OHAL inceleme komisyonu başvuruları internetten yapılacak

OHAL inceleme komisyonuna başvurular ne zaman yapılacak, komisyonun başvuruları alma tarihleri açıklandı. Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna Başvuru Usulü belirtildi. OHAL inceleme komisyonuna başvurular internetten yapılacak.

OHAL inceleme komisyonu başvuruları internetten yapılacak

OHAL inceleme komisyonu başvuruları internetten yapılacak. OHAL inceleme komisyonu başvuru tarihleri, başvuruların alınma zamanı açıklandı.

ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinden OHAL inceleme komisyonu başvuru tarihleri ve komisyona başvuru usulü hakkında duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda OHAL inceleme komisyonuna başvuru tarihleri olarak 17 Temmuz-14 Eylül arası gösterildi. Olağanüstü Hal İşlemlerine Dair İnceleme Başvuruları Hakkında Duyuru yayımlandı.

BAŞVURULAR 17 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Yapılan açıklamada 685 sayılı KHK gereği Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kurulması konusuna vurgu yapılırken, 12/07/2017 tarihli ve 30122 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan  Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna yapılacak başvurulara ve Komisyonun çalışmalarına ilişkin usul ve esaslar içerisinde yer alan OHAL inceleme komisyonuna doğrudan başvuru yapılamayacağının altı çizildi.

685 Ssayılı KHK‘nin geçici 1 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince OHAL inceleme komisyonuna başvurular internet sitesi üzerinden 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü itibari ile başlayacağı açıklandı. 14 Eylül 2017 Perşembe günü mesai saati bitimine kadarda komisyon başvuruların yapılabileceği belirtildi.

Komisyon Başvuru Duyuru

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna Başvuru Usulü konusunda da bir dosya paylaşıldı. Paylaşılan duyuru dosyasında kimlerin başvuru yapacağı, komisyona başvuruların nasıl gerçekleşeceği açıklandı. OHAL inceleme komisyonu başvuruları internetten yapılacak. ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresi üzerinden komisyon başvuruları 17.07.2017 tarihi itibari le yapılacak. İnternet sitesi üzerinden yapılan elektronik başvuru sonrası başvuru formunun çıktısı alınacak ıslak imza ile imzalandıktan sonra Valiliklere teslim edilecek.

Yapılan açıklamada komisyona internetten başvuru işlemi sonrası alınan başvuru formunun doğrudan OHAL inceleme komisyonuna verilemeyeceği, Valilikler ya da bakanlıkların merkez teşkilatları aracılığı ile komisyona gönderilebileceği belirtildi. OHAL inceleme komisyonuna internetten başvuruların başlama tarihi olan 17 Temmuz’dan itibaren 14 Eylüle kadar başvuruların yapılacağı vurgulanırken, başvurular bizzat kişi tarafından ya da yetkili kişiler tarafından yapılacak.

OHAL inceleme komisyonu başvurusu hakkında duyuru metni TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM