OHAL inceleme komisyonu soru önergesini Bekir Bozdağ yanıtladı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ OHAL işlemleri inceleme komisyonu hakkında verilen soru önergesine cevap verdi.

OHAL inceleme komisyonu soru önergesini Bekir Bozdağ yanıtladı

OHAL inceleme komisyonu soru önergesini Bekir Bozdağ yanıtladı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından verilen soru önergesinde OHAL işlemleri inceleme komisyonun üye sayısının yetersiz olduğu gündeme getirildi. OHAL inceleme komisyonu başvurusu sonrasında toplamda 100 binden fazla başvurunun olduğu belirtilen soru önergesinde bu kadar çok başvurunun kısa sürede incelenmesi ve sonuca erdirilmesi için komisyonun üye sayısının yetersiz olduğu ifade edildi. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Başbakan Binali Yıldırım’a yöneltilen soru önergesine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yanıt verdi.

OHAL KOMİSYONU, 100 BİN BAŞVURU, 7 KİŞİ

CHP  Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in verdiği soru önergesine Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ cevap verdi. Bozdağ tarafından verilen cevapta OHAL inceleme komisyonunda 7 kişilik üyenin haricinde 80’i raportör olmak üzere 200 personelin aktif olarak görev yaptığı açıklandı. 80 kişilik raportör ekibinin içerisinde hakim, uzman, müfettiş gibi unvanlarda görevlilerin de yer aldığı belirtilirken komisyonun ne zaman başvuruları almaya başladığı hakkında da hatırlatma yapıldı.

Ömer Fethi Gürer

KOMİSYONA BAŞVURU TARİHİ

685 sayılı KHK ile kurulma kararı alınan OHAL inceleme komisyonunun 16 Mayıs 2017 tarihinde oluşturulduğu, oluşturulan komisyonun 22 Mayıs 2017 tarihi itibariyle çalışmalara başladığı, 12 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar’dan sonrada komisyonun 17 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başvuruları kabul etmeye başladığı bilgisi paylaşıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

13 yorum

 1. dün feto savunuculuğu yapan sayın değerli bu gün acımasızca masumlara saldırıyor. kandırılmak aldatılmak bu gibilere mahsus o masum gariban çocukları o hainlere bunların verdiği desteğin milyonda birini vermemiştir. bir bakanın mecliste savunmasımı o hainlere güç verir yoksa kısa süre sendikaya üye olup ayrılan gariban mı.

 2. Aynen Rabiyaya uzulup 4 parmak yapanlar,kendi ulkelerinde yuzbinlerce cocugu acliga yokluga sefalete itiyorlar.once kendi vatandaslariniza sahip cikin,yapilan magduriyetlere zulumlere son verinki samimi oldugunuz gorunsun.

 3. Biz bir senedir ne çekiyoruz biliyormusunuz ailemiz çocuklarımız perişan durumda 200 personelle çalışıyorsanız 400 personelle çalışın artık dayanacak gücümüz kalmadı takipsizlik ve beraat alanı khk ile geri döndürün insan hayatı bu kadar ucuz olmaması lazım duyun artık sesimizi Adalet yoksa Allahın adaleti var unutmayın bu kadar mazlumun ahı kimsede kalmaz

 4. Oyalama komisyonu oldu çıktı işte.sonucta bi başkan karar veriyor onlarca üye olsada.Rabbime havale ettim sizi bize yasattiklarinizin 10 mislisini siz yaşayın emi.uzulmeyin arkadaşlar zalimin zulmü varsa mazlumunda Allahi var.gun gelecek devran dönecek sıra bizede gelecek.

 5. Sayın Bakanım bukadar personel bu işlemi bitirmek için yetersiz bir buçuk yıldır suçum olmadan ihracız hiç bir şeyimiz kalmadı satması yeterin artık ya açız

 6. Beraat edenler neden iade edilmiyor yargı süzgecinden geçtik ama ihraç edildik kriter nedir adalet adalet adalet olmak zorunda yoksa inancımızı kaybediyoruz

 7. sayın bakan çalışan personel sayısı kaç olursa olsun sonuçta sadece 1562 kişi hakkında karar verebilmişler 105bin kişi nasil bitirecekler ona bir çözüm bulsunlar

 8. Siz insanlarla dalga geçmeye devam edin. Oyalamak, avutmak için olmadık planlar yapın. Lakin unutmayın ki, Yaradan’ın da mutlaka bir planı vardır. Hakkımda ne idari ne de adli bir soruşturma var. Hiçbir maddi olgu ve delil yok. 1.5 yıldır ne çektiğinizi bir biz biliyoruz bir de Allah. Artık umudum da yok. Fakat şunu iyi bilin ki; iyinin ve kötünün ötesinde bir yer var, ve sizinle orada buluşacağız.. Allah adildir, celildir, intikam alanların en hayırlısıdır..

 9. Bunlar sayesinde faizlen para çekmeye başladik.Allahim bizi afet.Imam hatipe giden çocuklarim baba bizi imam hatipten al diyor.inancimiz zedelenmeye başladi.Bunlari Yaradana havale ediyorum.

 10. Siz başka ülkelerin çocularına üzülüveriyorsunuz ama benim çocularıma zulm ediyorsunuz. Tamam komisyonu kurdunuz ama bu nasıl çalışmadır aylardır 3-5 dosya incelendi. Sizin tuzunuz kuru olabilir ama benim ne kanser hastası annemin nede yavrularımın o kadar vakti yok. Ne diyeyim ki Allah vicdan merhamet duygusu versin bizi insan yapan bu duygular değilmi. Hayırlısı Allahtan

  • Aynen Rabiyaya uzulup 4 parmak yapanlar,kendi ulkelerinde yuzbinlerce cocugu acliga yokluga sefalete itiyorlar.once kendi vatandaslariniza sahip cikin,yapilan magduriyetlere zulumlere son verinki samimi oldugunuz gorunsun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM