OHAL inceleme komisyonu başvurusunda rakam 20 bine yaklaştı

OHAL inceleme komisyonu başvuruları alınmaya başlayalı bir haftalık süre geride kaldı. Komisyona başvurular her geçen gün artarak devam ediyor.

OHAL inceleme komisyonu başvurusunda rakam 20 bine yaklaştı

OHAL inceleme komisyonu başvurusunda rakam 20 bine yaklaştı

OHAL komisyonu başvurusu geride kalan sekiz gün içerisinde 20 bine yaklaştı. 14 Eylül 2017 tarihine kadar sürecek olan başvurularda toplam başvurunun 120-130 bin arasında olması öngörülürken komisyonun başvuru yapanlar hakkında vereceği kararlar merak ediliyor. OHAL inceleme komisyonuna başvuru yapıp göreve iadeler olacak mı, kaç kişi göreve iade edilecek soruları mağdur olanların çok sık dile getirdiği sorular arasında.

BİR HAFTADA 18 BİNİ GEÇTİ

Kamudan ihraç edilenler arasında en çok personel MEB, TSK, Emniyet bünyesinde yer alırken, çıkartılan göreve iade Kanun Hükmünde Kararnamelerinde de en az iadelerin bu kurumlarda olduğu görülmektedir. OHAL komisyonunun 17 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başvuruları almaya başlaması ile birlikte başvuru yapılanlar hakkında işlemlerin de başladığı öğrenildi. OHAL inceleme komisyonu başvuru yapan kişiler hakkında özlük dosyası ve diğer bilgileri kurumlardan talep etmeye başladı. Komisyonun başvuruları almasından itibaren 18 bini geçen başvuru olduğu belirtildi.

KOMİSYON DOSYALARIN TASNİFİNE BAŞLADI

ogretmenlericin.com olarak HaberTürk’te yer alan OHAL inceleme komisyonu dosya görsellerine de yer verelim. OHAL komisyonunun başvuru yapanlar hakkında dosya tasnif işlemine de başlatıldığı belirtilirken, OHAL inceleme komisyonu başkanı Selahaddin Menteş imzasıyla kurumlara resmi yazıların da gönderildiği açıklandı. Kamudan ihraç edilen, haklarında KHK ile işlem yapılan ve OHAL komisyonuna başvuru yapanların kurumlarından ilgili özlük dosyaları ile birlikte varsa önceki dönemlerden soruşturma dosyaları da istendiği belirtildi.

OHAL Komisyonu Dosyası

OHAL inceleme komisyonuna başvuru yapanların dosya tasnif işlemleri;

Komisyon Dosyaları
Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM