OHAL inceleme komisyonu başvuru takip sistemi

OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından komisyona yapılan başvurunun takip durumunu sorgulamak için yeni bir modül devreye sokuldu.

OHAL inceleme komisyonu başvuru takip sistemi

OHAL inceleme komisyonu başvuru takip sistemi

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunu 06.06.2018 tarihinde yaptığı açıklamada OHAL inceleme komisyonu başvuru durumu öğrenme işlemi ile ilgili yeni bir modülü devreye soktu. Komisyona yapılan başvurunun durumunu sorgulamak için sisteme giriş yapıldığında hem başvurunun durumu öğrenilecek hem de başvurucuya OHAL komisyonu tarafından RET ya da KABUL verilip verilmediği görülecek.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURU SORGULAMA

Olağanüstü hal işlemleri inceleme komisyonu başvuru takip sistemi hakkında duyuru  6 haziran 2018 tarihinde yayınlandı. Komisyondan yapılan açıklamada mevcut durumda başvurusunun durumunu sorgulayanlara “Başvurunuzun incelemesi devam etmektedir.” ya da “Başvurunuz hakkında verilen karar ilgili kuruma gönderilmiştir.” bilgilerinin verildiği hatırlatılırken bundan sonra başvurunun durumu karara bağlanmışsa bunun da sonucunun görüleceği belirtildi.

ohal komisyonu başvuru takip
KABUL ve RET öğrenme

KOMİSYON DUYURU

OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONU
BAŞVURU TAKİP SİSTEMİ HAKKINDA DUYURU
(6 Haziran 2018)

Komisyon kararları, 7075 sayılı Kanunun 10 uncu ve Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar Tebliğinin 15 inci maddesi uyarınca kişilerin en son görev yaptıkları kurumlara gönderilmekte ve bu kurumlar tarafından başvurucuya tebliğ edilmektedir. Komisyon internet adresi üzerinden hizmet veren başvuru sorgulama sisteminde başvurucular,ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.trinternet adresinde var olan takip sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra “Başvurunuzun incelemesi devam etmektedir.” ya da “Başvurunuz hakkında verilen karar ilgili kuruma gönderilmiştir.” bilgilerine erişilebilmekteydi. Buna ilave olarak sistemde yapılan yeni düzenleme neticesinde, başvurucular, Komisyona yapılan başvuruların safahatı ile başvuru açısından karar verilmiş ise verilen kararın  ‘KABUL veya RET’ olup olmadığı hakkında da bilgi edinebilecektir. Komisyon kararları tebliğ edilmek üzere kişilerin en son görev yaptığı kurumlara ivedilikle elden teslim edilmektedir.  Başvurusu kabul edilen kişilerin atama işlemleri, ilgisine göre Devlet Personel Başkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Kamuoyuna duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Benim eşim bilgisayar ögretmenî ihraç sebebimiz aktif eğitim-sen aynı sebepten ihraç bir arkadaşımızın ohal komisyonu başvurusu yani dilekçesi savunması kabul edildi görevine iade ediliyor çok sevindik lütfen Allah rızası için bizimkini de kabul edin bizi de görevimize iade edin

  2. Komisyon anlamsız ve mağdurlar için luzumsuz. Yargının önünde engel.Gerçi yargıdan da tık yok ama. Sonuçta haksızlıkdartarak devam ediyor. Mübarek ramazan ayında ve bu kadir gecesinde duam; “Allahım, zalimlere de mağdur olanlara da müstehaklarını ver!Amin”

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim