OHAL inceleme komisyonu iade taleplerini büyük oranda reddetti

OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından kaç başvurunun karar bağlandığı, kaç kişinin iade edildiği, kaç kişinin başvurusunun reddedildiği yönünde yeni bilgiler paylaşıldı.

OHAL inceleme komisyonu iade taleplerini büyük oranda reddetti

OHAL inceleme komisyonu iade taleplerini büyük oranda reddetti

karar.com’dan Kenan Butak’ın haberine göre OHAL işlemleri inceleme komisyonu 300’e yakın dosya hakkında karar verdi. Verilen kararların ağırlıklı olarak başvurunun reddi yönünde olduğu belirtilirken komisyon tarafından iade kararları da verildiği açıklandı.

300 BAŞVURU HAKKINDA KARAR VERİLDİ

ogretmenlericin.com olarak OHAL inceleme komisyonunun ne zaman kurulduğu, işleyişinin nasıl olduğu gibi hususlarda cümle kalabalığı yapmak istemiyoruz. Zaten tüm hususları tüm başvuru yapanlar artık ezbere biliyor. Bu yüzden sadece komisyondan son bilgileri haber içerisinde paylaşacağız. karar’ın haberine göre şu ana kadar OHAL işlemleri inceleme komisyonu 300 dosyayı kararı bağladı. Komisyon tarafından verilen bu ilk kararlar kapsamında 300’e yakın dosyanın büyük kısmında ret kararı verildiği açıklanırken içerisinde az da olsa iade kararı da çıktığı ifade edildi.

OHAL KOMİSYONU FOTO GALERİ

OHAL işlemleri inceleme komisyonu başvuru sayfası olan ve aynı zamanda komisyon tarafından yapılan duyuruların paylaşıldığı ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinin İngilizce versiyonunda komisyonla ilgili resimler paylaşıldı. https://soe.basbakanlik.gov.tr/ adresi üzerinden yayın yapan İngilizce versiyonunda OHAL komisyonu başvuru dosyaları ve başvurucunun başvuru örneği paylaşıldı. Bu resimler ve diğer bilgiler Türkçe olan sitede yer almıyor.

Öğretmenler için olarak İngilizce olan OHAL inceleme komisyonu sayfasında yer alan resimleri paylaşıyoruz;

Dosyaların saklandığı, kurumlara göre ayrılan kısım;

Kilitli kasalar

Kilitli dolaplar ve kasalar;

Dolap, kasa

Dosyaların düzenlenmesi;

İnceleme

OHAL komisyonu başvuruları dosya seçenekleri;

Dosyalar

OHAL inceleme komisyonu çalışma ortamı;

Komisyon

OHAL inceleme komisyonu binası;

Bina

Meslekten ihraç edilen polis memuruna ait olduğu görülen dosya;

Dosya

Dosyaların konulduğu, düzenlendiği bölümler;

OHAL komisyonu dosyaları

Dosyaların bulunduğu yerden bir görüntü;

Özel bölümler

Sosyal Medyada Paylaşın:

14 yorum

 1. insanlık davası için söyleyebilirim görevi başında devletine milletine vatanına ve bayrağına hizmet ederken görevi başında %80 daha sonra % 96 engelli olan bir vatandaş canının derdine düşmüş zamanda nasıl terörist olsun yorumu türk milletinin takdirine bırakıyorum

 2. resimleri her gördüğümde aklıma morg geliyor..Ben de çağrışımı öyle..dosyalarda birer ceset…hiç bir kriter yok bende..hatta sonradan biraz öğrendim fetönün ne olduğunu..yurtdışında yetiştim avrupa siyasetiyle..Türk siyasetini hiç bilmiyordum..hiç de ilgimi çekmezdi..o kadar yabancıyım..Ben nasıl oldum iltisaklı miltisaklı? öyleki böyle güçlü beddualar ettiğimi hiç hatırlamıyorum ben..küçük dağlar sızlar..

 3. Arkadaşlar maalesef kriterler değişmeden kriterler den dolayı ihraç edilen pek umutlanmasın. Hayata tutunmaya çalışın.Allah masumların yardımcısı olsun.

 4. Bu ne şimdi?
  Ben ne yapayım fotoğrafları?
  18 aydır yaşadığım perişan hayatımın fotoğraflarını ben gösteriyor muyum komisyona?
  İki foto paylaşıp ne mesaj veriyorlar?
  Kimin nerede nasıl bir masada oturup çalıştığı beni ilgilendirmiyor.
  O Demir dolapları ise hiç umurumda değil.
  Suçsuzum, ve hiçbir kriter bulunmuyor bende.
  İADE KARARI bekliyorum. Hepsi bu…
  Allahım sen her şeyi en iyi bilensin.

 5. Sitede sayi belirtilmiyor. Karar yazari bilginin kaynagini belirtmemiş. Komisyondan birileriyle mi görüşmüş net degil.

 6. Arkdaşlar merak etmeyin ben hesapladım 3 ayda 300 kişiyi incelemişler 95 yı içinde herkes incelenmii olacak.verilecek jararı belki çocuklarınız göremez ama yaşınız gençse torunlarını muhakkak görür.

 7. AHİM bizi bekliyor…Yetkililere sesleniyorum suçsuz yere işimden attınız döktüğüm gözyaşının hesabinı Rabbim sizden hem dünyada hem ahirette canınızı yaka yakaaaaa alsın!!Bu cuma günü inş rabbim bu bedduamı kabul eder inşşşşş

 8. Çoğunlukla reddedildi yani kaç kişiyi reddetti kaç kişiyi iade etti yine sayı yok isim yok bu komisyon bizi iade edene kadar geberir gideriz

 9. Örnek dosyadaki kişiye ait bilgileri kapatmışlar. İlk defa erdemli bir davranış gördüm. Çok şaşkınım.

 10. Eger ki pkk ya boyle kilitli dolaplar olmus olsaydi bu kadar incelenmis olsaydi hic bir anne aglamzdi binlerce şehit vermezdik ALLAH magdurlarin yanindadir mazlumun ahi ellet cikacaktir

 11. Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir. Ali İmran 104.
  Sahi biz bu topluluğun neresindeyiz? Ne diyelim. Allah tez zamanda bizden bu arızayı gidersin.
  Öbür dünyadaki mahkeme,ne burdaki Ohal Komisyonuna ne de bir başka mahkemeye benzer.
  Eyy karar verenler! Haklarında karar verdiklerinizin, Ahirette yakanıza yapışmalarına sebep olacak kararlar vermekten imtina edinin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk