OHAL inceleme komisyonu üyelerinin tam isim listesi ve görevleri

685 sayılı KHK ile ilan edilen ve 23 Şubat 2017 tarihine kadar belirlenmesi gereken OHAL inceleme komisyonu üyelerinin tamamı belirlendi. OHAL komisyon başkanı dahil toplam 7 kişiden oluşan OHAL inceleme komisyonunun başvuru almaya yakın zamanda başlayacağı belirtildi.

OHAL inceleme komisyonu üyelerinin tam isim listesi ve görevleri

OHAL inceleme komisyonu üyelerinin tam isim listesi ve görevleri

Dün AK Parti Grup toplantısında açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım toplantıdan sonra OHAL inceleme komisyonu üyelerini kabul etti. Komisyonun kısa süre içerisinde başvuruları alarak görevine başlaması talimatı verildiği belirtilirken basına yansıyan ilk etapta OHAL inceleme komisyonu başkanı bilgileri oldu. İlerleyen saatlerde ise OHAL inceleme komisyonu üyelerinin tamamı için bilgi verildi.

KOMİSYON BAŞKANI MÜSTEŞAR YARDIMCISI

OHAL inceleme komisyonu başkanı olarak Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş görevlendirildi. Menteş ile birlikte yedi kişilik OHAL komisyonunda görev alacak kişiler iki yıl görev yapacaklar. Komisyonun görev süresi Bakanlar Kurulu kararı ile bir yıl daha uzatılacak olup, komisyon başvuruları sonucu meslekten ihraç edilen 100 binden fazla kamu personeli için iade ya da mahkeme yolu gözükecek.

OHAL KOMİSYONU ÜYELERİ İSİMLERİ

OHAL inceleme komisyonu üyelerinin tamamı incelendiğinde komisyon üyeleri listesinde Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Karagöz, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Hâkim Esat Işık, Danıştay Tetkik Hâkimi Murat Aytaç, Mülkiye Başmüfettişi Hasan Işıldak, MEB Atama Daire Başkanı Mustafa İkbal, Devlet Denetleme Kurulu Uzmanı Salih Tanrıkulu yer almaktadır.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU ÜYELERİ

Sıra Nu

Adı Soyadı Kurumu Kamu Görevi Komisyon Görevi

1

Selahaddin Menteş Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

Komisyon Başkanı

2

Mehmet Karagöz Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı

Üye

3

Hakim Esat Işık Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı

(Hakim)

 Üye

4

Murat Aytaç Danıştay Tetkik Hâkim

Üye

5

Hasan Işıldak Mülkiye Mülkiye Başmüfettişi

Üye

6

Mustafa İkbal MEB Atama Daire Başkanı

Üye

7 Salih Tanrıkulu Devlet Denetleme Kurulu Uzman

Üye

MEB personelleri, kamu personelleri ve tüm ihraç olan kamu çalışanlarının yapacakları başvurularda OHAL inceleme komisyonu üyeleri büyük bir sorumluluk üstlenmiş olacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim