OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında Başbakan’dan açıklama

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı televizyon programında OHAL inceleme komisyonu hakkında açıklamada bulundu. Başbakan açıklamasında OHAL işlemleri inceleme komisyonunun çalışmalarına başlayacağı zaman hakkında bilgi verdi.

OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında Başbakan’dan açıklama

OHAL inceleme komisyonu kararları hakkında Başbakan’dan açıklama

Başbakan Binali Yıldırım 25.09.2017 tarihinde Habertürk, TRT Haber, NTV, CNN Türk ve A Haber kanallarının ortak yayın programına katıldı. Başbakan Yıldırım medya ve TV temsilcilerinin sorularını yanıtlarken gündemle ilgili konular hakkında da açıklamalarda bulundu.

OHAL KOMİSYONU ÇALIŞMALARI

FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL sürecinde çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile meslekten ihraç edilenler için oluşturulan OHAL işlemleri inceleme komisyonu hakkında medya temsilcisi tarafından “OHAL inceleme komisyonunda ilk sonuçlar ne zaman alınır, komisyon sonuçları elinize geliyor mu?” sorusunu yanıtlandıran Başbakan Binali Yıldırım, OHAL inceleme komisyonunun 17 Temmuz-14 Eylül tarihleri arasında tüm itirazları aldığını belirtti. 101 bin civarı itirazın olduğunu açıklayan Başbakan Yıldırım, OHAL işlemleri inceleme komisyonunun Kasım ayının başından itibaren dosyaları ele alıp değerlendirecek açıklamasında bulundu.

ogretmenlericin.com olarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından 25 Eylül 2017 Pazartesi günü TV programında yapılan açıklamaların OHAL inceleme komisyonu ve FETÖ hakkında kısmının videosunu paylaşalım;

Başbakan Binali Yıldırım FETÖ ile ilgili son durumu da açıkladı.

FETÖ İLE MÜCADELEDE GELİNEN NOKTA

FETÖ ile ilgili devam eden davaların sonuçlanma tarihinin yakın olduğuna işaret eden Başbakan Yıldırım, yargının bu konuda kararlar verdiğini, kendilerinin bir şey diyemediklerini vurguladı. Başbakan Binali Yıldırım “bana kalırsa darbeden sonra bir ay içinde hepsinin ipini çekerdim” ifadesini kullanırken, hukuk sisteminden dolayı sürecin uzadığını milletin keyfinin kaçtığını belirtti.

BAŞBAKAN: İPİNİ ÇEKERDİM

FETÖ yargılamalarının uluslararası zemine çekilmeye çalışıldığını belirten Başbakan, FETÖ tarafından kasıtlı hareketlerde algı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. FETÖ’den tutuklu sayısının 50400 civarında olduğunu açıklayan Başbakan Yıldırım, 50900 kişinin adli kontrol şartı ile serbest kaldığını, 8675 kişi hakkında da yakalama kararı olduğu bilgisini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Ben vatanıma milletime her zaman sadakatle bağlı kaldım. Anasız babasız büyüdüm. 15 temmuz sehitlerimızin acılarını en iyi ben anlarım. Hayatım boyunca elime silah almisligim yok.ve beni silahli terör örgütüyle irtibatlandirdilar.biz bu ülkenin ahlaki değerleriyle büyüdük. İlk okulundan tutun universiteye kadar devletimizin yetiştirdiği değerli hocalarimızın ellerinde yetiştik. Hiç unutmuyorum rahmetli babam ayyildizli bayrağımızı seccade yapip yönünu kibleye dönerek alnini secdeye koyarak namaz kılmış bir kişidır. Biz bayrağımızı seccade yapip alnini secdeye koymuş bu ülkenin vatansever bir milletin evlatlarıyız. Kim ne derse desin biz terörist değiliz. Sayın başbakanım aynı zamanda biz sizide babamız yerine koyuyoruz.Çünkü hepimiz bu topraklar da gözümüzü açtık. Tabiki hainler cezasını çeksin.Biz ihanet içinde olan bir cemaatin gerçek yüzünü göremedik.Bizı Allah (c.c.)’in rizasiyla kandirdilar.Eğer bu cemaatin ihanet icerisinde olduğunu açıkça bilseydik.Nasıl ki PKK terör örgütünun karşısında duruyorsak emin olun aynı tepkiyi de onlara verirdik.Ve fetonun terör örgütü olduğunu öğrendikten sonra biz PKK nın nasıl karşısında durduysak fetonun nun de karşısında durduk.Kim ne söylerse söylesin biz yüce devletimizin daima yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.bizim önce Allah(c.c.)’imiza sonra vatanımıza devletimize ve milletimize pergamberlerimize şehitlerimize gazilerimize büyük bir sadakatle bağlı kaldik.ve bundan sonrada ebediyen bağlı kalacagiz.İçimizdeki bu inanç duygusunu kimse değiştirmeye kimsenin gücü yetmez.Allah hepimizi bu cennet vatanımıza sadakatle hizmet eden kullarından eylesin.amin

  2. Pardon neyi ipini cekiyorlarmis bu adami getiren kim Türkiyenin icine sizler allah bizi affetsin demenizlen mevla sizleri affet imi sanıyorsunuz okadar masum insanin ekmegiylen oynadiniz allah beni affetsiz size oy verdigim icin sizi affeden beni dunden affeder

  3. EDİTÖR BEY İNANIN İLK GÜNDEN BU GÜNE KADAR HEP SİZLERİ TAKİP ETTİM.SİZDEN ALDIĞIM AZICIK DA OLSA UMUT VERİCİ HABERLERLE YAŞAMAMI DEVAM ETTİRDİM.NE OLUR DÜN GECE YAZDIĞIM YAZIYI YAYINLAR MISINIZ?SİZLERE ÇOK GÜVENİYORUM.

      • ABİ BAŞBAKANIMIZIN DEDİĞİNE BAKSANIZA HEPİMİZİ ASACAK.BENDE ŞAHSINA HİÇ BİRŞEY SÖYLEMEDEN TAM 15 AYDIR HAKKIMDA HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILMAYAN BİRİ OLARAK SORUYORUM YERİM ADRESİM BELLİ.NE OLUR BENİ ASIN DİYORUM.NEDEN BUNA ENGEL OLUYORSUNUZ.YA BEN ANAMDAN DOĞDUĞUM KADAR YEMİN EDERİM Kİ FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNDEN NE KADAR HABERSİZSEM O KADAR MAHSUMUM.ANLAYIN ARTIK LÜTFEN YETER DİYORUM.YOKMU ÇIĞLIĞIMI DUYACAK.4 AYDIR ÇOCUKLARIMDAN AYRI YAD ELLERDE İNŞAATTA ÇALIŞIYORUM.BU ZULÜM NEREYE KADAR.CANIM VATANIM DEDİĞİM BU ÜLKEDE BİR GÜN DAHİ İHANET EDECEK VEYA BUNA ALET OLACAK HİÇBİR ÇALIŞMAM OLMADI.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM