OHAL inceleme komisyonu başvurusu ve onay işlemi sona eriyor

Başbakanlık OHAL inceleme komisyonu başvurularında son bir gün kaldı. 14 Eylül 2017 tarihinde OHAL komisyonu başvurularının sona ermesi ile birlikte gözler komisyondan çıkacak kararlara çevrilecek. İadeler ya da başvuru ret işlemleri gerçekleşecek.

OHAL inceleme komisyonu başvurusu ve onay işlemi sona eriyor

OHAL inceleme komisyonu başvurusu ve onay işlemi sona eriyor

685 sayılı KHK ile kurulan OHAL inceleme komisyonu başvuruları 17 Temmuz 2017 tarihinde alınmaya başlanmıştı. ogretmenlericin.com olarak OHAL inceleme komisyonu kurulması, üyelerinin belirlenmesi ve komisyon çalışmaları hakkında bilgilendirme yazılarına ve haberlerine yer verdik. OHAL inceleme komisyonu başvurularında son gün 14 Eylül 2017.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU BAŞVURULARI

OHAL inceleme komisyonu başvuruları 17.07.2017 tarihinde Başbakanlık internet sitesi üzerinden elektronik ortamda alınmaya başladı. Yaklaşık 2 aylık süreçte OHAL komisyonuna binlerce başvuru yapılırken, KHK’ler ile meslekten ihraç edilen ve FETÖ ile bağının olmadığını savunan kamu personelleri komisyon kararları ile görevlerine dönmek istiyorlar. Askeri öğrenciler, çalışma izinleri iptal edilen öğretmenler, açıkta bekleyen polisler başta olmak üzere açıkta bekleyen kamu çalışanları OHAL komisyonu başvurusu yapamıyorlar.

14 EYLÜLDE SONA ERİYOR

17 Temmuz tarihinde başlayan OHAL araştırma komisyonu başvuruları 14 Eylül 2017 Perşembe günü mesai bitiminde sona erecek. Elektronik ortamda başvuru yapanlar başvurularını onaylayacaklar ve aldıkları başvuru çıktıları ile başvurularında sundukları evrakları Valilik OHAL bürolarına 14 Eylüle kadar teslim edecekler ve başvurularını yaptıklarına dair başvuru alındı belgesi alacaklar.

BAŞVURULARIN KARARA BAĞLANMASI

14 Eylüle kadar başvuruları alacak komisyon bu başvurulardan sonra mahkemelerde bekleyen evrakları kabul edecek. Tüm bu belgelerin incelenme süreci ve karar verme aşaması ne kadar sürecek bilinmezken, OHAL inceleme komisyonunun başvurular için ilk kararı 2017 yılının sonuna doğru vermesi bekleniyor.
Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Özel okulda calisipta calisma izni iptal olan arkadaşlar. Hiç biriniz başvuru yapmadınız mı OHAL komisyonuna? Geçenler de bir arkadaştan bu durumda olanlar bire bir başvuru yapmaları gerektiğini söylemişti. Varmı böyle bir durum?

  2. RABBİM’den başka kimseden korkmadım korkmuyorum. Vallahi hesap vereceksiniz benim gibi vatansever birini bu hainlerle aynı kefeye koyduğunuz ya da koyulmasına sebep olduğunuz için. Vatan hainiymişim ha. Yazıklar olsun bunu diyenlere. ALLAH biliyor bu vatanı nasıl sevdiğimi. Yaptığım belgeselleri çizgi filmleri inceleyin öğrenmek isterseniz. İlgilenmeyin mühim değil ama ALLAH’a vereceğiniz hesabı düşünün. O müthiş gün elbet gelecek. O Zaman geldiğinde söylemedi, sesini duyurmadı demeyin. İlgilenmeyenlerde vebal altında bunu böyle bilin. Bir iftirayla görevden alın. Ben her yere kanıtlı ispatlı dosya göndereyim ilgilenmeyin. Vallahi siz bilirsiniz.

  3. İlahi adalete güveniyorum. Bu iftiraları atanlarla ve bu iftiraları dikkate alarak sorgusuz sualsiz ihraç edenlerle İNŞAALLAH RABBİM’in huzurunda hesaplaşacağız çünkü hakkımı helâl etmiyorum. Ben zamanında herkesin cemaat dediği bu
    örgüt tarafından mağdur edileyim. (Devlet kayıtlarında mevcuttur) Sonra ayaklarına bastığım için gerçek fetöcülerin iftiralarıyla fetöcü ilan edileyim. ALLAH aklımı iyi koruyor vallahi ama bunların müsebbiplerinden iki cihanda şikayetçiyim. Şimdi onlar düşünsün. Hakkımı helâl etmiyorum.

  4. “De ki, Rabb’im adaleti emretti.” (Araf 23.ayet)
    Komisyondaki görev alanlara duyurulur. Umulur ki adaletle hükmederler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM