OHAL inceleme komisyonu morbeyin yargılamasında göreve iade kararı verdi

OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından verilen göreve iade kararında göreve iade edilen kişinin morbeyin davasının sürdüğü görülmektedir.

OHAL inceleme komisyonu morbeyin yargılamasında göreve iade kararı verdi

OHAL inceleme komisyonu morbeyin yargılamasında göreve iade kararı verdi

686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen MEB Personeli OHAL inceleme komisyonu tarafından göreve iade edilirken kişinin yargılama sürecinin devam ettiği görüldü.

OHAL KOMİSYONDAN GÖREVE İADE

OHAL işlemleri inceleme komisyonu meslekten ihraç edilenlerin itirazlarını sonuçlandırmaya devam ediyor. Komisyonun verdiği bir kararda hakkında yargılama süreci devam eden kamu personelinin göreve iade edildiği görülürken kişinin 686 sayılı KHK ile ihraç edildiği anlaşılmaktadır.

686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile hakkında kamu görevinden çıkarılma işlemi tesis edilen Milli Eğitim Bakanlığı çalışanı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kararı ile görevine iade edildi. Kamu personelinin farklı başvurularının olduğu ve bu başvurularının OHAL inceleme komisyonu tarafından birleştirildiği belirtildi. Başvurucunun başvuru şartlarını taşımasından dolayı başvurusunun esastan incelendiği komisyon kararınında ifade edilirken meslekten ihraç edilen kamu personelinin başvurusunda FETÖ/PDY bağlantısının olmadığını savunarak başvuru yaptığı görülmektedir.

Komisyon iade kararı sayfa 1;

OHAL işlemleri inceleme komisyonu göreve iade kararı
Komisyon iade kararı sayfa 1

Sayfa 2;

OHAL komisyonu iade kararı
İade kararı sayfa 2

BYLOCK VE MOR BEYİN

Başvurucunun telefon numarasının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 27.12.2017 tarihli ve 2016/180056 sayılı yazı ekinde ByLock kullananlar listelerinden çıkarılanlara ilişkin çizelgede yer aldığı komisyon incelemesinden belirtildi. Ancak kişinin konuyla ilgili yargılamasının da devam ettiği anlaşılmaktadır. OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından kamu kurum ve kuruluşlarla yapılan yazışmalarda başvurucunun FETÖ terör örgütü bağlantısının bulunmadığı anlaşılmış olup kişi göreve iade edilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Öğretmenler kamuda çalışanlar tamam ya benim gibi özel sektörde çalışan Mor beyin mağdurları ne edecek.tüm yolları denedim beni işe almadılar.kim bu işe sebep oldu ve Allah onun belasını versin.ama bizi hapse atıp hayvana gibi ortada brakanlari Allaha havale ediyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM