Öğretmenin tasarruf tedbirleri konulu dilekçesi tüm illere gönderildi

Üsküdar’da bulunan Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Muhammet Türkmen tarafından kamuda tasarruf tedbirleri içeren dilekçe TTBMM Dilekçe Komisyonu tarafından dikkate alındı. Değerlendirme sonucu öğretmen tarafından sunulan öneriler 81 il Valiliğine gönderildi.

Öğretmenin tasarruf tedbirleri konulu dilekçesi tüm illere gönderildi

Öğretmenin tasarruf tedbirleri konulu dilekçesi tüm illere gönderildi

TBMM Dilekçe Komisyonu tarafından öğretmenin dilekçesi incelendi, uygun görüldü ve Milli Eğitim Bakanlığına gönderildi. Milli Eğitim Bakanlığı’da öğretmenin tasarrufla ilgili önerilerini sunduğu dilekçeyi resmi yazı ile beraber tüm Valiliklere gönderdi. Valiliklerin de ilgili öneri maddelerini okullara, kurumlara göndermesi bekleniyor. Özellikle okullarda uygulanması için sunulan önerilerin hayata geçirilmesi ile birlikte kamuda tasarruf sağlanmasının mümkün olduğu belirtildi.

TASARRUF SAĞLAYACAK

Okullar, devlet daireleri, hastaneler, üniversiteler başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarda tasarruf sağlanması için kaleme alınan tasarruf tedbirleri planının hayata geçirilmesi ile birlikte kamuda yüzde otuza varan tasarruf sağlanacağını belirtiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından tüm il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen resmi yazıda Mustafa Türkmen’e ait dilekçede belirtilen okullar başta olmak üzere kamu kurumlarında uygulanması gereken tasarruf tedbirlerinin değerlendirilmesi istenmiştir.

DEVLET İÇİN HAYATİ ÖNEM

ogretmenlericin.com olarak Mustafa Türkmen öğretmenimizin yazdığı dilekçe ve kamu tasarrufları için sunduğu çözüm önerilerini maddeler halinde sıralayalım. Kamuda tasarruf önerileri;

Tasarruf
  • Okulların bitiş saati 15:30 ise yanan doğalgaz okul çıkışından birkaç saat önce söndürülmelidir. Mevcut ısı kendisini koruyacaktır.
  • İhtiyaç olmaması halinde bile sınıfların tüm lambaları yanıyor, öğretmenler de dahil olmak üzere gereksiz yere yanan lambalara dikkat edilmiyor. Hafta sonu dahi gereksiz yere lambaları yanan okullar, kurumlar var. Bu konuya dikkat edilmelidir.
  • Üniversitelerde de tatil günü olmasına rağmen kaloriferler ve lambaların gereksiz yanması durumu söz konusu. Tasarruf tedbirleri üniversitelerde de uygulanmalı.
  • Devlet kurumlarında lambalar çok fazla gereksiz kullanılıyor ve elektrik sarfiyatı devlete yük oluyor. Devlet dairelerinde mesai 17:00’da bitmesine rağmen saat 17:00’a kadar kaloriferler yanıyor. Mesai bitme zamanından birkaç saat öncesinden kaloriferler söndürülmelidir.
  • Devlet dairelerinde yapılan israf, bu hususta tasarruf genelgesi yayınlanmalı ve ciddi bir şekilde takibi yapılmalıdır.

Öğretmenin yazdığı dilekçe ve resmi yazışmalar için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM