OHAL inceleme komisyonu üyeleri için Başbakanlık özel bina arıyor

OHAL inceleme komisyonu çalışmalara başlamadan önce komisyon üyelerine özel bir bina tahsis edilecek. OHAL inceleme komisyonu bünyesinde görev yapacak üyeler ve diğer kişiler bu bina içerisinde çalışmalarını sürdürecek.

OHAL inceleme komisyonu üyeleri için Başbakanlık özel bina arıyor

OHAL inceleme komisyonu üyeleri için Başbakanlık özel bina arıyor

2 Ocak 2017 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu kararı ile OHAL inceleme komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Bakanlar Kurulu tarafından verilen bu karar 23 Ocak tarihli 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname içinde yer aldı. 685 sayılı KHK içerisinde komisyon üyelerinin bir ay içerisinde seçileceği hükmü yer almasına rağmen OHAL komisyonu üyeleri 16 Mayıs tarihinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada belirlendi. OHAL inceleme komisyonu Başkanı ve komisyon üyeleri belirlendi.

KOMİSYONUN BAŞVURULARI KABUL ETMESİ

OHAL inceleme komisyonu üyelerinin resmi olarak açıklanması hala yapılmadı. Genelde, tebliğ, belge resmi olarak yayınlanması gerekmektedir. ogretmenlericin.com olarak bu duruma OHAL inceleme komisyonu başvuruları ne zaman başlayacak haberimizde değinmiştik. Geçen süreçte bu konuda bir resmi gelişme yaşanmazken, OHAL inceleme komisyonunun görev yapacağı süre içerisinde özel bir bina arandığı ortaya çıktı. Kamudan ihraç edilen hakkında KHK ile hüküm verilen kişi ve kurumlarla birlikte komisyonun önüne gelecek başvuru dosya sayısının 200 bine yaklaşması bekleniyor.

KOMİSYONA ÖZEL BİNA ARAYIŞI

7 kişilik OHAL inceleme komisyonu bünyesinde OHAL inceleme komisyonu sekretaryası da olacak. Şu ana kadar belirlenen sayıya göre bu sekretarya içerisinde yaklaşık 150-160 personel görev yapacak. 685 sayılı KHK’da yer alan ancak basında ve çoğu memur, öğretmen MEB haber sitesi tarafından dile getirilmeyen bu sekretarya komisyonun görev yükünde önemli bir rol oynayacak. OHAL inceleme komisyonu üyeleri ile Başbakanlık tarafından kurulacak komisyon sekretaryası çalışanları için yetkililer özel bir bina arayışındalar. Şu ana kadar Başbakanlık’a önerilen 4 bina arasından seçim yapılacak. Komisyon bu bina içerisinde çalışmalarını sürdürecek. Öğretmenler İçin olarak komisyon hakkında bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

  1. cok komikler ya. bahane bulurken insan biraz yaratici olur.bahanelere bakinca asil amacin ne oldugu belli oluyor

  2. pireye kızıp yorganı yaktılar. komisyona güvenmiyoruz. şeffaf değil. anayasada suç olmayan sendika banka okul dernek vs kriter kabul edemezsinniz. bu ülke yazılı hukuk kurallarıyla yönetilir. bir kişinin iki dudağı arasında değil. yarın utanacağınız işlerle uğraşmayın. kimse hakkını aramaz usanır bırakırlar zannetmeyin. kıyamete kadar sürerecek hak arama mücadelemiz. derhal yanlıştan dönün.

  3. Aihmin olaya el koymasını bekliyorum.Normal bir ülkede kurallar suçlar cezalar bellidir. Kin kan davası hınç aşiret ve kabilerde olur ki onlarda bıraktı bu yaklaşımları…Allah bunca insanın iyi niyetini sömüren fetönün belasını versin.Ohal fırsatçısı Adaletten uzak insanları da bildiği gibi yapsın..

  4. Bizim evin yaninda bos bir arsa var buraya insa etsinler yapimini toki ustlensin yapimi en az iki yil surer boylece komisyon islevini tamamlamis olur yarabbi ne gunlere kaldik sen su mubarek gunlerde yapilani gor

  5. önce KHKlar iptal edilsin. Herkes işine dönsün. Sonra fetö ve ya diğer Terör örgütleri ile bağlantısı bulunmayanlar öncelikli olmak üzere KHKlar ile ihrac edilmiş kişiler incelensin. Hakkında delil vs olanlar ufacıkta olsa bir bağı olduğu tespit edilenler tek tek incelensin mahkemelerde yargılansın.

  6. Tilkiye tavuk sever misin demişler tilki de güldürmeyin beni demiş ne binası ortada komisyon yok

  7. ELİN ECNEBİSİ BEN VE BENİM GİBİ YÜZLERCESİNİN SUÇSUZ OLDUĞUNU ORACIKTAN GÖRÜYOR BİLİYOR. BENİM HÜKÜMETİM İSE ELİNE GEÇİRDİĞİ FIRSATI SUÇSUZLARI EZEREK DEĞERLENDİRİYOR. Yazıklar olsun…

  8. Tüm kalbimle Teşekkürler….tüm gelişmeleri sizden takıp ediyorum emınım ki fırtınalı haca yerini güneşli günlere bırakacaktr bu süreçte haber sitenizi asla unutmayacağım olaylar a tarafsız yaklaşan ender sitelerdensiniz emeğinize sağlık

  9. Neyin binası, ne oldu bu komisyon. Bebek gibi. Dertleri bitmiyor. Uzadıkça uzuyor. Bir gecede insanların ihraç edilmesine karar verildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim