OHAL inceleme komisyonu başvuruları internetten yapılabilecek

OHAL inceleme ve araştırma komisyonuna başvurular gelecek hafta başlayacak. Geçtiğimiz haftalarda Numan Kurtulmuş tarafından yapılan açıklamada OHAL komisyonu başvurularının Temmuz ayı başında alınmaya başlayacağını ifade etmişti.

OHAL inceleme komisyonu başvuruları internetten yapılabilecek

OHAL inceleme komisyonu başvuruları internetten yapılabilecek

FETÖ soruşturması kapsamında kamudan ihraç edilen yaklaşık 110 bin kişi olduğu Kanun Hükmünde Kararnameler ile kapatılan sendika, dernek, vakıf ve STK sayısının da 5 bin olduğu belirtildi. KHK’ler ile haklarında işlem yapılan kişi ve kurumların itiraz mekanizması olarak görülen OHAL inceleme komisyonu başvurusu yapması tahmin ediliyor. Toplamda OHAL komisyonuna yapılacak itiraz başvuru dosyasının 150 bini bulacağı ifade edilirken, komisyonun 2 yıl içerisinde tüm dosyaları karar bağlaması gerekmektedir.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURULARI HAFTAYA

HaberTürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre OHAL komisyonu başvuruları gelecek hafta alınmaya başlayacak. OHAL inceleme komisyonu çalışma usulleri ve şartlarının belirlendiği açıklanırken, OHAL komisyonunun başvuruları alması, başvuruları değerlendirmesi, karara bağlaması sürecinde çalışma usul ve şartlarının yakın zamanda Resmi Gazete’De ilan edileceği belirtildi. OHAL inceleme komisyonu başvuruları alma konusunda gelecek hafta iş başı yapacak ifadesi kullanırken, 7 kişilik OHAL inceleme komisyonu üyeleri harici komisyona yardımcı 200 kişilik bir ekip daha çalışacak.

BAŞBAKANLIK SEKRETARYASI

OHAL inceleme komisyonuna yardımcı ekip olarak ifade edilen ekibin 685 sayılı KHK içerisinde yer alan Başbakanlık Sekretaryası olduğu, ve bu sekretaryada 200 kişinin görev alacağı, görev alacak kişiler ile komisyon üyelerinin Askeri Yargıtay binası içerisinde çalışmalarını sürdüreceği belirtildi. 200 kişilik çalışma ekibi içerisinde çeşitli kurumlardan müfettişlerin, tetkik hakimlerin, hesap uzmanları ile katiplerin de yer alacağı bu kişilerin belirlenmesi ve güvenlik soruşturmalarının sürdüğü açıklandı.

KOMİSYONA BAŞVURU ŞEKLİ

OHAL inceleme komisyonu başvuruları Valilikler aracılığı ile yapılacak. Ancak komisyonun başvurularda yeni bir karar alması bekleniyor. OHAL inceleme komisyonuna başvuruların internet üzerinden de yapılması planlanırken başvuruların internet üzerinden yapılması ile birlikte Valilikler üzerindeki yoğunluğun azaltılması ve hızlı şekilde başvuru yapılması üzerinde çalışılıyor.

OHAL komisyonu ilk çıkartılan KHK’den başlayarak incelemelere başlayacak denilirken, OHAL sürecinde ilk çıkan KHK olan 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile başvuruların alınacağı belirtildi. OHAL inceleme komisyonuna başvurular yapıldıktan sonra komisyonun başvuruların dosya üzerinden inceleyeceği, komisyon kararlarının olumsuz olması durumunda ise komisyon kararının yargıya taşınacağı açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

 1. belkide kendini cemaatçi gösteren belli bir süre cemaate sızan akpliler veya başka partililer cemaati kötü göstermek ve suç unsuru oluşturmak için böyle bir girişimi yaparak cemaati de bitirmek ve sonra da başka planlara oynamak istedi…kişinin kendisini cemaatte göstermesi yeterli olmayabilir bir zamanlar erdoğanda cemaatte gösteriyordu ne oldu birden …?dolayısıyla cemaate sızmış olan sahte cemaatçılar suçsuz insanları da masum insanları da hepten bir yere biriktirmek ve mimlemek için bankasya veya aktifsene
  üyelik yaptırmaya çalışıp sonra da bu üyeliklerinii ilk önce kendileri iptal ettirip formalite icabı açığa alınıp geri göreve iade edilmiş olabilirler bunun çok örnekleri var önce kendileri milleti sendikaya üye üye yapmış …mimlemek için birleştirmiş…hatta çoğunu sahte imzayla doldurmuş sepete …sonra kendini hükümet taraftarlarının arkasına atarak korumuş…o halden faydalanmış…sessiz operasyonlarda binlerce böyle masum insan bu ş..rf..sz.ler tarafından lekelenmişti belkide.halkın suç yapacağına inanmadığı benimsediği bu dinin mensubu olan türk oğlu türk vatandaşı olan bu insanları savunulamayack bir suçu işlemiş gibi göstermenin yıllar süren bir çalışma olduğunu düşünmemek mümkün değil.. kim bilebilir ki…ayrıca insanın aklına binlerce soru geliyor bunlardan biri: darbe gibi önemli bir durumu yapacak insanların telefon ,,mesaj vs…görüşmeleri delil olarak halka sunulabilirdi neden şimdiye kadar halka deliil sunulmadı…sunulmadığı halde bir cumhurbaşkanı nasıl yargı organı gibi insanları suçlayıp adeta lekeleyebiliyor…şu listedekiler suçlu şunlar suçsuz vss..diyebiliyo…hem de bir gün içinde binlerce ismi nasıl buldunuz belli bir çalışma yaptığınız belli buna sebep oluşturmak istediğiniz de

 2. Kullanmadığı halde byloktan suçlanıp ihraç edilenlerin çalışmaları hızla tamamlanıp masumlara iade i itibar yapılmalıdır!

  686khkmeb

 3. emekli bir imam hatibim.başıma gelenler pişmiş tavuğun başına asla gelmedi.efendim biz köle izaura mıyız..ne çile ve eziyet hukuk yokmu nerede adalet nerede insan hakları nerede hukuk

 4. niyet düzgünse gerçekten adalet hak yerini bulacaksa aklanacak binlerce masum var ama dışarıda gezinen binlerce embesil asıl hain bu yapıdan nemalanmış ama kendine zarar verdirmemiş çakallar var.

 5. Hadi hayırlısı,inşallah sağlıklı bir şekilde işler. Sucsuz yere kurban edilenlerin sucsuzluğu anlaşılır ve görevlerine iade edilir. Hain tabaka gününü gün ederken, hainlerin yaptığı ihanet yüzünden masum insanlar kurban gitmesin.

  • İnanan var mı hala döneceğimize.Ben çok fazla ümitli olmayın adaletbiz sitesindeki ohalle ilgili yazıyı okuyun derim

   • Eğer hayatımızda ne 17 Aralık öncesi ne de 17 Aralık sonrası bu yapının içinde olmadığımız halde bu zulümleri çekiyorsak bize bu zulümleri çektirenleri ve onları destekleyenleri Allah belasını versin Tamam 17 Aralık öncesi ya da 17 Aralık sonrasında bu yapıya en küçük yardımda bulunan cezalandırılsın da kardeşim neden bu yapıya katılmayanı bu zulümleri yaşatıyorlar anlamadım gitti

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM