OHAL inceleme komisyonu 6 bin 600 dosya hakkında ret kararı verdi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararları hakkında son verilere göre açıklamalarda bulundu.

OHAL inceleme komisyonu 6 bin 600 dosya hakkında ret kararı verdi

OHAL inceleme komisyonu 6 bin 600 dosya hakkında ret kararı verdi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ OHAL işlemleri inceleme komisyonun başvurular hakkında şu ana kadar sonuçlandırdığı dosya sayısındaki kabul ve ret oranlarını açıkladı. OHAL’in kaldırılması çalışmalarının seçimden sonra değerlendirileceğini de belirten Bekir Bozdağ, OHAL kalksa dahi OHAL inceleme komisyonunun görevine devam edeceği ve görev süresinin uzatılacağını ifade etti.

OHAL KOMİSYONU GÖREVE DEVAM EDECEK

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ OHAL’in kaldırılması konusunda yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da OHAL’in kaldırılması ile ilgili ifadelerini hatırlattı ve bu durumun seçimden sonra masaya yatırılabileceğini belirtti. OHAL işlemleri inceleme komisyonunun OHAL kalksa dahi göreve devam edeceğini açıklayan Bekir Bozdağ komisyonun önünde çok yoğun şekilde inceleme bekleyen başvuru dosyaları olduğunu söyledi.

OHAL KOMİSYONU KABUL VE RET SAYISI

OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından bugüne kadar 16 bin 600 dosya hakkında ret kararı verildiğini açıklayan Bekir Bozdağ, başvurusu kabul edilen dosya sayısının da 1010 olduğunu belirtti. Açıklamasının devamında “OHAL, ilanihaye devam edecek bir hal değil, geçici bir hal. Bu geçici hali sona erdirmek de hükümetimizin takdir edeceği bir konu.” ifadelerine yer veren Bekir Bozdağ OHAL’in kaldırılmasının komisyonun çalışmalarında olumsuzluk yaratmayacağını ve OHAL komisyonu çalışmalarının süreceğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ahirette bunca masum insanlara çok yalvaracaksın, sende biliyorsun darbeye karışan insanların dışındakilerin masum olduklarını ama 3 günlük dünya için söyleyemiyorsun…
    Ama unutma ALLAH er ya da geç gerçekleri açığa çıkaracak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim