OHAL inceleme komisyonunda ilk karar iki hafta içerisinde verilecek

OHAL inceleme komisyonu kararlarının ne zaman verilmeye başlayacağı merak konusu iken son dönemde yapılan açıklamalarda kararların Kasım ayı içerisinde verilmesi muhtemel gözüküyor. Komisyon karar tarihi hakkında yetkili bir kişiden açıklama geldi.

OHAL inceleme komisyonunda ilk karar iki hafta içerisinde verilecek

OHAL inceleme komisyonunda ilk karar iki hafta içerisinde verilecek

Meslekten ihraç edilenler, haklarında Kanun Hükmünde Kararnameler ile işlem yapılanlar, kapatılan kurum ve kuruluşlar için 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayan OHAL inceleme komisyonu başvuruları 14 Eylül 2017 tarihinde sona ermiş son çıkan KHK’ler ile işlem yapılan gerçek ve tüzel kişilerin başvuruları da 23 Ekim 2017 tarihinde sona erecek.

İLK KARAR 2 HAFTA İÇERİSİNDE VERİLECEK

Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Selami Turabi tarafından yapılan açıklamada OHAL inceleme komisyonu başvuruları sonrası ilk kararın iki hafta içerisinde verileceğini açıkladı. 7 kişiden oluşan OHAL inceleme komisyonu üyeleri haricinde komisyon bünyesinde 200 den fazla personel çalıştığı belirtilirken Selami Turabi verdiği bilgide komisyon tarafından inceleme işlemleri sonucunda ilk kararın 2 hafta içerisinde verilecektir dedi.

ÖNEMLİ KONULAR ÖNE ALINABİLİR

Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Selami Turabi katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamada önemli ve hayati konular taşıyan hususların OHAL inceleme komisyonu tarafından öne alınabileceğine değinirken geçmişte Anayasa Mahkemesi tarafından verilen bir kararı hatırlattı. İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu için 2014 yılında AYM tarafından verilen kararı belirten Turabi Anayasa Mahkemesi hayat, yaşam hakkı gibi aciliyet gerektiren ilgili dosyaları hemen inceledi dedi.

ogretmenlericin.com olarak Nuriye Gülmen ve Semih Özakça tarafından yapılan OHAL işlemleri inceleme komisyonu başvurusunun ülkenin gündeminde olduğunu belirtelim. Adalet Bakanlığı AB Genel Müdür Yardımcısı Selami Turabi tarafından verilen bilgide de OHAL Komisyonu ülkenin gündemini ilgilendiren önemli konularda dosyayı öne alabilme yetkisine sahip. Komisyonun takdirindedir. Komisyon gündemini belirleme yetkisi komisyon başkanına ait. Gerekçesinin sunulması kaydıyla öne alabilir. ifadelerine yer vermişti.


Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Başkaları için iş Yapayın Allah için yapın,biraz merhamete gelin,bir yılı geçmi bu insanların çoluğu çoluğu ne yiyor ne içiyor bir arttırsın ben vatanına milletine,dinine diyanetine bağlı bir olarak hayatımı helal etmiyorum zahmet edipye bir araştırsaydılar zaten bunun göreceklerdi,benim gibi bir çok insanın da var olduğunu düşünüyorsun.

  2. Ya kaybolan hayatlar yıkılan hayaller ne olacak oğlumu üniversiteye gönderemedim çocuğumun kaybolan hayatını geri verebilecek misiniz intihar eden insanları geri getirebilecek misiniz üzüntüden kanser olanları iyileştirebilecek misiniz bunun bir de öbür dünyası var

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM