‘OHAL inceleme komisyonu kurulması için yalvardım’ Bülent Arınç açıkladı

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç OHAL inceleme komisyonunun kurulması ve başvuruları alması yönünde Başbakan Binali Yıldırım’a defalarca talepte bulunduğunu, yalvardığını belirtti.

‘OHAL inceleme komisyonu kurulması için yalvardım’ Bülent Arınç açıkladı

‘OHAL inceleme komisyonu kurulması için yalvardım’ Bülent Arınç açıkladı

Bülent Arınç’tan OHAL inceleme komisyonu hakkında açıklama geldi. Arınç kendisinin komisyonun biran önce kurulmasından yana olduğunu ifade etti. Kamuda yapılan ihraçlar, açığa almalar konusunda önemli bir husus olan OHAL inceleme komisyonunun kurulması ve başvuruların alınmasına en kısa sürede başlanması için Başbakan Binali Yıldırım’a sık sık talepte bulunduğunu ifade eden Arınç, OHAL inceleme komisyonu kurulması için yalvarıyorum dedi.

OHAL KOMİSYONU ÖNEMLİ

FETÖ ile yapılan mücadelenin hak yenmeden, hukuk içinde yapılması gerektiğini ifade eden Bülent Arınç, zulümler yaşandığını açıkladı. Bu mağduriyetlerin giderilmesi içinde OHAL komisyonunun kurulması gerektiğini vurguladı. AK Partiyi kendilerinin kurduğunu belirten Arınç partinin adının içinde adalet olduğunun altını çizdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zulmü sevmediğini, Başbakan Binali Yıldırım’ın da zulüm yanlısı olmadığını belirten Bülent Arınç, OHAL inceleme komisyonu kurularak bu zulmün giderilmesinde katkı sağlanacağını açıkladı.

3 AYDIR KURULAMAYAN KOMİSYON

685 sayılı KHK ile 23 Ocak tarihinde yayımlanan ve kurulması kararı alınan OHAL komisyonunun kurulamamasının dezavantaj olduğuna değinen Arınç, hükümetten rica ediyorum, yalvarıyorum OHAL komisyonunun hayata geçmesini istiyorum dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Sayın Arınç elestiriniz yerinde ama bu güne kadar susmanizdan dolayı bir önemi yok.Önemli olan herkes tarafından bilinen magduriyetlere en baştan beri itiraz edebilmekti.Ama bunu yapacak cesaret gösteremediniz kim bilir belki ucu size dokundu da sesiniz çıkmaya başladı.Rabbim imtihan eder ama imhal etmez

  2. Çok doğru. Bir an önce adaletsizlikler ve hukuksuzluklar giderilmelidir. Keşke aynı hassasiyeti daha önceki ergenekon-Kumpas davalarında da sergileseydiniz. Ülkenin saygın komutanlarını harcamasaydınız, ailelerini perişan etmeseydfiniz iyiydi… Belkide gerçekten bu sefer kendi kesiminden oldukları için değil, hakikaten adalet için bunu yapmışsındır. Düşük ihtimal ama. Belki işte…

  3. SAYIN ARINÇ AÇIKLAMA BİRAZ GEÇ OLDU AMA GENEDE TEŞEKKÜR EDERİZ. PARTİ İÇİNDEN VE MÜSLÜMANIM DİYENLERDEN DAHA ÇOK İTİRAZLAR GELMELİ Kİ TOPLUMUN KARDEŞLİGİ GÜÇLENSİN

  4. Sayın Arınç gerçekten doğru söylemiş bu partinin adına şanına yakışan yapılmalı kin kusacaksak haçlı uşağı hainlere kusalım masum bir öğretmeni hedef yapıp bu yapının hesabı sorulmaz. Bu madurlar bilseydi bu hailerin gerçek yüzünü yaklaşırmıydı. Bu yapıdan bağını koparmış olanlar aklansın halen bağı olan varsa cezasını çeksin. Kriterler daha mantıklı geleceğe yönelik düzenlensin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM