OHAL inceleme komisyonu başvuruları Temmuz ayında başlayacak

OHAL inceleme komisyonu KHK ile meslekten ihraç edilenlerin itirazlarını bir ay sonra kabul etmeye başlayacak. Komisyona yapılacak başvuruların Temmuz ayında alınacağı belirtildi.

OHAL inceleme komisyonu başvuruları Temmuz ayında başlayacak

OHAL inceleme komisyonu başvuruları Temmuz ayında başlayacak

685 sayılı KHK ile OHAL inceleme komisyonu kurulması hükmü Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. 23 Ocak 2017 tarihinde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 23 Şubat 2017 tarihine kadar OHAL inceleme komisyonu kurulması gerekmekteydi. Geçen süreç içerisinde 16 Mayıs 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada OHAL inceleme komisyonu üyeleri belirlendi. Yaklaşık 4 ay sonra komisyon başkanı ve üyeleri seçilmiş oldu.

BAŞVURULARA 1 AY KALDI

yenisafak.com sitesinde yer alan habere göre OHAL inceleme komisyonu başvuruları için bir aylık süre kaldı. Komisyon başvuruları Temmuz ayında almaya başlayacak. (İlgili haber) Başkanlığını  Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’in yapacağı 7 kişilik OHAL inceleme komisyonuna başvurular gelecek ay başlayacak. Komisyon üyelerinin çalışma usulleri üzerinde çalıştığı, başvuruların kabul edilmesi, değerlendirilmesi ve komisyona yardımcı kişiler belirlenmesi gibi iş ve işlemlerin halen tamamlanmadığı belirtildi.

Kanun Hükmünde Kararname kapsamında yer alan Başbakanlık OHAL komisyonu sekretaryası için belirlenmesi gereken kişiler içinde çalışmaların sürdürüldüğü belirtilen haberde, Başbakanlık bünyesinde bir binada çalışacak olan OHAL inceleme komisyonunun halen yer baktığı bilgisine yer verildi. Ancak ogretmenlericin.com olarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan son OHAL inceleme komisyonu açıklamasını hatırlatalım. Yıldırım açıklamasında komisyon üyelerinin ve çalışacak yerlerin belirlendiğini belirtmişti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. olan çoluk çocuğa oldu..bazen suriyeli olsaydım ve Türkiyeye sığınsaydım diyorum,bizim komşulara imreniyorum yani

  2. Başvuruları almaya başlayacak, tamam da neye iade olacak. Kriterler ne. Sembolik iadeler dışında iade olmayınca sürecin 15 yıla kadar süreceği ortada. Nasıl bir hukuk ile işleyecek. Kamuoyuna açıklanması gerekmiyor mu?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM