OHAL komisyonu banka ve sendikadan dolayı ihraç başvurusunu reddetti

OHAL işlemleri inceleme komisyonu sendika üyeliği bulunan ve Bank Asya’da hesabı olan ihraç edilmiş kamu personelinin başvurusunu reddetti.

OHAL komisyonu banka ve sendikadan dolayı ihraç başvurusunu reddetti

OHAL komisyonu banka ve sendikadan dolayı ihraç başvurusunu reddetti

Kamu ve MEB personelleri arasında en çok ihraçların yaşandığı sendika ve banka kriteri için OHAL inceleme komisyonu bir başvurucunun başvurusunu reddetti. Komisyon tarafından verilen kararda Aktif Eğitim-Sen üyesi olmanın FETÖ/PDY aidiyetine sahip olma anlamına geldiği belirtildi.

AKTİF EĞİTİM-SEN (SENDİKA) KARARI

FETÖ/PDY soruşturmalarında kamuda 110 binden fazla kişi ihraç edilirken özellikle 672 sayılı KHK başta olmak üzere en büyük ihraçlar sendikadan dolayı yaşandı. 28 bin 163 öğretmen 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilirken bu öğretmenlerin neredeyse tamamı Aktif Eğitim-Sen sendika üyeliğinden meslekten ihraç edildi.

OHAL işlemleri inceleme komisyonunun verdiği kararda başvurucunun Aktif Eğitim-Sen üyeliği ile ilgili;

“Başvurucunun Aktif Eğitim-Sen üyesi olduğu, bahse konu sendika ilk olarak 2012 yılında kurulduğu, 9 ay sonra kendisini feshetmesine rağmen 22.11.2013 tarihinde tekrar kurulduğu; 21.02.2014 tarihinde kurulan Cihan Sendikalar Konfederasyonu’nun (Cihan-Sen) bünyesinde yer aldığı, bahse konu sendika ve konfederasyonun FETÖ/PDY aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenmesi nedeniyle kapatıldığı göz önünde bulundurulduğunda, başvurucunun sendikal faaliyetlerini örgüte müzahir sendika eliyle gerçekleştirdiği anlaşılmaktadır.”

ifadelerine yer verildi.

OHAL KOMİSYONU BANK ASYA KARARI

OHAL işlemleri inceleme komisyonunun aynı kişinin Bank Asya hesabı ile ilgili belirttiği hususlar;

“Başvuru konusu dosya kapsamında elde edilen bilgi, belge ve tespitler dikkate alındığında; Başvurucunun, örgüt liderinin talimatı doğrultusunda örgütle iltisaklı Bank Asya adlı finans kurumuna finansal destek mahiyetinde para yatırdığı, örgütle iltisaklı eğitim kurumunda öğrenci kaydının olduğu, örgütle iltisaklı sendikada üyeliğinin bulunduğu yönünde yapılan tespitler bu örgütle irtibatını ortaya koymaktadır.”

açıklaması ile OHAL komisyonu metni karar kısmında yer aldı.

OHAL işlemleri inceleme komisyonu kararı;

OHAL komisyonu kararı

SENDİKA VE BANKA İHRAÇLARI İÇİN KARAR

OHAL inceleme komisyonunun karar metninin sonunda yer alan bilgide “Başvuruya ilişkin yapılan inceleme ve değerlendirmede, terör örgütleri ile Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu gerekçesi ile kamudan ihraç edilen başvurucunun talebi yerinde görülmeyerek 685 sayılı KHK 9 uncu maddesi uyarınca başvurunun reddedilmesi gerektiği sonucuna varılmıştır.

OHAL inceleme komisyonunun sendika üyeliği ve Bank Asya hesabı olan başvurusu reddedilen kamu personelinin dosyasının kurumuna gönderileceğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

79 yorum

 1. Madem yasal banka ve yasal sendikaya red verecekler komisyona ne gerek varki.teknoloji cagindayiz süzgeç programı yap banka sendika olanları listele toptan red ver hatta tebligat bile yollama bı sitede yayinla aşağıdakiler red aldı diye millet bir an önce ahime gitsin en azından hakkını arasinlar dalgami geciyorsunuz insanlarla. Bankada hesabı olmak diye bı sucmu olur hangi kanunda yazıyor. Dünyada örneği bile yoktur yasal faaliyette bir bankada hesabın tesbit edildi deyip suçlanan biri.

 2. Bu feto denen örgüt namı diğer cemaatle irtibatli olan herkes suçlu değil. Terörist değil. Bunu herkes böyle bilsin. Benim sendika var ama ben terorist değilim arkadaş. Zorla terörist mi yapacaklar insanları. Yanlış yapılıyor. Çevreme pek yansımıyorum ama psikolojim alt-üst. Yanı yarın birgün hadi Görev e derlerse nasıl olacak bu iş mahvolmuş bir psikoloji ile. Yani kendini masum hissedenler e büyük sabır diliyorum.

 3. Gökhan Açıkkolu. 23 Temmuz 2016’da gözaltına alındı. Gözaltında yaşamını yitirdi. Cenazesi İstanbul’da defnedilmedi, hainler mezarlığı gösterildi. Konya’daki cenazesine imam gönderilmedi. Gökhan Öğretmen’in, vefatından 1,5 yıl sonra suçsuz olduğu ve göreve iadesinin istendiği ortaya çıktı…

 4. Gözaltındayken ölen Gökhan öğretmen görevine iade edilmiş babası oğlunun hainler mezarlığına gömüldüğünü söyleyerek hüngür hüngür aglamişti Gökhan öğretmen hainse neden iade edildi hain değilse neden hainler mezarlığına gömüldü şimdi bunun hesabını kim verecek????

 5. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Aktif Sen’i okullara duyuran 02.01.2014 tarihli resmi yazılı duyurusu. Sendikayı resmen tanıyan iktidar, Aktif Sen üyesi diye öğretmenleri ihraç eden yine aynı iktidar.

  Bankada 15 temmuza kadar çalışıyor.Sonra
  Ben ne desem o olur mantıgıyla terör örgütü bankası oluyor…

  Para yatıranda terörist….

  Vatandaşta hukuk adalet bekliyor….

  Buna ne diyecek sevgili yorumcular….

 6. iktidarın tv lerden haykırarak söylediği tarafsız ve bağımsız hukuk sisteminin tecelli ettirilmesini istiyorum. gerçek bağımsız ve tarafsız hukukun kestiği parmak acımaz.gerisi yalan

 7. iktidarın tv lerden haykırarak söylediği tarafsız ve bağımsız hukuk sisteminin tecelli ettirilmesini istiyorum. gerçek bağımsız ve tarafsız hukukun kestiği parmak acımaz.gerisi yalan

 8. hem bankasya hemde okula gitmiş hem öğrencikaydı hemde sendika olanlar için pek bişey diyemiycem de sendikaya sahte imzayla uye edilenler tesadufen banaskyaya dapara yatırmıs olsa …yani belkide banka ya para yatıranların listesi incelendi ve iltisaklı göstermek için onalr adına sendikaya sahte imzayla uyelık yapıldı neticede takıpsızlık kararı almış olan suçsuz insanalr var bu şekilde direk iade olmalılar…çünkü tek kriter ve kar payıyla bankanın terörle iltisaklı olduğunu bilmeden öğrenemeden para yatırmış ve bu yatırılan parayı görenler onu başka sendika vesayreye desahte imzayla uye etmişler neticede savcılık dasucsuz görmüş o yuzden direkiade omalı olmuyorsa bunda bır bıt yeniği var halkolarak dindar muhafazakar kesimolarak davaları yakındanizliyoruz haberiniz olsun

 9. Bende 692 sayili khk ile ihrac oldum.Hakimda açilmiş bir dava veya soruşturmads yok.Niçin ihrac edildiğimidebilmiyorum.Bekliyorum.Patronlar ne zaman insafa gelecek.Lutfen benim durumumda olanlarinda sesi olun.Allah razi olsun.

   • büyük ihtimalle ihbar veya baylok. birçok insan baylok listelerinde var ancak bilen yok. müzik dinleyip o listeye girenlerin olduğunu kabul etti devlet. daha neleri vardır. sadece müzik veya kıble programı indirmekten o listeye girilmiş değildir yani.

    • Yok yok block falan hic bi sey yok izinden dondum 4gun sonra uzaklastirma aldim 2ay and icindede ihrac oldum

 10. ne yapsalar boş .istedikleri kadar ihraç yollarını denesinler. en sonunda hukuk kazanacak ve hesabını verecekler bu yaptıklarının.100 bin ailenin vebalini de buradaki ceza ile ödeyemezler de ahirette bile ödenmez bu zulum. ölen insanlar yok olan hayatlar aileler .tarihe geçecek bu zulum.

 11. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Aktif Sen’i okullara duyuran 02.01.2014 tarihli resmi yazılı duyurusu. Sendikayı resmen tanıyan iktidar, Aktif Sen üyesi diye öğretmenleri ihraç eden yine aynı iktidar.

  Buna ne diyecek sevgili yorumcular….

 12. Milli Güvenlik Kurulunca terör örgütüne karar verilmez….

  geçmişe yönelik suç uretilemez…BANKA SENDİKA OKUL BYLOCK VS 15 temmuza kadar yasal ve suç degil…Ne desen boş…

  HUKUK VE ADALET YOK BU ÜLKEDE….

 13. Makam ve mevki için adaleti satanlar….
  İş nerdeeeeen nereye geldi.
  Darbe ile ilgisi olmayan kişiler; okuldur, bankadır, sendikadır…. vb. ilişkilendirilir oldu.

  Benim anladığım zaten bu insanlar atılacak atılmasına da. ……..

 14. Sayin editör arastırmadan haber yapmayn lütfen,bu kararin tam metninde bylock var,ana neden o.insanları sisirmenin alemi fetöcülerin ekmegine yağ sürmenin hereği yok,mail adresi verin kararn tam metnini göndereym

 15. Bende bir mağdurum bende hiç bir kriter yok. Daha dönemedim. Ohal k. ‘da cevap gelmedi daha. Ama çokta bir umudum yok.. burdaki maksatta “üzüm yemek deil, bağcıyı dövmek onun için arkadaşlar burda ne konuşursak konuşalım boş konuşmuş oluruz sesimizi kimse duymuyo. Ama herşeyden evvel allah’ın adaleti tecelli edecektir. Vicdanınız rahat olsun.

 16. Sayın editör Bu red kararı kurum ne zaman sahsa bildirmiş karar tarihinde 13.12.2017 alınmış yazıyor ve kaçıncı KHKlı dir

  • 672 sayılı KHK olması lazım, karar bildireli yaklaşık 1 ay oldu diye biliyoruz. 1000 kişi için verilen karar vardı belki hatırlarsınız, onlarla birlikte olması gerekiyor.

 17. öyle güzel hukuksuzluğa imza atıyorlar ki bu sululuğun,bu saçmalığın faturasını Türkiye Cumhuriyeti ödeyecek,ceplerinden ödemeyecekler.bu hukuksuzluklar baki kalır zannediyorlar ama yanılıyorlar.Arkadaşlar her geçen dakika haklının,mazlumun lehine geçiyor.Haksızın,hukuksuzun ve buna ortak olanların aleyhine geçiyor.yazık memleketimizin haline…

 18. Görünen o ki suç icat ediliyor.TCK da suç olmayan ve Devletin teşvik ettiği fiiller suçmuş gibi gösteriliyor. Akıllı birine kırk kere deli dersen deli olurmuş. Bize kırk değil milyon kere kırk defa suç isnat ediliyor! Yüksek yargının hazırolda beklediği bir ortamda ohal komisyonundan adalet beklemek fazla iyimserlik.Allah yardımcımız olsun.Geciken adalet, adalet değildir.Her koşulda hayata tutunmak, sonuna kadar mücadele etmek de bize düşer.

 19. arkadaslar anlamadız daha anlasılan.adamlar hukuka yasaya adalete vicdana bakmıyorlar yada bakamıyorlar.elleri mahkum kararı vermiş biri onu uygulamak zorundalar.mucize yada ahim

 20. Görevi kötüye kullanmaktan hepsini mahkemeye vermek lazım. Demek ki gereği gibi mücadele etmemisler.

 21. Red alan şahıs kurum kendisine ne zaman bildirmiş ve hangi KHK ile ihraç olmuş paylaşırsa cok iyi olur karar 13.12.2017 alındığı yazıyor

 22. Turkiye de ne olursa her zaman garibana olmustur.28 subatta garibanlar arkasi olmayanlar magdur olmustur. Simdide ayni sekilde garibanlar magdur edilmistir. Milletvekilleri bakanlar pensilvanyada feto lideriyle boy boy fotograflarda poz verirken okullarinda kendisi veya cocuklari okurken turkce olimpiyatlarinda methiyeler duzerken ve mecliste biz bunlara guveniyoruz devletin denetiminde alim bilgin adam derken(bekir bozdag) derken bunlar suc olmuyor da gariban devletine guvenerek devletinde tesvik verdigi okullarina cocuarini gonderince mi suc oluyor. Bu anlayis gayri hukukidir. Bu olanlar Isminde adalet sozcugu gecen bir partinin adaletle uzaktan yakindan alakasi olmamasinin gostergeidir. Turkiye de insaallah adaletli hakim ve savcilarimiz cikacaktir ve hukukun geregi neyse yerine getirecektir. Ohal komisyonu oyalama ve zaman kazanma magduriyete magduriyete magduriyet katma komisyonundan oteye gitmemistir. Oyle anlasiyorki gidemiyecektir de. Devletin yonetim kademesinde olan devlet buyukleri biz komisyona guveniyoruz derken ince ince komisyona abaaltindan sopa mi gostermeye calisiyor diye dusunmekten kendimi alamiyorum. Ve buyuk ustat M.Akif Ersoy ne diyor sirinde’ Kenari diclede bir kurt gelse yyese koyunu, adli ilahi gelir sorar Omerden onu’ diyor. Ki bu Hz. Omer (R.A) icin soylenmis. Adaleti ile unsalmis bir halife. Gunumuz yoneticilerinin, idarecilerinin kurum yoneticilerini Huzuru ilahideki hallerini bir dusunun? Allah tum mazlum ve magdurlarin yar ve yardimcisi olsun. Amin

  • Amin kardesim.tum yazdiklarina imzami atiyorum.Hayatlarini bu dunyadan ibaret sanarak yasayanlar,muhafazakarlik kisvesi altinda bunca magduriyetleri hukuksuzca yaptilar.elbet iyi kotu herseyin hesabi birgun burda,burda olnazsa obur alemde sorulur.

 23. Bu karar daha önce başka sitelerde de yayınlandı nereden alıntı yaptıysanız bu kişide kriter olarak bylock la beraber diğerleride var eksik yayınlamayın

  • Bank Asya ve Bylok da varmi gerçekten onu bilemiyorum. Ama sadece sendika ve bank asyadan dolayi kararlar red edilmiş ise vay halimize.

 24. Örgütle iltisaklı eğitim kurumunda eğitim görmüş Berat Albayrak bakan ama arkası olmayan memur suçlu öyle mi. Adalet çok uzak ufuklarda.

 25. Benim haberden anladigimda basvurucunun 3 tane kriteri var o yuzden goreve iade edilmemis sadece banka,sendika degil 3ü birden

 26. Eyleme dönüştüğü tarihte suç teşkil etmeyen anayasa ve yasalara aykırı olmayan hiçbir eylem suç olarak gösterilemez. Devletin nezaretinde, devlet organlarının izniyle kurulmuş, devletin vergi aldığı,denetlediği ve hatta üyelik ücretini dahi ödeyerek teşvik ettiği(sendika gibi) kurumlarla irtibatı olan vatandaşını cezalandırmaya kalkan ve hukuk devleti olduğumuzu bilen- ki ben hukuk devleti olduğumuza inanıyorum- bir komisyon veya hukukun ‘h’sini bilen bir kişi aldığı bu kararın hukuki olmadığını, siyasi saikler ve zorlamalarla alındığını biliyordur. Er veya geç hukukun kapısından olmazsa Mahkeme-i kübra’dan dönecek ve kararı alanları ve aldıranları utandıracak bir karar… Vesselam.

 27. OHAL Komisyonunun suyu çıkmıştır. Boşuna inceleme yapmasınlar herkese ret verdik deyip kapatın kapıyı. Güdümlü komisyon. Bir de çıkmış biri diyor ki komisyonda olan belgeler mahkemelerde bile yok muş: ne o fişleme belgeleri mi? onlar zaten mahkemelerce delil sayılmıyor…. OHAL diye diye bu hale geldik. Alllah komisyondakileri tez zamanda O hale soksun inşallah.

 28. Şıracının şahidi bozaci.valla dostlar ben coktan umidi kestim.azicik vicdanlari olsa zaten bu kadar zamandir bu zulmu yapmazlardi. Ama Allah var,gam yok.ona havale ettim.en yuksek merciye.bunlarda kim oluyor.olaganustu oyalama komisyonu.

 29. 5 yıl sonra kendimi sınıfta hayal ediyorum sendika üyeliği yüzünden meslegimden ihraç oldum daha yeni dönebildim diyorum çocuklar doğal olarak hocam bizimle kafa bulma diyorlar hatta bankaya para yatıranlar da ihraç oldu diyorum çocuklar bu hoca ne içiyor diye buluşuyorlar

 30. Geçen yıl buna benzer durum olacağını burda yazmıştım. Kriterler hukuki,ahlaki olmasa da kendilerinin! Dışında kalacağı (okula çocuk göndermek) kriterler belirlediler. Bu durumu ne kadar uzatirlarsa kar sayacaklar:( belki de bir kaç yıl sonra bu komisyon olmadı başka bir komisyon daha kurduk da derler. Ben artık beni tanıyıp ama,fakat diyenlerden uzak duruyorum. Bu topraklarda yaşamanın bedeli bu malesef:( A ile B kavga eder C dayak yer. Mecbur kalmadıkları sürece (o da sadece oy kaybı korkusu) olumlu beklentiye gitmeyelim. Allah. En iyisini bilir

 31. Devlet kendisini fesh etse iyi olmaz mı 15 Temmuzda bile kendi kurdukları lanet sendikaya para aktarmışlar. 35 Bankayı gururla açanlar kendileri idi. Büyük başlara gücü yetmeyen edepsizlerin hiç bir şeyden haberi garibanları nasılda attılar ŞAK ŞAK ŞAKKKKK

 32. 2012 yılında iktidarda kim vardi ? Kurulan sendika terör örgütü sayiliyorsa bunun farkına yenimi vardılar.Sendika kapanıp tekrar açıldığında okullara yazi gönderen bakanlık muz cumhuriyetinin bakanligimi?

 33. 13.12.2017 karar verebilmişler 3 ay olmuş hani 15 gün içinde kişiye bildirecekti acaba kaçıncı KHK dır

 34. Acaba bu haber her iki kriter bulunan kişileri mi kastediyor? Hem sendika üyeliği hem banka olanlar için mi red kararı çıktı? Hiçbirşey net değil ki!!

   • Hem sendika hem banka hesabı oldugundan dolayı başvurucunun kararı red edilmiş bu karara göre anladıgıma gore.

   • Haberin netliginde sikinti yok.arkadas kriterlerin netligini sormus.bence tum ktiterler ihrac nedeni.bir keresibde ne denmisti:acima yok,tepeleme var. ha iste ondan.

 35. Bank Asyaya 2014 para yatırıp bir yıl sonra parasını çeken leri biliyorum bunları açığa alıp daha sonra görevlerine iade ettiler.Kurumlar arası ayrıcalık yapılıyor evet benimde param vardı yeni açtığım bir hesap da değildi ama ben maalesef ihraç edildim şimdi ben fetöcümü oldum Allah korusun vicdanen rahatım ben asla bu örgüte asla sempati duymadım vede hiçbir alakamda olmadı tahkikat yapılırsa anlaşılacaktır gerçekler.SAYGILARIMLA

  • banka….temmuzda açığa alındım ekimde göreve iade edildim; aralıkta tekrar açığa alındım ve şubatta -686 khk- ihraç edildim.yargı süreci veya herhangi başka bir suçlamam yok.

 36. Yazık ki ne yazık… Benim de sadece sendika üyeliğim var. Bir ümidim vardı,komisyona güveniyordum.O da bu kararla tükendi. Allah’tan başka kimseden bir beklentim kalmadı. Zannımca bizlere AİHM yolu görünüyor.İnşallah oraya kalmadan ülkemin henüz insafını kaybetmemiş mahkemelerinde iş çözülür.

 37. Calismasin komisyon o zaman.biz ne bekliyozki.bir hesabim yuzunden neler yasiyom.o donemde acmadim zaten.var olan hesap devam etti.onlara yardim yapmadigim belli olmuyomu.olelim artik.

 38. Haberde sadece sendika üyeliğinden reddedillmiş gibi anlatılmış.Asıl red sebebi bank asya olarak görülüyor. Çünkü bankaya 500 lira nile para yatırana 25 ay hapis cezazı veriliyor. Ama sadece sendikası olanlara takipsixlik veriliyor. Sadece sendikası olup da reddedilen var mı? Ülkenin beka sorunu var diyorlar ya işte adalet mülkün temelidir, adaleti bitmiş hiçbir devlet ayakta kalamamıştır. Ülkemin bekası için adalet istiyorum. Varsa kanun dışı bir suçum gereğini yapın.

 39. Mevcut hükümetin teşfikiyle ve yasal olarak ruhsat verilerek bank asya ve aktifsen kuruldu.Üye olanların günahı ne.Üyelik ve para bulundurma yasal eylemler dönem itibariyle.Bu karar mahkemede döner.AYM de döner.AHİM de döner.Hal böyle olunca ohal komisyonu neye hizmet eder.

  • resmen kumpas bu… madem bu banka ve sendika yasa dışıydı neden okul okul dolasıp üye yapmalarına izin verildi neden kapatılmadı ? bank asya ve aktif-sen 16 temmuzda bile açıktı. daha sonraları kapatıldı.resmen vatandaşa tuzak kurulmuş ,biz size söylemiştik diye bir bahane olur mu ya ? sanki yan komşusuyla küsen bir başka komşunun “ben onunla küsüm sen de konuşma ” demesi gibi …böyle devlet yönetilir mi ?????

 40. Acizler, yalancılar, dolandırıcılar… baktılar ki işin içinden çıkamıyorlar, ellerine yüzlerine bulaştırdılar, toptan çözüm ürettiler uğraşmamak için!!! Ben buna sadece gülüyorum. O zaman okuluna her kim çocuğunu gönderdiyse ve dünya para ödediyse daha da suçlu ve onlara hiçbirşey olmadı, hepsi de gayet rahatlar….dediğim gibi bu karara sadece gülerim ,sadece acizlik göstergesidir bu.. kurban olduğum Allah bunu böyle bırakmaz, çok eminim. Insanlarla oynadığınız ve oyaladiginiz yeter artık!!!!

 41. Bütün ihraclar için The End söyleyecek söz bulamıyorum komisyon banka ve sendikayı da reddettikten sonra kimi iade edecek çok merak ediyorum aklıma bankadan ihraç olup bir sonraki KHK da iade olan milletvekili kızı geldi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM