OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında resmi açıklama gelmedi

Temmuz ayının başında başlayacağı belirtilen OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında gözler Başbakanlık’a ve komisyona çevrildi.

OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında resmi açıklama gelmedi

OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında resmi açıklama gelmedi

23 Ocak 2017 tarihinde yayımlanan 685 sayılı KHK’den şu ana kadar 5 aydan fazla bir zaman geçti. OHAL komisyonu üyeleri ve komisyonun görev yeri Mayıs ayı içerisinde belli olurken, OHAL inceleme komisyonu başvuruları için verilen tarih ise Temmuz ayı başı olmuştu. OHAL komisyonuna başvuruların 1 Temmuz’dan itibaren başlayacağı geçtiğimiz haftalarda basında yer alırken, komisyonun başvuruları alması hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURULARI

Geçtiğimiz haftalarda öğretmen haber siteleri de dahil olmak üzere bir çok kamu ajans siteleri de OHAL inceleme komisyonu başvurularının Temmuz ayı başında alınmaya başlayacağını takipçileri ile paylaşmıştı. OHAL inceleme komisyonu başvuruları ne zaman başlayacak sorusunu son yanıtlayan resmi kişi Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş olmuştu. Kurtulmuş OHAL komisyonunun başvuruları Temmuz ayı başında almaya başlayacağını belirtmişti.

Numan Kurtulmuş’un OHAL inceleme komisyonuna başvurular hakkında yaptığı son açıklamanın videosu;

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş haziran ayının ortalarında yaptığı bir başka açıklamada ise suçsuz olduğunu düşünen, FETÖ ile bağı olmadığı halde meslekten ihraç edilen ve mağdur olduğunu savunanların OHAL inceleme komisyonuna başvuru yapması gerektiğini belirtmişti.

Diğer yandan AİHM tarafından geçen ay verilen kararda OHAL komisyonuna başvuruların 23 Temmuz 2017 tarihine kadar alınacağı mahkemenin karar metninde yer aldı.

Gerçekten mağdur olan kişilerin gözü kulağı Başbakanlık’Tan ve OHAL inceleme komisyonunda yapılacak açıklamada. Aylardır komisyonun başvuru almasını ve başvuru yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini düşünen kamu personellerinin bekleyişinin son bularak komisyonun en kısa sürede başvuruları alması gerektiğini düşünüyoruz. OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında resmi açıklama gelmeli ve başvurular alınmaya başlamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

  1. Millet tutturmuş, döneceksiniz, inceliyorlar, araştırıyorlar. Hani kardeşim. Ne incelemesi, ne araştırması. Kimsenin bir şey yaptığı yok. Bir senedir oyalıyorlar. Komisyon kurulacaktı o da yıkan hikâyesine döndü.

  2. Editör ekranda hep başkalarının maili ve ismi duruyor bi çözüm bulamadın gitti bundan sonra yorum yapmayacağım

  3. Onlar bizi nasıl bekletiyorsa bizde onları huzuru mahşerde sırat köprüsünde bekletecegiz.Hakkımızı sonuna kadar helal etmiyoruz.Azcik imani olan hak hukuk düşünür..

  4. 23 Temmuzdan once beklemeyin tarihi sonuna kadar bekletecekler bir onemli gelisme olmazsa gundeme gelir yoksa 2 +1 yil daha bekleyecegizAllah hepimizin yardimcisi olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM