OHAL inceleme komisyonu kararları internetten yayınlanacak

OHAL inceleme komisyonu ile ilgili açıklama geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül komisyonun incelemelerde önceliğinden bahsetti.

OHAL inceleme komisyonu kararları internetten yayınlanacak

OHAL inceleme komisyonu kararları internetten yayınlanacak. Açıklama Adalet Bakanından geldi. Bakan Gül ayrıca OHAL komisyonu önceliğini takipsizlik alanlara verecek dedi.

OHAl işlemleri inceleme komisyonunun çalışmalarının ne aşamada olduğu ve şuana kadar verilen karar sayısı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e soruldu. Bakan Gül yaptığı açıklamada OHAL işlemleri inceleme komisyonunda birkaç güne kadar yeni bir sistemin hayata geçirileceğini söyledi.

OHAL KOMİSYONU KARARLARI

Gaziantep’te seçim çalışmaları sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül basın mensuplarının sorularını da yanıtlandırdı. “OHAL komisyonu birkaç ayda kendi kurumsal yapısını kurdu. Komisyon yaklaşık 200 personel istihdam etti. Tüm iddiaları araştırmak üzere kişilerle ilgili hangi kayıtlar var hangi iddialar var bunlarla ilgili tüm kurumlarla entegre olacak sistemi kurdu” açıklamasında bulunan Bakan Gül “Şimdi çok hızlı bir şekilde haftada bin civarı bir kararı bunu da aşmaya yönelik yoğun bir çalışma içerisindeler.” ifadelerine yer veren Bakan Gül takipsizlik kararı alanların incelemede öncelikli olacağına işaret etti.

TAKİPSİZLİK KARARI ALANLARA ÖNCELİK

Bizim beklentimiz yakın zamanda da takipsizlik kararı alıp OHAL komisyonunda bekleyen dosyalar var. Eğer savcı takipsizlik vermişse, bu konuda bir işlem yapmamışsa OHAL inceleme komisyonu bunlara öncelik vererek yakın zamanda hızlı bir şekilde kararların artacağına inanıyoruz” açıklamasında bulunan Bakan Gül komisyonun karar açıklaması ile ilgili bir gelişmeden de bahsetti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün OHAL inceleme komisyonu hakkında yaptığı açıklaması video;

KOMİSYON KARARLARI İNTERNETTE

OHAL inceleme komisyonunun kişiler hakkında karar vermesinde ilgili kişilerin postayı beklemesine gerek kalmayacağını belirten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kişilerin sistemde haklarında ne karar verildiğini anında görebileceklerini söyledi. Bu gelişmenin OHAL komisyonu tarafından alınan olumlu bir karar olduğunu vurgulayan Bakan Gül sistemin birkaç gün içerisinde devreye gireceğini belirtti.

YAŞLA KURU BİRLİKTE YANMASIN

“Bizim burada tek amacımız var, yaşla kuru asla beraber yanmasın” ifadesini kullanan Adalet Bakanı “yaşı kurudan ayıran bir anlayış olması lazım” dedi. “Yaşla kuruyu aynı çuvalın içine koyarsanız FETÖ ile mücadelede en büyük tehlikeyi yapmış olursunuz” vurgusu yapan Bakan Gül bu şekilde mücadele olmayacağını ifade etti. OHAL inceleme komisyonundan olumlu karar çıkarsa kişinin göreve döndüğünü olumsuz karar verilirse de yargı yolunun açıldığını hatırlatan Bakan Gül, herkesin hakkını araması için bağımsız olan bu sistemi biz getirdik dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

15 yorum

 1. bu komisyonun ne yaptığı belli değil, 672 nolu KHK ile atıldım. Bankada param yok,bylok yok, sendika yok, dersane okul yok gazete dergi yok, neden atıldığımı sordum kuvvetli şüphe diye yazı ile cevap verdiler. Benim durumumdaki insanları işten atsaydınız eminimki devlette memur kalmazdı. Adaletiniz bu mu? Zalimsiniz.

 2. Bağımsız sistemmiş, yargıymış peh yersen. İleride suçsuz insanlara zulmeden beyhude varlıklar olarak anılacaksınız.

 3. Büyük bir şaşkınlıkla ne yapıldığını izliyoruz yıllardır. Madem ülke menfaatleri için çalışabilecek bir komisyon oluşturulabiliyordu neden okullardaki sapıklıklar, muhtelif kurumlardaki rüşvetçiler için de oluşturulmadı. Biliyorsunuz bu tip kişiler de kendilerini hep gizlerler. Hatta kendilerini tehlikeli olarak gördükleri için öyle sendika kurup fln da üye olmazlar. Acayip gizlidirler yani.
  Buradan yetkili kişilere sesleniyorum. Hassas olduğunuz kriterleri lütfen genişletiniz. Aynı şimdi yaptınız gibi belirlediğiniz kriterlere göre gizli saklı kalmış kim varsa hepsini nasıl tespit ediyorsanız tüm devlet kurumlarındaki kirli kişilerin bir an önce tespit etmelisiniz. Yok bizim derdimiz sadece sendika üyeleri vs. diyorsanız birşey diyemem.

 4. Hak gelecek Batıl zail olacak. Adaletsizler yapanların başına yapışacak. Yasal sendikaya üye oldu diye insanları terör ile ilişkilendirenler fetöye yaptıkları çağrıları ne çabuk unuttu? Hasret bitsin diyenleri bakalım yüce Allah affedecek mi?

 5. Ohal komisyonu adalete engel olsun diye kurulmuştur. Malesef durum bu. Zulüm ile abad olanın ahiri berbad olur. Unutulmasın.

 6. Sayın editör komisyon zaten yavaş ilerliyor ve aynı kriterleri uygulayıp hiç bir sorumluluk almıyor komisyonun red verdiği ve mahkemeye giden başvurular ne durumda mahkeme aşaması ile ilgili bir haber yokmu orada neler oluyor. Bu konuda haber yaparsanız iyi olur. Komisyonun ilk kararları ocakta çıktı geçen 4-5 aylık süreçte mahkemeler hiç bir işlem yapmadımı yapmadıysa mahkeme süreci komisyonun sürecini aratacakmı bizlere.

 7. Ohal komisyonu berat alanlara red veriyor neyin incelemesi mahkeme takipsizlik ve beraat kararı veriyor komisyon red veriyor kendini mahkemenin üstünde görüyor komisyon hemen feshedilmeli bütün dosyalar bağımsız mahkemelere bırakılmalıdır zaten ohal komisyonu AİHM in ihraclara attığı bir kazık

 8. Kriter denilen(banka,sendika,okul vb.)durumlardan açığa alınıpta tekrar görevlerine iade edilenler var. Aynı kriterlere ohal komisyonu red verebiliyor. Bu duruma adelet mi diyecegiz?

 9. adaletin senin olsun adam takipsizlik almış daha neyin incelenmesi komik olmayın gariban memurun üstünden düşün suçsuzum peşinde koşmayın suçlunun peşinde koşun yetti artik

 10. Gerçekten adaletten bahsediyorsanız adaleti tesis edim. Debletin savcı beraat veya takipsizlik vermişse daha neyi inveleyeceksiniz. Mahkeme ceza verimce anında uyguluyorsunuz da takipsizlik kararını neden uygulamıyorsunuz. Adalet istiyoruz. Adalet, adalet…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Bu Vücut Benim