OHAL inceleme komisyonu son durum birçok kesimi rahatsız ediyor

OHAL işlemleri inceleme komisyonunun kurulması, üye seçimi, göreve başlaması ve başvuruları kabul etmesi süreçleri sürekli eleştiri konusu oldu. Şu anda da komisyonun verdiği kararların sayısı tartışılıyor.

OHAL inceleme komisyonu son durum birçok kesimi rahatsız ediyor

OHAL inceleme komisyonu son durum birçok kesimi rahatsız ediyor

685 sayılı KHK ile kurulması kararı verilen ancak üzerinden 4 ay geçtikten sonra üyeleri seçilen sonrasında ise Temmuz ayında başvuruları kabul etmeye başlayan OHAL inceleme komisyonu geçen süreçte bir kez de başkan değiştirdi. Şu anda ise komisyondan kararlar çıkmaya başladı ancak herkes karar sayısının az olduğundan şikayetçi durumda.

OHAL KOMİSYONU SON AÇIKLAMA

OHAL inceleme komisyonunun 02.03.2018 tarihli açıklamasında Şubat ayı sonu verilerine göre istatistiki bilgiler paylaşıldı. 7 aydan fazla zaman geçmesine rağmen komisyon şu ana kadar 6.400 dosyayı karar bağladı. Her ay bin dosyanın dahi sonuçlandırılmadığı görülmektedir. OHAL inceleme komisyonu başvurusu sonrasında şu ana kadar toplam 107.076 başvuru yapıldığı ve geriye incelenmesi gereken 100.676 dosya kaldığı hesaplandığında tüm dosyaların karar bağlanması yıllar sürecektir.

OHAL KOMİSYONU İHRAÇ KRİTERLERİ

FETÖ iltisakı nedeniyle şu ana kadar yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile 111.895 kişi için tedbir işlemi uygulandı. 107 bin 175 kamu personeli şu anda meslekten ihraç edilmiş durumdadır. İçlerinde PKK örgüt bağlantısı gerekçesi ile ihraç edilenlerin olduğu da bilinmektedir ancak %99 oranında ihraçlar FETÖ kaynaklıdır. Basında, haber sitelerinde meslekten ihraç kriterleri net olarak bilinmezken, OHAL inceleme komisyonu tarafından da ihraç kriterleri, OHAL komisyonu kriterleri açıklanmamıştır. Başvurular hangi kriterlere göre değerlendiriliyor bilinmemektedir.

KURUMLARIN KRİTERLERİ YORUMLAMASI

Sendika üyeliği FETÖ için gerekli kriter midir? Bank Asya hesabı olmak ihraç için kriter göreve iade için engel bir kriter özelliği taşımakta mıdır? Bunlar şu anda bilinmiyor ve resmi açıklamada gelmediği için OHAL inceleme komisyonu tarafından başvurusu sonuçlanan kişilerin kararlarından yola çıkarak mantık yürütülmeye çalışılmaktadır. Sendika üyeliğinden dolayı Sağlık Bakanlığında sağlık personeli ihraç edilmezken, MEB personeli sendikadan dolayı ihraç edilebilmektedir. A valiliğinde ihbar neticesinde kişi direkt ihraç edilirken B valiliğinde önce açığa alma ve soruşturma yapma gereği duyulmaktadır.

KOMİSYON HIZLI KARAR VERMELİDİR

ogetmenlericin.com olarak OHAL inceleme komisyonundan hızlı kararların çıkması gerektiğini düşünmekteyiz. Binlerce ihraçlar içerisinde suçsuz ve mağdur olanların mağduriyetlerinin komisyon tarafından tespit edilememesi durumunda bu mağduriyetler için çözüm yolu yargı olabilir. Bu yüzden komisyon pilot kararlar ile toplu hüküm verebilmelidir. Örneğin sadece sendika üyelikleri için toplu karar verilmesi en iyisi olacaktır.

AĞBABA: ELEŞTİRİLER YÜKSEK SESLE DİLE GETİRİLİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararları hakkında yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi;

“Ancak gelinen noktada komisyonun hem hızlı çalışmadığı hem de objektif karar vermediği eleştirileri yüksek sesle dillendirilmektedir. Kuruluşunun üzerinden 13 ay geçmesine rağmen komisyonun önünde 100 bini aşkın dosyanın hala incelenmeyi beklemesi mağduriyetlerin uzun yıllar devam edeceğinin göstergesidir. 685 sayılı KHK’de komisyonun iki yıl süreyle görev yapacağı belirtilmektedir.13 ayda 6 bin dosya inceleyen komisyon, 11 ayda 100 bin dosyayı nasıl inceleyecek? AKP Hükümeti tıpkı OHAL gibi OHAL Komisyonu’nun görevini de her yıl uzatacak, binlerce insanın umutlarını söndürecektir.”

6 BİN KİŞİ TAKİPSİZLİK ALDI

Sosyal medyada ve bazı öğretmen haber sitelerinin yorum/forum kısımlarında ‘6 bin kişi takipsizlik kararı aldı ama OHAL Komisyonu iade etmiyor’ iddiaları yer almaktadır. Öğretmenler İçin olarak bu iddialarda yer alan bilgilerin doğruluğunu resmi açıklama gelmeden yapmak mümkün değildir. Bu tarz bilgi kirliliğini önlemek için de sık sık resmi makamlardan duyurular yapılması önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

48 yorum

 1. 20 aydır açıkta bekliyorum 7.mahkemeye çıktım beni yargılayan hakim bile suçumu söylemiyor bana çünkü yokki zaten yokkkkkkk ben bütün kul hakkımı allaha havale ettim alacağım inşallah. Artık mahkemei Kübra Allahtadır.yazıktır günahtır be insanlığımdan çıkarttılar beni. Açık ve net söylüyorum bırakın 17/25 sürecinden sonrasını öncesinde bile bu Yahudi ve cemaatiyle hiçbir ilişkim olmadı. Bana bunu yaşatanlara hakkımı helal etmiyorum

 2. Ben sendika uyeligindenihrac edildim ve dunyam karardı yuvam dağıldı cocuklaroma ekmek goturemiyorum %46 engelliyim hic bir yerde çalışıyorum amlayacaginiz benim kıyametim koptu sucum varsa beni idam edin hukukmus ne hukuku guclulerin hukuku dilerim rrbbinden ekmeğime sebep olanlar can veremesin benim cektiklerimi yaşamadan gebermesinler sebep olanlarin rabbim bin belasini versin yefi sulalesinden ciksin Inşallah

 3. Bir insanın açlığa dayanma süresi ne kadar acaba…Yetkililere sesleniyorum.AİHM süre koymaliydi.Çok yazık ettiniz bizlere..

 4. ihraç edilenlerin önünde en iyimser bakışla 15 yıl yargı süreci var!
  Ohal İnceleme Komisyonu etkin çalışamazsa AİHM yolu açılabilir mi?
  OHAL İnceleme Komisyonu Temmuz 2017 tarihinde çalışmaya başladı. Toplam başvuru 107 bin 76 kişi. Göreve başladığı tarihten itibaren 8 ayda 6400 başvuruyu sonuçlandırmış ve bunlardan sadece 100 kişi göreve iade edilmiş, diğer 6300 kişinin göreve iade talebi ret edilmiştir.
  Bu tablodan iki sonuç çıkarabiliriz;
  1-107 bin 76 başvuru ne kadar sürede sonuçlandırılabilir?
  2- Sonuçlanan dosyalarda göreve iade oranı.
  Başvuruların tamamının OHAL İnceleme Komisyonunda sonuçlandırılması mevcut tempo ile yaklaşık 10 yılda mümkün olabilecektir.
  Göreve iade oranı ise %1,5 civarındadır.
  10 YIL süre OHAL İnceleme Komisyonunda bütün dosyaların sonuca bağlanma süresi, ya yargı süresi.. Hesaplanması çok zor ama biz AİHM hariç bu süreci 15 yıl olarak tahmin edebiliriz. AİHM süreci başvuru şekline ve AİHM’e bağlı. AİHM pilot başvuru ile gidilir ve Pilot Karar usulüne karar verilirse en fazla 2 yılda bütün başvurular sonuçlanabilir. Aynı şekilde Anayasa Mahkemesi süreci de kısaltılabilir.
  Sonuç olarak bugünden bakıldığında kamu görevinden ihraç edilenlerin önünde en iyimser şekilde ortalama 15 yıl bir yargı süreci görünmektedir.
  Bütün bu süre tahminlerini altüst edecek gelişme bir aşamadan sonra AİHM’in iç hukukta etkili kanun yolu olmadığına karar vererek başvuruları kabul etmesidir. Buna örnek; süreçte OHAl sürecinin yıllar süreceği anlaşılır, kamudan ihraç edilenler bunu gerekçe göstererek yeniden AİHM’e başvururlarsa AİHM bu nedenle, iç hukukun etkili olmadığı nedeniyle başvuruları kabul edebilir.
  Çivisi çıkmış günümüz dünyasında geleceğin neyi getireceğini, önümüzde nasıl bir AB, AİHM ve dünya olduğunu kestirmek zor görünüyor.

 5. Ben de bir yakınıma telefon hattı almıştım. İddiaya göre o da bylock yüklemiş. O yakınım hattı kendisinin kullandığını ifadesinde söyledi. Kendisi 1,5 yıldır tutuklu. Ben de mecburen emekli oldum. Henüz takipsizlik kararı alamadım. İade miade yok. Allah’tan ben emekli olabildim. Ya diğer mağdur arkadaşlarım. Onlara çok üzülüyorum. İnsanın morali bozuluyor. Herkes için hemen adalet diyorum ve bunu istiyorum.Bu arada şunu da belirteyim. Ben Eğitim-İş üyesiyim. Tarikat, cemaat,Fetö… işm olmaz. Solcu, Atatürkçü bir kişiyim.

 6. Arkadaşlar bu komisyon sadece (GAK) Gaz Alma Komisyonu Ben bizzat bu işi kotaran birinci ağızdan aldığım bilgi şu; Vali, Kaymakam, Milletvekili, komisyon, mahkeme hikaye Tek kişilik iran kökenli Mit raporu ne diyorsa bu zavallılar ona göre karar veriyor. Boşuna beklemeyin adalet tecelli edecek diye.

 7. La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin…Rabbimin izni olmaksızın yaprak bile kıpırdamazken adaletine sığınmak lazım…

 8. Feto ile mücadelemi yoksa masum tabandaki. ibadet denilip kandirilmiş insanları onların kucağına itmekmi anlamadim.

 9. Sayın editör bey teşekkür ederim bu haberiniz için. INŞALLAH güzel haberler de alırız ama bu hızla bu haberler daha uzun süre alamayacağız gibi geliyor bana. Doğrusu ben artık hayatıma yeni bir yön vermeyi düşünüyorum. Bu işler içinden çıkılmaz bir hal aldı. Önümüzü göremiyoruz. Belki de bu işler yolları alabilir diye düşünüyorum. Bunu sadece ben değil avukat rahmi ofluoğlu da bugünkü yazısında söylüyor.Herkese hayırlı günler dilerim. Kusura bakmayın ben böyle düşünü yorum.

 10. Avukat Ofluoğlu ihraclarin önünde en iyimser rakamla 15 yıllık bir mahkeme süreci var demiş o zamana kadar ben geberir giderim sonrası ne olur bilemem zaten düşünmekten hasta oldum

 11. Madem sorgusuz sualsiz ihraç edildik, vatandaşlıktan da çıkarın.Hiç olmazsa bizim vergimizle bize eziyet etmezler.

 12. Ben sendikadan dolayı ihraç oldum ve başka hiçbir kriterim yok.
  Mahkemeye sevk olmadığım içinde TAKİPSİZLİK kağıdı alamıyorum.
  Yakında takipsizlik alan arkadaşlar iade olursa KHK ile (ki olsun isterim)

  bizim durumumuz ne olacak diye düşünmeye başladım.

  • Ben de sizin gibiyim. Ancak takipsizlik kararı yine de alabiliyormuşuz sanırım. Veya öyle bir belge. Ama ben gitmeye korkuyorum. Başıma bir iş gelirse diye. Evde bekliyorum. En kısa zamanda güzel haberler alırız inşallah.

 13. Sayın editör yazınızda sağlık bakanlığından sendika dan ihraçlar olmamıştır diye yazmışsınız.ben sağlık bakanlığından sendikadan ihraç olduğum söylendi. Haberi düzeltirmisiniz

 14. Ben ismi bir CD le bakanlığa verilmiş ve hiçbir soruşturma veya tahkikat yapılmadan ihraç edilmiş bulunmaktayım.ve aynı bakanlık hakımda soruşturma istemesi neticesinde csavcılarının yaptığı soruşturma neticesinde kavuşturmaya yer yoktur yazısıyla asılsız bir iftirayla bir senedir bekletilmekte yım benim bildiğim 28 isim var takipsizlik alan çok fazla mağdur var 6000 sen daha fazla

 15. Kriter ‘ler bunlar boş işler ..halk tabanından kandirilan herkez görevine iade edilmelidir..tıpkı kandirilan öbür büyüklerimiz gibi onlar d da suçsuzdurlar..devlet kimin ne olduğunu biliyor.komisyona gerek bile yok.

 16. Aynı kriterlere sahip ayni meslekte olan bir memur ihraç, bir memur görevde. Hicbir kriterim yok diyenler merak etmesin hepiniz hahhinda asilsiz ihbar var. Su an sorun Komisyon Kaç kisiyi komisyonla dondereceği ve nezaman donderecegi konusunda talimat alamadı. Sayı talimatla belli olacak. Ihraclarin birkismi hic kritersiz asilsiz ihbarla buyuk kısmı sendika ve bankasya cuzi kismıda gercek irtibatlı. Sorun masum sayisinın fazla olmasi ve bu ihaleyi yukleyecekleri cengaverlerin listesini hazirliyor olmaları.

 17. Sayin “öğretmenleriçincom” yetkilileri Öncelikle devletimizin yaptığı bunca mağduriyetler karşısında Herkesin sustuğu bir ortamda aleni mağduriyetlerin yaşandığı bir zamanda bizi önemseyip kendimizi ifade edeceğimiz bir alan açtığınız için size çok derin şükranlarımı sunarım Allah sizden razı olsun. herkes sağır ve dilsiz mağduriyetlerimiz ailecek çektiğimiz çileler dağlar kadar Ama herkes Sağır herkes dilsiz. bir komisyon kurmuşlar Sözde komisyon. mağduriyetlere mağduriyet katmaktan başka bir işe yaramıyor Rabbim bir an önce zamanın muktedirlerini insafa getirsin yaptıkları bu büyük hatadan döndersin tüm mazlumların mağdurların sıkıntılarını gidersin başka ülkelerdeki mağduriyetleri dile getiriyorlar, ya kendi ülkelenizde kendi vatandaslariniz icin coluk cocuk masum suclu degunueden sebep oldug mağduriyetler bir pardonla gecistrilebilirmi is isten gectikten sonra. Kendi koltuklarınız için ikbaliniz için uğraştığımız kadar ittifaklara zaman ayırdığınız kadar biraz da şu mağduriyetleri çözmek için kafa yoksanız olmaz mı???

 18. Valla sayı 6 bin var mıdır bilmem ama canlı örnek olarak ben takipsizlik aldım, bekliyorum. Bakalım ne kadar sürecek daha bu durum.

 19. Burda bile i insanlar birbirlerini suçluyor adamlar ne yapsa yeridir bende banka yok sendika var bende banka var sendika yok benim dışımdaki ölsün mantığı

  • Haklısınız hem de çok haklı..BANKA VE SENDİKA SUÇ DEĞİLDİR.TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ VE YARDIM SAYILAMAZ.BANKA VE SENDİKA HER İKİSİ DE OLABİLİR.İHRAÇ GEREKÇESİ SAYILAMAZ..Fakat ne yazikki sadece morbeyinlere mağdur deniliyor ve onlar üzerinden “İADELER YAPIYORUZ” diye bir algı var malesef..HAİN DARBE GİRİŞİMİNE KARIŞMIŞ Ve bu terör örgütünde hiyerarşik bir görevi olmayan HERKES MASUMDUR..AMA VATAN MİLLET SAĞOLSUN..ALLAHTAN GELDİ, BAŞIMIN ÜZERİNDE YERİ VAR..NE YAPALIM..

   • Yukarıda yanlışlıkla darbeye “karışmış” ifadesi yazılmış olup,doğrusu darbeye “KARIŞMAMIŞ “olacaktır.

 20. Sayın editör hakkında hiçbir işlem yapilmayanları da gündeme getirin talipsizlik ve berat alanlar hep gündeme getiriyor demiyoruz onları gündeme getimeyin hakkında işlem yapılmayanlarıda getirin

 21. Arkadaşlar umutsuzluğa kapılmayalım.100 bin ihracın 50 bini tutuklu.mecburen tutuklu olanlar red olacak.komisyon red olacaklara öncelik veriyor.

  • 50.000tutuklunun hepsi memur degil. Çoğunluğu memur olmayanlar.Ayrıca tutuklu olan davası devam edendir. Kişinin tutuklu olması hukum aldığı anlamina gelmez. Fetöden hukum giyen sayısı daha 2000 kisi bile yok. Ayrıca bu hükumlerde İstinafta bozulabilir.

 22. OHAL BIZI ÖYLE BIR HALE KOYDU KI HER GUN OHALDEN OHALE GIRIYORUZ.HERKESI OYLE BIR HAL SARMIŞ KI HALLERI OHALDEN DE OHAL OLMUŞ.HAL BOYLE IKEN HALDEN ANLAYAN BIRI CIKAR MI? ÇIKARSa

 23. Adalet yok vatanımızda kimisi kimisolsadece bencillik ınsan birbuçuk yıl aç birakilirmi hırsızlık mi yapsınlar yoksa fuhuş mu utanma olsa ınsan kendi mılletın canını kurtarirsuriyelileritoplayin kendi kafanizagore komisyon kurup fetöçü ları enguzel ödüllendirildi sucu olmayanlarida cezalandirin yazıklar olsun milletimize

 24. Hükümet, takipsizlik kararı alanları gerçekten vatan haini yapma yolunda hızla ilerliyor.Masum bir insana “vatan haini” damgası vurmak ileride yeni toplumsal sorunlara ve yeni hainlerin yaratılmasına yol açacağını düşünmekteyim.

 25. Ohal komisyonu yavaşlığı, şeffaf olmayan kriterleri, aleni ihraçlara karşı adeta saklı iadeleri ile mağdurlar için adalet duygularının yaralanmasına, acılara neden olmaktadır. 15 temmuzun üzerinden hafta geçmeden hızla uygulanan açığa alma, ihraç kararlarına karşı yargıya erişimin önüne konulmuş bir set gibi duran komisyonun vicdani, hukuki ve idari sorumluluğu yok mudur? Vebal yok mudur? Adalet her zaman ve herkese acil lazım değil mi?

 26. Yanlış bilgiler veriyorsunuz.ben sagliktan ihraç oldum sadece 5 aylık sendika uyeligim var.herhalde ihraç sebebim bu

  • Bende sağlık bakanlığından ihracım.hiç bir kriterim yok. Ama şahsen tanıdığım sendika üyesi ve dernek üyesi açıktan iade oldu. Gazete abonelerine hiç dokunmadılar. Söylenecek söz çok Ama…? Hayırlısı

 27. Öğretmenlik mesleğinden 01.09.2016 tarihinde yayınlanan 672 Sayılı KHK ile ihraç edildim, yürütülen soruşturma sonucunda 2017 yılı Temmuz ayı içerisinde hakkımda sendika üyeliği nedeniyle takipsizlik kararı verildi, meslekten ihraç olalı neredeyse 2 yıla yakın bir zaman oldu, bu süre içerisinde birçok kişi görevine iade edilirken ve yine şahsım gibi bir çok kişi sendika üyesi olduğu halde görevine devam ederken haklarında hiçbir işlem yapılmadığı gibi şahsım hakkında takipsizlik kararı verilmesine rağmen halen mağduriyetim giderilmedi, bu nasıl adaletttt

 28. SAYIN EDİTÖR GARDAŞIM. YANIK BAĞIRDAN GELEN ŞU ARZI ALLAH İÇİN HAK İÇİN ANAYIN BABAYIN DEDEYİN HAYRINA Bİ HABER YAPIP YAYINLA NE OLUR GARDAŞIM. BELKİ SENİN ELİNDEN Bİ ÇARE DOĞURTUR GURBAN OLDUM MEVLA GARDAŞ… SAYGILARIMLA.

  İnsafın o yerde namı yok mu? Nalet Fetö mundar gancığı narına fetö artığı besleme amir ve tetikçilerince yakıldıysam ya! Arzımdır saygılarımla.

  OHAL İnceleme Komisyonu Başkanlığı 29 Eylül 2017 tarihine kadar gönderilmesi talimatıyla kişilerin KHK sıralı listesine eklenmesine neden olan idari soruşturmaya esas bilgi ve belgeleri istedi. Kurumların çoğu ihraca ilgi ve esas tuttukları idari soruşturma dosyası ya da evraklarını hala göndermedi sanki. Gönderenler nasıl ve ne şekilde gönderdi hiç düşünülmüyor.
  Terör ve örgütlü suçlar savcılıkları, kişiyle ilgili olarak son çalıştıkları kurumdan ihraç olmalarına gerekçe gösterilen idari soruşturma raporu ve evraklarının tamamının onaylı ve mevcutlu olarak adli soruşturma dosyalarına incelenmek üzere getirttiler. Adli soruşturma dosyalarındaki FETÖ şüphelisi kişilerin kurum idari soruşturmasında geçen hususları da görerek takipsizlik ya da iddianamelerini düzenlediler. Takipsizlik verilen ya da yargılaması devam eden kişilerin idari soruşturma süreçlerini ihtiva eden dosyaların bir örneği de bu durumda Terör başsavcılıklarının adli soruşturma dosyalarının içinde mevcut.
  Örneğin 2017 şubat ayında takipsizlik alan kişinin Başsavcılık adli soruşturma dosyasında aynı zamanda ihracına gerekçe gösterilen kurum idari soruşturma evraklarının tamamı mevcut. Soruşturma kapandığı için kişiye 2017 şubat ayında tasdikli bir örneği verilen dosyadaki idari soruşturma belgelerine göre hiç bir kriter olmaksızın sadece sözel kanaatle kişi atılmış. Ancak 2017 eylül ayından bu yana kişi hakkında kurumu eski çalışma arkadaşlarından yıldırma ve baskıyla kişi aleyhinde ifade almaya çalışmaktadır. Kişinin ihraç tarihinden 11 ay sonra kurumu neden tehdit ve yıldırmayla 11 ay önce attırdığı kişi hakkında aleyhte ifade alma telaşına kapılır hatta gizli tanık bile bulmaya çalışır. Tam bir FETO klasiği değil mi. Kumpas iftira ne ararsan var.
  Kişi hakkındaki adli soruşturma süreci takipsizlikle neticelenmiş hem de kişinin ihracına gerekçe gösterilen kurum idari soruşturma dosyası da getirtilerek incelenip takipsizlik kararı verilmiş ve bu karar da kesinleşmişken kişiyi ihraç ettiren kurum OHAL komisyonuna kişinin ihraç gerekçesini sunarken sonradan ve sinsice yeni yalan ve iftiraları da içeren işlemler de bulunduysa ne olacak?
  FETÖnün sinsiliğinden illallah ettik milletçe. Bu durumlara ne yapacak bu gariban kişi. Kontrolü nası olacak! İhraç olalı 1 yılı geçmiş takipsizlik alalı 1 yıla yaklaşmış birisi için geçen hafta kurumu, kişinin bi eski çalışma arkadaşını çağırıp tehditle yazılı tanıklık almak istedi. Bu çirkin talebi geri çevirmeye çalışan kişiye kurum yöneticileri bak biz zanla adam atıyoruz sana FETÖcü dersek bize mi inanırlar sana mı diyorlar. ALLAH deyip dayanmaya çalışıyom ardan bir mezarda

 29. 672 SAY.KHK İLE 1.9.1016 DA İHRAÇ OLDUM.O GÜNDEN BERİ HAKKIMDA HİÇBİR ADLİ İŞLEM BAŞLATILMADI VE HATTA EMNİYET İFADESİNE BİLE GEREK DUYULMADİ.BU DURUMDA OLANLAR TAKİPSİZLİK VE BERAT ALANLARDAN DAHA ÖNCELİKLİ OLMASI GEREKMEZ Mİ?..4-5 AY TUTUKLU KALIPTA İHRAÇ OLMAYANLAR VAR, BU NASIL BİR İŞ!!..EN ÖNEMLİSİ SENDİKA ÜYELİĞİ VE BANKA HESABI SUÇ MUYDU?.ESKİDEN SUÇ OLMAYAN EYLEMLER ŞİMDİ NASIL SUÇ OLUYOR?..TCK DA VE EVRENSEL HUKUKTA ASLA BÖYLE BİR ŞEY YOKKEN NASIL ŞİMDİ SUÇ SAYILIYOR?..SENDİKA ÜYELİĞİ VE BANKA HESABI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYELİK ASLA SAYILAMAZ!!ASLA VE ASLA TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM SAYILAMAZ!!..BU DURUMU NEDEN HİÇBİR EDİTOR VE YAZARLAR SİYASİLER GÜNDEME TAŞIMIYOR??..ALLAH DARBEYE KALKIŞAN HAİNLERİN CEZASINI VERSİN…BEN VATANIMA DEVLETİME MİLLETİME SEVDALIYIM.BU VATANIN DEVLETİN EVLADIYIM…ALLAH AŞKINA BİZLERİ O VATAN HAİNLERIYLE BİR TUTMAYIN..BU SÜREÇTE AİLEMİ KAYBETTİM..2 KEZ KANSER TEHLİKESİ İLE AMELİYAT OLDUM.15 YILLIK BAŞARILI BİR ÖĞRETMENİYDİM..AMA NE YAPALIM KADER,BAŞA GELEN ÇEKİLİR.ALLAHTAN ÜMİT KESİLMEZ..

 30. Takipsizlik ve Beraat kararı bulunanlar yaklaşık bir yıldır bekletiliyor? Bu kriter göreve iade için yeterli değil mi?

 31. Sadece sendikam vardı, ondan da istifa etmiştim. Savcı takipsizlik verdim iş yükünden kararı yazmam uzun sürer dedi.9 Ay emniyet soruşturması sürdü, 9 ay da savcılık aşaması sürdü. Kanunen bir suçum olsa zaten gözümün yaşına bakmazlardı. Şimdi ben niye komisyonu bekliyorum. Bu kararı Yunan mahkemesi mi verdi? Niye kendi mahkememize güvenmiyoruz. Komisyon ret verirse ben yeniden mahkemeye gidip bekleyeceğim bu nasıl garabet.

 32. Gorevden uzaklastirilan bir ogretmmen bankaasya ya malum zamanda para yatirdigi icin uzaklastirilmis ancak geri cagirilmis ve suan gorevde. Bir baska ogretmen hakkinda sorusturmasi devam ettigi halde 675 khk si ile ihrac edilmis ve suan gorevde anlam veremedigim bir sistem Allah yar ve yardicimiz olsun devletimize zarar vermesin devlet ile magdurun arasini acmasin devletimize kusturmesin

 33. Ben 692 sayili khk ile ihraç oldum.hakimda açilmiş bir dava yok.Soruşturmada yok.Hala bekliyorum.birgun dahi ifadem alinmadi.soruşturduğum zaman hakimizda kovuşturmaya yer yok karari dosyaya eklenmiş ve bekliyoruz.Inancim Allah zulmu kimseye birakmaz.Herkesinplani varsa Allahin plani planlarin en buyuğudur.

 34. Bizim eğitim camiasında en az 3 kişi takipsizlik veya beraat aldı ama hala göreve donemediler…Allaha havale….komisyondan, AIHM den bir umut yok anlayacağınız

 35. Ocak 2018 sonu itibariyle savcılıktan takipsizlik kararı aldım. Fakat daha iadem yapılmadı.

  • Bende bir yakinima telefon hattı almıştım ona bylock yüklemiş onun kullandığı tespit edildi ve hakkımda Şubat ayı ilk haftasında takipsizlik kararı verildi çok şükür, iademiz yapılmadı bekliyoruz inşallah en kısa zamanda bu magduriyetimiz giderilir, ben bu yanlışlıkların düzeleceğine inanıyorum.

 36. Sendıka uyelıgı olanlar hepsı hemn hemn takıpsxlık aldı edımde dahıl ama neyı nıvın neden beklıyoruz bız

 37. Benim en çok merak ettiğim bana iftira atan kurum amirine neden bu kadar çok güveniliyor ve insanların içindeki vatan sevgisini ölçen bir alet mi var?

 38. Millete zulmettiniz allah ta size zalimleri musallat etsin .iki cihanda rezil etsin.

  bu ne ya…

  khk ile insan atmak zaten HUKUKSUZ..

  BİDE komisyon kurmuşlar.

  bir DELİ kuyuya taş attı kırk akıllı çıkarmaya çalışıyor

 39. Ne kadar güzel özetlemişsiniz teekkürler. Her valilik ve kurum amirleri dahi farklı uygulama yaptı.benim en çok merak ettiğim

 40. Kim demiş sağlık bakanlığı sendikadan ihraç etmiyor bizdekilerin çoğu sendikadan ihraç oldu ben ise 2010 yılındaki dernek üyeliğinden ihraç oldum ama aynı derneğe üye olupta memur-sen e uye olanlar iade oldu:(

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM