OHAL inceleme komisyonunun sendika üyeliği ve Bank Asya kararı

OHAL işlemleri inceleme komisyonu başvurucuların başvurularını karara bağlamaya devam ederken, sendika üyeliği, Bank Asya ve gazete aboneliği hakkında komisyon tarafından verilen kararlar da ortaya çıkmaya başladı.

OHAL inceleme komisyonunun sendika üyeliği ve Bank Asya kararı

OHAL inceleme komisyonunun sendika üyeliği ve Bank Asya kararı

OHAL işlemleri inceleme komisyonuna yapılan başvurular sonucunda komisyon tarafından verilen kararlarda sendika üyeliğinden ihraç edilen, Bank Asya’ya para yatırdığı gerekçesi ile kamudan işten çıkartılan kişilerin göreve iade edilmediği görülmektedir. OHAL inceleme komisyonunun sendika üyeliği ve Bank Asya hakkında verdiği kararlarda başvuruları reddettiği tekrar görülmüş oldu.

AKTİF EĞİTİM-SEN ÜYELİĞİ

OHAL inceleme komisyonunun verdiği kararda sendika üyeliği hakkında şu açıklama yer aldı; “Başvurucunun Aktif Eğitim-Sen sendikasına üye olduğu, bahse konu sendikanın 2012 yılında kurulduğu, daha sonra kendisini feshetmesine rağmen 22.11.2013 tarihinde tekrar kurulduğu; 21.02.2014 tarihinde kurulan Cihan Sendikaları Konfederasyonunun (Cihan-Sen) bünyesinde yer aldığı, mezkur sendika ve konfederasyonun FETÖ/PDY aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenmesi nedeniyle kapatıldığı göz önünde bulundurulduğunda, kapatılan sendikaya üyeliği bulunan başvurucunun mezkur örgüt ile irtibatının olduğunu göstermektedir.”

BANK ASYA HESABI VE PARA YATIRMASI

OHAL işlemleri inceleme komisyonunun başvurucu hakkında verdiği kararda Bank Asya ile ilgili kısmında şu ifadelere yer vermiştir; “Başvurucunun Bank Asya’daki hesabına örgüt liderinin çağrısı üzerine  finansal destek mahiyetinde para yatırdığı tespit edilmiştir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun 28.05.2015 tarihli raporunda açıklandığı üzere, Bank Asya’nın kurumsal yapısıyla örtüşmeyen şekilde Fetullah Gülen’in yönlendirmesi ile yönetildiği, bu örgüte maddi kaynak sağlamak üzere muhtelif işlemlerin gerçekleştirildiği hususlarına yer verilmiştir. Bu durumda başvurucunun FETÖ/PDY ile iltisaklı finans kuruluşu olan Bank Asya’da bulunan hesabına örgüt liderinin talimatı doğrultusunda finansal destek mahiyetinde para yatırdığı sonucuna varılmaktadır.”

İlgili karar;

OHAL inceleme komisyonu kararı

Bank Asya, sendika, medya abonelikleri;

Sendika, banka hakkında komisyon kararı

GAZETE VE DERGİ ABONELİĞİ İÇİN KARAR

OHAL inceleme komisyonu gazete ve dergi aboneliği hakkında da; “Başvurucunun, FETÖ/PDY’ye aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olduğu gerekçesiyle TMSF’ye devredilen Cihan Medya Dağıtım A.Ş.’ye 2014 ve 2015 yıllarında para yatırmak suretiyle bu örgüte mali destek sağlaması, şahsın mezkur örgütle irtibatının bir unsuru olarak görülmektedir.” açıklamasında bulunmuş olup, medya organlarına abone olunmasını FETÖ üyeliği olarak görmektedir.

BANKA, SENDİKA, GAZETE/DERGİ

OHAL inceleme komisyonunun kararı;

“Başvuru konusu dosya kapsamında elde edilen bilgi, belge ve tespitler dikkate alındığında başvurucunun, örgüt liderinin talimatı doğrultusunda örgütle iltisaklı Bank Asya adlı finans kurumuna finansal destek mahiyetinde para yatırdığı, örgütle iltisaklı sendikada üyeliğinin bulunduğu, örgütle iltisaklı Cihan Medya Dağıtım A.Ş.’ye ödeme bilgisinin yer aldığı hususları ilke inceleme bölümünde belirtilen diğer tespitler bu örgütle irtibatını ortaya koymaktadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

28 yorum

 1. hiç şaşırmadım çünkü görünen köy klavuz istemez.belliydi oyalama olacağı hatta idare mahkemesi bile red verecek.anayasa mahkemesi belki kabul verir yada ahim.secimde kim iade sözü verirse ona oy

 2. Herkes şimdiden pes etmiş yenilgiyi kabul etmiş haksız yere ihraç olduk kesinlikle suçsuz olan herkes iade olacaktır

 3. insanlar sendika ve bankadan takipsizlik ve beraat almaktadır bunları nasıl değerlendirecek komisyon merak ediyorum

 4. Madem terör örgütü bankası ve sendikasıydı nasıl faaliyet yürütüyor…

  yasalar geriye işlermi…

  Demekki tüm kurumları Açık tutarak tuzak kurul du…..

   • Bu iş bitik arkadaşlar. Neyin kafasını yaşarsınız hâlå. Dünyanın adaleti böyle, hayat acı, hayat acımasız, gidin çöpten karton toplayın diyorum ey iş bulamayanlar. Birçok suriyeli ile arkadaş olursunuz.Onlar fatoşu fetoşu bilmezler en azından çat pat konuşurlar,bizim insanımız bizden kaçıyor malesef, yolunu değiştiriyor.Selam kelam yok.Yakınım dedi ki bana: “ne benden sana kıyam,ne sizden sana kelam, bundan sonra selam aleyküm aleyküm selam” .Bizler toplum dışında kalan ortalıkta zombi gibi gezen yaratıklar gibi olduk.

   • Ne Seçimden Önceeesi
    Ne Seçimden Sonraaaası..

    İhraç olmak Amaaan
    Ölümden yamaaaan
    Geçmiyor ki zamaaan
    Geçmiiyoooor.

    Ben işimde tutuklu kaaaldım
    Kendi hayatımdan Çaldım
    Hem de takipsizlik aldım.
    Bana işimi vermiyooor.

 5. Seçime kadar daha bizi gören olmaz. Muhtemelen seçimden sonra da 🙂 Ne de olsa azınlıktayız ve kimse de bize haksızlık yapıldığını fln düşünmüyor (çoğunun aileleri de dahil.) Akıl tutulması yaşıyorlar. Adete büyülenmişler. Diyeceğim o ki herkese göre sendika vs. üyelikleri suç. Komisyon da bir güzel dile getirmiş zaten. Yani kısa vadede bir beklenti içine girmeyelim diyorum. Olursa sürpriz olsun.

 6. 2 yıldır insanlar komisyonun kararlarını bekliyor sonucu belli geneli ret insanları bu kadar süredir bekletiyorlar en baştan bıraksaydılar şimdi aihm den kararlar dönmüştü ama amaç ne anlamış değilim bu kadar garibanın ahını nasıl alabiliyorsunuz onu da anlamış değilim. Suçlular yok demiyorum ama bu yapıya teşvik eden en çok desteği verenler şu an garibanlara ceza verme peşinde çok garip değil mi? Eğer devlet büyüklerimiz gerçekten imanlı iseler en kısa sürede bizim gibi hiç bir kimseye zararı olmayanları iade eder terör örgütü yaftasından temizler değilse zaten sonuç belli …

 7. Arkadaşlar burda yeni karar falan yok . Rabbim koymaz ,merak etmeyin, sabır. Rabbim sevdiği kulunu sınar, dua ve sabır. Neyse ki ilahi adalet var…

 8. Ey kendini muktedir zanneden muhteris müptezeller.. Adaleti, hukuku asıl siz arayacaksınız. O gün ben çekirdek çıtleterek çayımı yudumşıyor olacağım. Ancak sizin o andaki halimize üzülmeyecek bilakis Allahın adaletnin tecellisinden dolayı şükür secdesi edip namazını eda edeceğim.. Bekleyin göreceksiniz Nuh tufanıda geç gelmişti…

  • Daha da o fetöcülerin süslü sözlerini yazıyorsun.Sen ve senin gibiler adam olmaz.Olum akıllı olun kendinizi,ailenizi,annenizi babanızı rezil ettiniz .Daha vay şöyleşmiş böyleymiş diyorsunuz.Bundan böyle gidin bir işinizi bulun adam gibi çalışın adaletten de bahsetmeyin soru çalarken hepinizde farkındaydınız sesiniz çıkmadı şimdi kalkmış adaletten bahsesediyorsunuz.Çay içecekmiş çekirdek çitleyecekmiş o kadar kindar mahlukatlarsınız.Siz bu yolda herşeyi kendinize mübah kıldınız.Evlerinizde kürt gençlerini aşağlayan abileriniz kalkıp seçimlerde HDP’ye oy isteyip, AKP’li anne babalarını zorla Kuran-ı Kerime el bastırıp AKP’ye oy vermemeleri için yeminler ettirdiniz.Sen bunların hepsine şahit olmadıysan ben en aşağılık adamım.

   • Benmi caldim sorulari edepsizlik etme!!!! Dusuncesiz dusuncesiz yaxilar yazma.biz adam gibi calismiyormuyduk da simdi adam gibi gidin calisin diyorsun. Herkesi etrafindakiler gibi yada kendinle karistirma.

 9. Sözün bittiği yer! Malumun ilanı! Yemişim sizin komisyonunuzu, mahkemenin üstünde bir karar yetkiniz varsa kapatın mahkemeleri kurun komisyonları bütü yargıyı bağlayın oraya.
  Ben Nisan 2016’da sendikadan istifa ettim o tarihe kadar bu yapının terör örgütü olduğuna dair bir tek mahkeme kararı varsa ve ben sendikaya üyeliğe devam etmişsem eyvallah. Allah’ım tecelli ettir adaletini görsünler adalet neymiş hüküm neymiş, tahaklüm neymiş

  • Sendiyaya devam edenler ihrac olabilir yani öylemi. Bu kafa ile bize az bile yapıyorlar. Sendika yasaldır, bir ay beş ay on ay ya da darbe gününe kadar fark etmez bunu anlamak anlatmak lazım.

 10. Aidatini devletin ödedigi sendika,devlet desteği ve teşviki ile kurulmuş ve devletin kontrolündeki bir bankadaki katılım hesabı, nasıl olurda terör örgütü üyeliği veya terör örgütüne yardım sayılır???..Bu karar hukuku cignemektedir..Bu eylemler T.C Anayasasında ve kanunlarda suç değildir..Geçmişe dönük suç uretilemez..Hukukta 17/25 Aralık diye bir milat olamaz..Kendileri defalarca çok açık bir şekilde ifade etmişlerdir.”Mevcut yasalarla ve hukuk sistemiyle bunları ihraç edemiyoruz” diye..Demekki ohal ilan edip khk larla hukuksuz bir şekilde ihraç etmeyi düşünmüş ler…Suç isledigimize dair hiçbir somut delil yok..Faizsiz bankacılık katılım hesabina kendi parami yatırdim ve bir süre sonra çektim..Fetö elebasinin talimatindan haberim yoktu. ..Talimatla para yatirdigimi gösteren somut bir delil yok!!ama”sen şucusun” diyerek illaki bizi suçlayip ihraç ettiler..Allah darbeye kalkisan Fetö nun belasını versin..En agir şekilde cezalandirilsinlar ama bizim kanunsuz neyimiz var!!Ohal komisyonunun kararında devlet memurları 657 ye göre anayasa ve kanunlara sadık kalır diye banka ve sendikayı ihraç gerekçesi göstermiş..İyi de kardeşim banka ve sendikaya devlet izin vermiş teşvik vermiş. .Anayasaya ve kanunlara uygun….işte tam 30 bin öğretmen bu sebeple ihraç oldu.gerçek mağduriyet burada yatıyor!!!.

 11. Banka ve sendikayı red kararına yazmak inanılır gibi değil bu red kararı ile AİHM e gidildiğinde ne olacak çok merak ediyorum açığa alma yazısında bile sendika ve banka isimlerini yasal bir kurum olduğu için yazmamişlardi komisyon komisyon olmaktan çıktı mahkeme bu kriterlere beraat veriyor komisyon red veriyor kendini mahkemenin üzerinde gören bir komisyon ile karşı karşıyayız kraldan çok kralcı

 12. Bunların hiçbiri suç değil. Allah’ta biliyorki bunlar yasal. Eğer bunlardan dolayı insanlar işinden oluyorsa ben insanlığımdan utanıyorum. Madem bunlar suç bunların açılmalarına izin veren herkes suçlu değil mi? Bunlar suç ise işlendiği anda suç olmalı sonradan bunları suç saymak ahlaki de değil yasal da değil.

  • Bencede utan insanlığından nasıl olurda bir insana haşa Allah gibi tapıp izinde gittiniz.Sonra da ailenizi ve etrafındakileri o kadar üzüp üstüne de çevrendeki senin gibi düşünmeyenleri düşman gibi gördünüz.Daha akıllanmamışsın Allah akıl fikir sağlığı versin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM