OHAL inceleme komisyonuna toplam başvuru 100 bini buldu

OHAL inceleme komisyonu başvuruları bugün sona erdi. Komisyona yapılan başvurular hakkında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu.

OHAL inceleme komisyonuna toplam başvuru 100 bini buldu

OHAL inceleme komisyonuna toplam başvuru 100 bini buldu

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamuda yaşanan ihraçlar ve Kanun Hükmünde Kararnameler ile yapılan işlemlere yönelik gerçek ve tüzel kişilerin itirazları bugün sona erdi. 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan OHAL inceleme komisyonu başvuruları 14 Eylül 2017 itibari ile tamamlandı. Adalet Bakanlığı koltuğunda otururken süreci yakından takip eden şimdi Başbakan Yardımcısı görevini yürüten Bekir Bozdağ açıklamalarda bulundu.

OHAL KOMİSYONUNA BAŞVURU SAYISI AÇIKLANDI

OHAL inceleme komisyonu başvuru sayısı 14.09.2017 tarihi itibari ile yaklaşık 100 bin olarak gerçekleşti.  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ 13.09.2017 tarihi ile başvurularda toplam sayının 98 bini geçtiğini açıklarken haklarında KHK ile işlem yapılan ve bu karara yönelik dava yolu açık olan kişilerin başvuru yapmadığını da ifade etti. Neredeyse ihraç edilen tüm kamu çalışanlarının OHAL komisyonu başvurusu yaptığına da değinen Bozdağ OHAL komisyonun ne zaman karar vereceği ya da kararların ne zaman açıklanacağı konularında ise açıklama yapmadı.

KOMİSYON KARARLARI

15 Temmuz sonrası çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile şu ana kadar 110 binden fazla kamu çalışanı meslekten ihraç edildi, öğretmenler, polisler, TSK mensupları ağırlıklı olan ihraçlarda hakim ve savcılar gibi meslek grupları ihraç kararlarını yargıya taşıyorlar. Diğer kamu çalışanları ise suçsuz olduklarını savunmak ve göreve iade edilmek için OHAL inceleme komisyonuna başvuru yaptılar. OHAL komisyonunun başvuruları inceledikten sonra vereceği kararlar için tarih bilinmiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Su ana kadar resmi yoldan bir kriter aciklamadilar.Sadece lafta ve söylentilerde kaldı..,cunku kriterler hukuki değil,yasada ve anayasada olmayan durumlar yaratıldı.Allah bu millete boyle acilar yaşatmasin ınşallah.Bayragimiza devletimize milletimize zarar veren kimse onlarla ugrasilsin.Gariban memurlarla,vekil cocuklari olmadigimiz icin mi bunca acı.Yinede devletimin milletimin bayragimin her zaman oldugu gibi yaninda olacagim,olmayada ölene kadar devam edecegim ınşallah.Ancak istifa ettigum sendikadan hain ilan edilmek çok acı…

  2. Değerlendirme kriterlerinden bahsedilmemesi şeffaflık ilkesine aykırı. Sonuç büyük bir kayıp kanısındayım

    • Arakandan bahsediyor siz kendi ülkenizdeki madur edip ekmeğini emeğini işini itibarını anlayip dinlemeden görevinden aldiniz aç biraktiniz gariban memurlari bi düşunundüşunun okullar yine açildi yine husran yine uzuntu yine keder bunun hesabini allaha nasil vereceksiniz hakkimi size helal etmiyorum rabbim sorar inşaallah

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM