi. Kripto FETÖ üyelerinin varlığının altını çizen Canikli, 3 bin kişilik ihraç listesini Başbakanlığa gönderdiklerini vurguladı.

TSK DA 3 BİN KİŞİLİK LİSTE

“Şu an itibarıyla FETÖ’nün birinci aşama mahrem ve kripto yapısına mensup, TSK içerisinde yaklaşık 3 bin kişilik bir yapıyı deşifre ettik. Önümüzdeki günlerde çıkacak olan Kanun Hükmünde Kararname ile bunlar da ihraç edilecek. İhraç edileceklerin listesini Başbakanlığa gönderdik.” açıklamasında bulunan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli yakın zamanda yeni KHK çıkacağına işaret etti. Çıkacak Kanun Hükmünde Kararname’de sadece TSK’dan yaklaşık 3 bin kişinin ihraç edilmesi bekleniyor.

Canikli tarafından yapılan yeni KHK, ihraçlar ve OHAL süresi ile ilgili açıklamalar;

İHRAÇLAR İÇİN KHK ÖNEMLİ

OHAL süresinde kamuda yapılan ihraçlara değinen Canikli, örgütün görünen yüzü ile ilgili tespitlerin ve ihraçların gerçekleştirildiğini açıkladı. Kanun Hükmünde Kararnamelerin kamudan ihraçlar için önemli olduğunu vurgulayan Canikli, normal şartlarda kamudan bir kişinin ihraç edilmesinin imkansıza yakın ve uzun süreler alacağını söyledi. Tespit edilen terör örgütü bağlantılı kişilerin ihraç edilmesinde KHK’nin önemine işaret eden Bakan Nurettin Canikli KHK’lerin de devam etmesi için OHAL süresinin uzatılmasının gerekli olduğunu açıkladı. Yeni KHK için bir tarih açıklamayan Canikli, ihraç edileceklerle ilgili listelerin Başbakanlığa gönderildiğini  söyledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. edin edin 200 bin olsun…Nasıl olsa bir gün hukuk olacak bu masalların faturası hukuksuzluk yapanlara ve halka kesilecek,vah ülkem vah…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM