OHAL işlemleri inceleme komisyonu başkanı Salih Tanrıkulu oldu

Uzun süredir komisyon başkanlığına vekillik yapan Salih Tanrıkulu komisyonun yeni başkanı oldu. Sıra komisyonun ilk kararlarını vermesine geldi.

OHAL işlemleri inceleme komisyonu başkanı Salih Tanrıkulu oldu

OHAL işlemleri inceleme komisyonu başkanı Salih Tanrıkulu oldu

685 sayılı KHK ile kurulan ve 2017 yılının Mayıs ayında üyeleri belirlenen OHAL işlemleri inceleme komisyonu yeni başkanı belirlendi. İlk kurulduğunda komisyon başkanlığına getirilen Selahaddin Menteş’in geçtiğimiz aylarda Adalet Bakanlığı Müsteşarı olmasından sonra OHAL inceleme komisyonu başkanlığına Salih Tanrıkulu vekalet etmeye başlamıştı.

OHAL KOMİSYONU BAŞKANI BELLİ OLDU

Devlet Denetleme Kurulu uzmanı olan ve OHAL inceleme komisyonunun 7 kişilik ekibinde üye sıfatı ile yer alan Salih Tanrıkulu, komisyon başkanı Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahaddin Menteş’in Adalet Bakanlığına müsteşar olmasından sonra boşalan başkanlık görevine getirildiği açıklandı. Tanrıkulu uzun süredir zaten OHAL komisyonu başkanvekilliği görevini yürütüyordu.

OHAL inceleme komisyonu

OHAL KOMİSYONU ÜYELERİ

OHAL İnceleme Komisyonu Başkanlığına Salih Tanrıkulu’nun getirilmesinden sonra komisyon Başkanvekilliği görevine ise Adalet Bakanlığı Daire Başkanı ve aynı zamanda halen OHAL komisyon üyesi olarak görev yapan Hakim Esat Işık görevlendirildi.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU ÜYELERİ

Sıra Nu

Adı Soyadı Kurumu Kamu Görevi Komisyon Görevi

1

Salih Tanrıkulu Devlet Denetleme Kurulu Uzman

Komisyon Başkanı

2

Hakim Esat Işık Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı (Hakim)

Komisyon Başkan Vekili

3

Murat Aytaç Danıştay Tetkik Hâkim

4

Hasan Işıldak Mülkiye Mülkiye Başmüfettişi

Üye

5

Mustafa İkbal MEB Atama Daire Başkanı

Üye

6

Mehmet Karagöz Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı

Üye

7

 

KOMİSYONUN İLK KARARLARI

Uzun süredir komisyon başkanlığı boştu ancak ogretmenlericin.com olarak bir hususu atlamadan geçemeyeceğiz. Komisyon 7 kişidir ancak şu anda halen komisyon 6 kişi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. OHAL komisyonu başkanlığına zaten komisyondan birisi gelmiştir. Komisyon eski başkanı Menteş’in ayrılmasından sonra komisyon başkanlığına Tanrıkulu getirildi evet ama 7. üye halen atanmış değil. OHAL inceleme komisyonu ilk kararları için ise halen net bir açıklama yapılmamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Hz.ömer efendimizin Adalet i maalesef yok güzel ülkemde, demoklesin kılıcından medet uman biz bi çareler, Müslüman ız elhamdülillah ama kul hakkı yemek affedilmeyen günahlardan olduğuna göre,biz daha çok koşalım siyasilerin peşinden sonuç ortada dostlar, kul kendi eliyle kendini ateşe atıyor sonra da ağlıyoruz, dava iman kurtarma davası ise eyvallah, ama farklı ise…..

  2. Komisyonun kendi yokki başkanı atansa ne olur.atarken bı gecede atanlar iade ederken bu ne yavaşlık.ahiret var yazık günah degilmi bı masumu on sekiz ay oldu gözyaşları ahlar sel oldu.musluman bı ülkede adalet olmayacakta nerde olucak acaba.gonuller yıkıldı kalpler kırıldı.cok geç oldu artık

  3. KHK ile ihraç edilen memurların tekrar KHK ile iade edilmesi gerekmez mi? Çünkü bir kanun hükmü ancak yeni bir kanun veya mahkeme kararı ile kalkar .Ohal komisyonu bir mahkeme değil ,kanun koyucu hiç değil bu iş hukuk sitemine biraz ters değil mi ? Yarın başka bir hükümet gelse ohal komisyonunun yaptığı iadelere bunlar kanunsuz yapılmış dese sonuç ne olur .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim