OHAL inceleme komisyonu başvuru takip sistemi erişime açıldı

Olağanüstü hal işlemleri inceleme komisyonu başvuru takip sistemi hakkında duyuru OHAL inceleme komisyonu tarafından yayınlandı.

OHAL inceleme komisyonu başvuru takip sistemi erişime açıldı

OHAL inceleme komisyonu başvuru takip sistemi erişime açıldı

Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada OHAL inceleme komisyonu başvuru takip sisteminin Şubat ayında aktif edileceği açıklanmıştı. 7.02.2018 tarihinde OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından yapılan duyuruda başvuru takip modülünün aktif edildiği belirtildi.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURU TAKİP İŞLEMİ

Yapılan duyuruda 685 sayılı KHK ile kurulduğu hatırlatılırken OHAL inceleme komisyonunun yapılan başvuruları inceleyerek karar verme aşaması için ise “haklarında karar verilen kişilerin komisyon kararları meslekten ihraç edilmeden önce en son görev yaptıkları kurumlara gönderilecek ve bu kurumlar tarafından başvurucuya tebliğ edilecektir” ifadesine yer verildi.

OHAL işlemleri inceleme komisyonuna başvuru yapan kişilere bilgi edinme hakkı imkanı sağlamak için OHAL inceleme komisyonu başvuru durumu sorgulama yazılımın hayata geçirildiği vurgulandı. Komisyona yapılan başvurunun durumunu öğrenmek, sorgulama işlemi yapabilmek için işlemlerin OHAL inceleme komisyonu internet sitesi üzerinden yapılacağı belirtildi. 7 Şubat 2018 tarihi itibari ile OHAL Komisyonundan başvuru takip sistemi hakkında duyuru kamuoyu ile paylaşılırken komisyon tarafından yayınlanan duyuru metninin tamamı aşağıdadır.

OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONU
BAŞVURU TAKİP SİSTEMİ HAKKINDA DUYURU
(07 Şubat 2018)

Komisyon kararları, 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 10 uncu ve Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar Tebliğinin 15 inci maddesi uyarınca kişilerin en son görev yaptıkları kurumlara gönderilecek ve bu kurumlar tarafından başvurucuya tebliğ edilecektir. Komisyona yapılan başvuruların safahatı hakkında başvuruculara bilgi edinme imkanı sağlamak amacıyla yazılımı tamamlanan başvuru sorgulama sistemi, ohalkomisyonu  internet adresi üzerinden erişime açılmıştır. Başvurucular,  ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr internet adresi üzerinden, başvuru aşamasında talep edilen bilgilerini girerek, başvurularının safahatı hakkında bilgi edinebileceklerdir. Kamuoyuna duyurulur.

OHAL komisyonu başvuru sorgulama ekranı bir örnek;

Başvuru durumu öğrenme ekranı

Başvuru durumu: Başvurunuzun incelenmesi devam etmektedir.

ogretmenlericin.com olarak belirtelim ekranda ilk başvuru yapıldığı gibi sisteme giriş yapılacak. İlk komisyon başvurusu sırasında doldurulan kısımlar doldurulacak ve sonrasında OHAL komisyonu başvuru durum sonucu ekrana gelecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

28 yorum

 1. Başvuru sonucunu öğrenmek için bilgileri giriyorum ama TC. No. bölümü kabul etmiyor , giremiyorum, yol gösterir misiniz?

 2. E devletten ohal komisyonu kararı takip edilebiliyor mu. Edilebiliyirsa hangi sekmelerden girilebilir . Bilen lütfen yazsın

 3. Ohal Oyalama Komisyonu. Oyalamaya devam.Hani 672’den baslanacakti. 1 yildan fazla oldu. ne ses var ne seda. Bu magduriyetimiz ne zaman bitecek.kimse is vermiyor,korkudan.borc harc icindeyiz. Yonetenlerin muktedirlerin varsa,hic mi vicdanlari sizlamiyor???

 4. Doğrulama kodunu nasıl giriyoruz gireceğim yerde kırmızı çizgi var girmiyor biri nasıl girdiğini anlatsın lütfen

 5. Biz bu ” başvurunuz inceleniyor” yalanını duymaya daha çok devam ederiz. 672 ile atılanların şimdiye kadar çoktan incelenip karar verilmesi gerekirdi. sayın başbakan daha bu gün bu ülke zalimleri sevmez diyor. peki bu zulüm ne o zaman?

 6. sisteme girebildk inceleniyormuş avukat dilekçeye eşimin mesleğini yanlış yazmış.eşim veri hazızşama memuru iken öğretmen olarak yazmış böyle şanssızlık olamaz

 7. Onay kutusunun üzerinde kırmızı renkli önemli yazısı çıkıyor kodu giremiyorum bilgisi olan arkadaş

 8. Arkadaşlar gerçek kişilerden TC kısmını görmüyor sistem, diğerlerini dolduruyorum onaya bastığımda TC bölümünü istiyor ???

 9. neden KHK sırasına göre inceleme yapılmadığına dair güçlü şüphelerim var. yoksa adamı olana göre mi inceleme yapılıyor. anlayamadım

 10. İnsanı yaşatki devlette yaşasın. Hani insana saygı, suçsuz yere binlerce insanı işinden at, aylarca yıllarca süründür, çoluk çocukla perişan et,doğru dürüst bir bilgilendirmeyi bile çok gör.
  Yaşasın zalimler için cehennem

   • Müracaat taki formun aynısını doldurun size mesaj geliyor başbakanlıktan onay kodunu girince sayfa açılıyor

 11. Geçenlerde Şubat ayının ilk haftası OHAL Komisyonu Başvuru Takip Sistemi açılacak diye duyurmuşlardı. Bugün de ilk haftanın son günü ya sırf yalancı çıkmamak için bugün alelacele böyle bir duyuru yayınladılar ama hâlâ an itibariyle sitede başvuru takip ekranı mevcut değil. Sonra devlet ciddiyeti falan, he he tabii.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM