OHAL inceleme komisyonu önceliğini mor beyin mağdurlarına verdi

OHAL işlemleri inceleme komisyonu tarafından mor beyin mağduru olan ancak son iade KHK’sinde göreve iade edilmemiş kamu personellerinin dosyalarının önceliğe alındığı belirtildi.

OHAL inceleme komisyonu önceliğini mor beyin mağdurlarına verdi

OHAL inceleme komisyonu önceliğini mor beyin mağdurlarına verdi

OHAL işlemleri inceleme komisyonu KHK sırasına bakmadan mor beyin mağdurlarının dosyalarını sonuçlandırmak için yoğun çalışma içerisinde. Mor beyin mağduru olan ancak yayımlanan iade Kanun Hükmünde Kararnamesinde göreve iade edilmeyen kamu personellerinin OHAL komisyonu başvuruları öne alındı, komisyon iade kararlarını vermeye ve kişilere de tebligatlar gitmeye başladı.

OHAL KOMİSYONU BAŞVURULARINDA ÖNCELİK

Telefonlarına ByLock programı yüklemediği halde ByLock kullanıcısı gibi gözüküp sonrasında mor beyin mağduru olduğu tespit edilen ancak KHK ile iade edilmemiş MEB personeli, kamu personeli için OHAL inceleme komisyonu öncelikli çalışma başlattı. Komisyon tarafından mor beyin listesinde yer alanların başvuruları öne alındı. OHAL komisyonunun KHK sırasına bakmadan öncelikli olarak mor beyin mağdurlarının dosyalarını inceleyerek karar verdiği belirtildi.

MOR BEYİN MAĞDURLARINA İADE

697 sayılı KHK ile 1800 kamu personeli göreve iade edilmiş göreve iade edilenlerin tamamına yakınının mor beyin mağduru olduğu açıklanmıştı. Ancak mor beyin mağduru olup göreve iade edilmeyen çok sayıda kamu çalışanı olduğu da sık sık dile getirilen hususların başında yer aldı. OHAL inceleme komisyonunda son dönemde mor beyin mağduru listesinde adı yer alan ancak iade edilmeyenlerin komisyona yaptığı başvuruları karara bağlamaya çalıştığı söylenirken komisyonun mor beyin mağduru olan kamu personelleri hakkında büyük oranda göreve iade kararı verdiği belirtildi.Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Tamamen hukuksuz ihraçlar….
    banka, sendika, bylock hiç bişi yok diyenler….Hiçbiri ihraç gerekçesi olamazzzzz…..

  2. Arkadaşlar, yasal şeyler(banka, sendika, dernek, özel okul) suç teşkil etmez. Yorumlarımızı bu perspektiften bakarak yaparsak daha faydalı olur düşüncesindeyim.
    Allah tüm mağdurları, içinde bulunduğu bu sıkıntılı durumdan kurtaracak vesileler kılsın inşaallah.

  3. Ya bizde mor beyin, banka, sendika, bylock hiç bişi yok soruşturma kovuşturma yok. bizide iade edin.

  4. reis imdat ne varsa sende var hakkımızda hiç bir şey yok sadece 11 ay sendikaya girme çıkma 2015 yılında, iki çocuk sersefil olduk hata ettik derman sende

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Linda Sue Park