OHAL inceleme komisyonu hakkında Bakan Lütfi Elvan açıklama yaptı

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan torba tasarı görüşmelerinde açıklamalarda bulunurken milletvekillerinden gelen soruları yanıtladı. OHAL işlemleri inceleme komisyonu hakkında da bilgi veren Elvan, ihraçlarda yapılan yanlışlıkların iadeler ve komisyonla giderilmeye çalışıldığını belirtti.

OHAL inceleme komisyonu hakkında Bakan Lütfi Elvan açıklama yaptı

OHAL inceleme komisyonu hakkında Bakan Lütfi Elvan açıklama yaptı

TBMM’de Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı dördüncü bölümü üzerinde yapılan görüşmelerde Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan açıklamalarda bulundu.

İHRAÇLARDA YAPILAN HATALAR OLDU

FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten ihraçlarda yapılan hatalar olduğunu belirten Bakan Elvan bu hatalı ihraçların tespit edilmesi ile birlikte çıkan Kanun Hükmünde Kararnameler iadelerin gerçekleştirildiği açıkladı. TBMM Genel Kurulunda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Bakan Lütfi Elvan 15 Temmuz’da FETÖ’nün, ülkeyi bölmeye, parçalamaya yönelik bir girişimde bulunduğunun altını çizdi. 15 Temmuz gecesinde tüm AK Partili üyelerin dik duruş sergilediğini de vurgulayan Bakan Elvan kamuda yürütülen soruşturmalarda ve yapılan işlemlerde FETÖ ile bağı olan kamu personellerinin ihraç edildiğini belirtti.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU OLUŞTURULDU

Kamudan ihraç edilenlerin FETÖ terör örgütü içerisinde yer almış kişiler olduğunu ifade eden Bakan Elvan “Ancak bunlar arasında belki hata yapılmış olan bazı isimler söz konusu olabilirdi. İşte bunu da gidermek amacıyla yine kanun hükmünde kararnameyle bazı devlet memurları kurumlarına iade edildi.” ifadesini kullandı. 685 sayılı KHK ile kurulan OHAL işlemleri inceleme komisyonuna değinen Bakan Elvan “Daha sonraki süreçte bir OHAL Komisyonu oluşturuldu. Şu anda tüm itirazları OHAL Komisyonu değerlendiriyor.” dedi.

YARGI YOLU AÇIK

Darbe girişiminde bulunan bir terör örgütünün üyelerine karşı herkesin dik duruş sergilemesinin önemli olduğunu açıklayan Bakan Elvan bu kişilere karşı çok dikkatli olunması gerektiğini belirtti. OHAL inceleme komisyonunun inceleme ve değerlendirme sürecinin devam ettiğini ifade eden Bakan Elvan “OHAL işlemleri inceleme komisyonu neticesinde de gerek duyulması halinde ilgili kişi yargıya başvurabilecek. Dolayısıyla süreç devam ediyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

 1. Müsteşar Yusuf Tekin FETÖ ile irtibatlı olan yaklaşık 30 bin civarında personel
  ve öğretmenin bakanlıkla ilişiğini kestik. Müfredatlarımıza, ders kitaplarımıza
  ve programlarımıza sirayet etmiş FETÖ unsurlarının tamamını sistemin dışına
  çıkardık. Şu anda FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete
  ermiştir.

 2. Hak,hukuk,adalet toplumsal ve ekonomik hayatın, huzurun,birliğin ve dirliğin en önemli sigortasıdır. Bir ülkenin adaleti ve hukuku oranında gücü ve kendine güveni vardır.Devleti ve milleti devleştiren güç,hukuk ve adalettir. Milletin verdiği yetkiyi ve gücü elinde tutan siyasi iktidarlar da bu inceliği kavradıkları,benimsedikleri oranda toplumu ileriye daha ileriye taşırlar. Keyfi davrananların, evrensel hukuki değerleri hiçe sayanların abad oldukları tarihte görülmemiştir. Millet, kısa bir süreliğine şaşkınlık yaşasa da olanları kavrayamasa da er geç bunun da dersini verecektir.
  Kanunen ve evrensel hukuk kuralları bakımından somut bir suçu,eylemi olmayan insanları nasıl suçluyorsun Sayın Bakan?Hiçbir suç işlememiş, hiçbir yanlışla işi olmamış insanları cezalandırmak toplumun ruh sağlığını bozar. Ruh sağlığı bozuk bir toplumda kimse yaşamak istemez.

 3. SAYIN BAKANIM BENDE DİK DURUŞ SERGİLEDİM .FAKAT SORUŞTURMAM YAPILMADAN İHRAÇ OLDUM YEDİ AYDIR TAKİPSİZLİK ALDIM BEKLİYORUM ADALET YERİNİ BULUR MU DİYE

 4. Darbe girişiminde bulunan bir terör örgütünün üyelerine karşı herkesin dik duruş sergilemesinin önemli olduğunu açıklayan Bakan Elvan bu kişilere karşı çok dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

  DARBEYİ YAPANLAR SUÇLUDUR….

  ALAKASI OLMAYAN İNSANLAR İHRAÇ EDİLİYOR..

 5. birinizde çıkıp değişik birşey deyin ya.hepiniz ezberlemişsiniz aynı metni sanki.birinizde bile ya yasal olan sendika banka dernek banka okul nasıl suç olur.bizene insanların inancından kalp okumak bize düşmez biz yasaya bakarız suç varsa yargı halleder.helede işsiz aç bırakmak teörist damgası vurmak herşeyi yasaklamak bizim gibi inançlı birilerine yakışmaz desin

  • Bunlar, laf olsun torba dolsun diye konuşuyorlar. Ya hayır söyle ya sus. Bunlarda biraz vicdan, iman olsa, bu yapılanlar da doğru değil derler. Ama nerdeeee?

 6. Ne buyuk onemli ve derin bir degerlendirme bu boyle.cok aydinlattiniz bizi sayin bakan.arada boyle aydinlatin bizi derin bilgilerinizden mahrum birakmayin ulkeulkenin insanciklarini.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM