OHAL inceleme komisyonu başvurusu idari izin günlerinde devam edecek

Kurban Bayramı nedeniyle verilen idari izinden dolayı kamu kurum ve kuruluşları dün itibari ile tatile girdi. Ancak OHAL inceleme komisyonu başvuruları için Valiliklerde OHAL komisyonu başvuruları kabul edilmeye devam edecek.

OHAL inceleme komisyonu başvurusu idari izin günlerinde devam edecek

OHAL inceleme komisyonu başvurusu idari izin günlerinde devam edecek

2017 yılı Kurban Bayramı tatili nedeniyle geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu tarafından alınan tatil kararı dün itibari ile hayata geçirilirken devlet kurumları 5 Eylül 2017 salı gününe kadar tatile girdi. 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan OHAL inceleme komisyonu başvuruları ise idari izinden etkilenmeden devam edecek.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURULARI SÜRÜYOR

685 sayılı KHK ile kurulan ve üyelerinin belirlenmesinden sonra 17 Temmuz 2017 tarihinde internet üzerinden başvuruları almaya başlayan OHAL inceleme komisyonu başvuruları sürüyor. 14 Eylül 2017 tarihine kadar sürecek olan OHAL araştırma komisyonu başvuruları Kurban Bayramı nedeniyle verilen idari izin süresince de devam edecek. Komisyona başvuru yapacak kişiler https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresi üzerinden tüm bilgileri doldurarak başvuru yaptıktan sonra elektronik başvuru formunun çıktısını alıp ıslak imza ile birlikte Valiliklere ya da son çalıştığı kuruma verebilecek.

BAŞVURU SAYISINDA 100 BİNE DOĞRU

OHAL inceleme komisyonu başvurularının başlamasının üzerinden bir aydan fazla bir süreç geçti. Bitmesine ise bir aydan az bir süre kalan başvurularda bu hafta ile birlikte komisyona başvuru sayısının 100 bine yaklaşması öngörülüyor. Kamudan şu ana kadar 111 bin kamu çalışanı meslekten ihraç edilirken 34 bin kişi MEB personeli öğretmen olup MEB’den sonra en çok ihraçlar Emniyet ve TSK’da yaşanmıştı. 25 Ağustos 2017 Cuma günü yayımlanan 693 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile de yaklaşık bin kişi daha ihraç olurken 57 kamu personeli görevine iade edildi.
Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

 1. İyi günler.
  Hiç bir suçu olmayan, hiç bir suçu bulunamamış olan, neden ihraç olduğu hala tarafıma bildirilmemiş, ceza almamış, hata yapmamış 1 yıllık ihraç bir öğretim görevlisiyim.(Ne banka da hesabım oldu, ne okullarında öğrencim, ne sendikalarına üyeliğim, ne de hayır kuruluşlarına bir yardımım) Devletim ebediyyen baki olsun. Suçlular cezasını mutlaka çeksin. Hainler mutlaka ceza alsın ama ben de diyorum ki; AH’IN BULAMAYACAĞI ADRES YOKTUR. HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. HELAL ETMEDİĞİMİ DE BURADAN KIYAMETE KADAR İLAN EDİYORUM. KİM NE YAPTI İSE, KİM BANA HAKSIZLIK ETTİ İSE ALLAHA HAVALE ETTİM VE EDİYORUM. DUY SESİMİ SOLUĞUMU ALLAHIM, YOKLUKTAN BICAK KEMİĞE DAYANDI” Adalet bir gün gelir ümidiyle. Mağdur bir vatandaş…

 2. Sayın editörüm, sitenin birinde,”İhraç edilen memurlara müjdeli haber”başlıklı bir haber okudum. Sendika ve banka gibi tek kriterden ihraç olanların döneceği haberi vardı. Size böyle bir duyum geldi mi? Ohal komisyonun ne şekilde bir çalışma izleyeceği hakkında bir bilginiz var mı? Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Hakkın ve haklının yanında yer aldığınız için teşekkürler.

  • Referandum öncesi de böyle haberler çıkmıştı sonuç ortada.
   Komisyon hiç bir kriteri olmayıp ihbar ile ihraç olanları belki! Döndürür
   Onun dışındakilerin işi uzun süreceği benziyor. İhraç edilenlerin aileleri seçimde karar değiştirirse belki doneriz. Uzun vadede elbet suçu olmayan dönecek.
   Allah sabır versin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM