OHAL inceleme komisyonu AİHM’e gitme sürecini uzatacak

OHAL inceleme komisyonu 7 kişilik üye ile binlerce başvuruyu inceleyemez, bunun olması işin ciddiye alınmadığının göstergesidir. Açıklama CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan’dan geldi.

OHAL inceleme komisyonu AİHM’e gitme sürecini uzatacak

OHAL inceleme komisyonu AİHM’e gitme sürecini uzatacak

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan OHAL inceleme komisyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Aldan, FETÖ mağdurları ile ilgili bir olumlu gelişme yaşanması isteniyorsa OHAL’in kaldırılması gerektiğini, OHAL süresi içerisinde ciddi adımların atılmasının mümkün olmadığını belirtti.

AİHM BAŞVURUSU GECİKİYOR

Aldan açıklamasında binlerce kişinin dosyasının incelenmesinde, karar verilmesinde 7 kişilik ekibin görev almasının ciddiyetten uzak bir çalışma olduğunu belirtirken, normal bir dilekçeyi dahi okuyup gerekenin yapılmasına harcanan sürenin ciddi bir zaman aldığını ifade etti. OHAL inceleme komisyonu üyeleri içerisinde nasıl bir ekiple çalışırsanız çalışın yüz binden fazla başvuru dosyasının incelenip karara bağlanmasının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başvuru sürecini uzatacağının altını çizen Milletvekili Ömer Süha Aldan, OHAL komisyonu kurulmasının kararı alınmasının nedeni olarak batıdan gelen tepkileri yumuşatmak olduğunu açıkladı.

KOMİSYON ÜYELERİ CÜRETKAR KARAR ALAMAYACAK

OHAL inceleme komisyonunun karar alma aşamasında ağır bir sorumluluk altına giremeyeceğini belirten Aldan, OHAL süresi içerisinde komisyon üyelerinin cüretkar kararlar alamayacağını açıkladı. Komisyonun da sağlıklı kararlar verebilmesi için OHAL süresinin sona ermesi gerektiğini vurgulayan Aldan,  “gerçekten iyi bir iş yapmak istiyorlarsa öncelikle OHAL’i kaldırmalılar” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

  1. Surekli başkasının adi ve email adresleri sitede takili kaliyor.buna bir çözüm editor bey.aylardir boyle…

  2. Ohal bitmez çünkü o zaman onlara mahkeme yolu açılacak yapılan hukuksuzluğun sebebi sorulacak. O yüzden ohal bitmez tanrı yi bekleyin.

  3. Ohal bitmez .bunlar iyi niyetle masumlar kurtulsun falan diye değil ahim in gözünü boyamak için sözde komisyon kuruyor lar.bu dünyada adalet yok onu anladım. Artık içimden yorum yapmak dahi gelmiyor. Bir gecede hayatım karardı. Ogretmendim vatan haini oldum. Oysa yavrularim a vatanı anlatirdim bayrak derdim İstiklal marsimiz ın ne manaya geldiğini saatlerce anlatirdim. Ben hainim öyle mi asıl hain kendi vatandaşına bunları reva görenler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM