OHAL inceleme komisyonu kurulma amacı AİHM’e başvuruyu geciktirmek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu OHAL inceleme komisyonu hakkında açıklama yaptı.

OHAL inceleme komisyonu kurulma amacı AİHM’e başvuruyu geciktirmek

OHAL inceleme komisyonu kurulma amacı AİHM’e başvuruyu geciktirmek

685 sayılı KHK ile bir ay içerisinde üyelerinin seçilmesi, komisyonun kurulması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, OHAL inceleme komisyonun kurulmasının bilinçli olarak geciktirildiğini açıkladı. OHAL inceleme komisyonu üyeleri hakkında da bilgi veren CHP Genel Başkanı, komisyon üyelerinin bürokratlar arasından seçildiğini belirtti.

AMAÇ AİHM BAŞVURUSUNU GECİKTİRMEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şu anda da kurumlardan ihraç edilenlerin itirazlarının o kurumun bürokratları tarafından incelendiğinin altını çizerken, OHAL inceleme komisyonuna atanan bürokratların yapacağı iş ve işlemlerin net olmaması halinde komisyonda yapacakları işlemlerde pek değişiklik olmayacağını açıkladı. OHAL sürecinde çıkartılan kanun Hükmünde Kararnameler konusunda devlette bu konuda etkin rol olan kurumun açıklanmadığını, bilinmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, OHAL inceleme komisyonu ile amacın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başvurularını geciktirmek olduğunu vurguladı.

OHAL inceleme komisyonu başvuruları, komisyonun vereceği kararlarda dikkate alacağı hususlar dahil hiçbir konuda netlik olmadığına da değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kamudan ihraç edilen binlerce MEB personeli, Emniyet personeli, TSK personeli arasında suçsuz mağdurların seslerinin duyulmadığını ifade etti. CHP olarak bu konuda yaşanan mağduriyetleri ve haksızlıkları da dile getirmeye devam edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, OHAL inceleme komisyonu konusunda çok ümitvari olmadığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

 1. sendika yasal;6 ay üyelik
  okul yasal;1 yıl çocuk okutmak
  banka yasal okul ücretini bankadan ödemek
  sendikaya 6 ay yada 12-15-24 ay ne fark eder yasal devletin izin verdiği,aidatını ödediği sendika nasıl suç olabilir
  okul yasal ister 1 çocuk 1 yıl ister 5 çocuk 10 yıl bu okullarda okusun
  banka yasal devletin kontrolünde ister altın ister 1 lira yada 1 milyon lira önemli olan hesabını veremeyeceği hesap haraketleri
  20 yıllık öğretmenim uyarı cezası dahi almadım 6 yıllık sicil ortalamasından 2 defa kademe ilerleme ödülü almış biriyim ve ihraç oldum.
  devletine milletine hainlik yapanların allah belasını versin darbeden haberi olup yardım edenlerinde belasını versin ama ben ve benim gibi hiçbir şeyden haberi olmayan garibanların allah yardımcısı olsun devletime küsmem elbet suçsuz olanları iade edeceklerdir ama devletin yetkilileri şunu bilsinler hayat gittikçe zorlaşıyor iş bulamıyoruz çocuklarımız var bir an önce komisyon çalışsın saygılarımla

 2. Madem bu davalar Ahimden dönecek. Bunu sağır sultan bile biliyor. Neden bu ülkeyi tazminata boğdurmak istiyorlar. Daha da ötesi binlerce insanı suçsuz yere ihraç ettiniz. Amacınız belkide toplumsal çatışma çıkartıp ülkeyi böldürmek olacak.Amacınıza ulaşamayacaksınız diyorum. Gerçekten millet uyandı, uyanıyor.Nedense ihraç ettikleriniz gariban Anadolu çocukları. Bir tane maddi olarak elit kesim yok. Fetöyle mücadele edilsin. Fakat sendikadan bankadan okuldan dernekten vs. sudan bahanelerle kimseyi atamazsın kardeşim. bana duygularıyla muamele eden hiç bir saiklerin yanında yer almam mümkün değil. gün gelir yaptığınız hukuksuzluk sizi vurur. O zaman sakın ağlamayın. Çünkü bu ortamı siz oluşturdunuz.

 3. istifa edilmiş sendikadan….terörist olduğuna mı… vatan haini olduğuna mı…sınav hırsızı olduğuna mı…Bunları söyleyenlerin usülsüz kadrolaşmalarına mı…Zorla devlet millet düşmanı yapılmaya çalışıldığına mı…Yan yanabildiğin kadar…ALLAHdan başka sığınacak kapı yok o mühlet verir ihmal etmez..,Elbet birgün bu zemherinin baharı gelir.

 4. Belki Kilicdaroglunun soylediginin tersini yaparlar her zaman yaptiklari chp nin dedigi dogru olsa bile yokusa surmek duymazdan gelmek gecmislerde ornegi varsa 50 yil oncesinden ornekler verip iddiayi curutmek biz zaten cok umitli degiliz arada kuruldu kurulacak deyip. bizi oyaliyorlar nasil yapilir bilmiyorum ama Aihm i harakete gecirip ihrac basvurularini one aldirmak gazetecilerin basvurulrinda oldugu gibi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM