OHAL inceleme komisyonu dosya gönderme konulu resmi yazısı

OHAL inceleme komisyonu resmi olarak çalışmalara başladı. Komisyon Hakimler ve Savcılar Kuruluna resmi yazı ile talepte bulundu.

OHAL inceleme komisyonu dosya gönderme konulu resmi yazısı

OHAL inceleme komisyonu dosya gönderme konulu resmi yazısı

OHAL inceleme komisyonu başkanı Selahaddin Menteş imzalı resmi yazı 08.06.2017 tarihinde Dosya Gönderme konusu ile Hakimler ve Savcılar Kuruluna yazıldı. Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından gönderilen yazıda yargı tarafından dosyaların OHAL komisyonuna gönderilmesi ile ilgili açıklama yapıldı.

DOSYALAR 60 GÜN SONRA GÖNDERİLECEK

OHAL inceleme komisyonu tarafından Hakimler ve Savcılar Kuruluna gönderilen yazının özetinde; OHAL döneminde çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile verilen ihraç kararlarını yargının görüşmesi, karar vermesi mümkün değildir. Öncelikle ihraç edilenler OHAL inceleme komisyonu başvurusunda bulunacaklar. Yargı mercileri tarafından da dosyalar 60 gün içerisinde OHAL komisyonuna gönderilecek.

OHAL inceleme komisyonu resmi yazı;

OHAL komisyonu başvuru

Yazıda görüldüğü üzere OHAL inceleme komisyonu resmi olarak görevine başladı. Ve bu yazı ile kurumlarla yazışmalar, kurumlardan gerekli bilgi, belge talepleri görülmektedir. Ayrıca komisyonun çalışma usulleri de ilgili 685 sayılı KHK doğrultusunda ilerlemektedir. Ancak bu konuda halen kafa karışıklıkları da bulunmaktadır. Komisyonun uygulayacağı, incelemelerde kıstas olarak alacağı kriterler neler olacak, nasıl işlemler sürdürülecek bu konuda açıklanan resmi bir bilgi bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Evet dogru haber, e-devletten 4060 adalet bak.sms geldi İstinaftaki dosyamin kaldirilacigina dair.karar 19 Haziranda alinmis.adli yardim kabul edilmis.mahkeme dosya takipte meb yok basbkanligin 5 avukati görunuyor…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM