OHAL komisyonu başvuruları başlamalı, adalet gecikmemeli

OHAL inceleme komisyonunun kurulması ve işleyişi hakkında yayımlanan 685 sayılı KHK üzerinden neredeyse 3 ay geçti ancak OHAL inceleme komisyonu üyeleri dahi belirlenmedi. Referandum sürecinden dolayı gecikme yaşandığı belirtilen OHAL komisyonunda artık ciddi adımlar atılmalıdır ve OHAL inceleme komisyonu başvuruları alınmaya başlanmalıdır.

OHAL komisyonu başvuruları başlamalı, adalet gecikmemeli

OHAL komisyonu başvuruları başlamalı, adalet gecikmemeli

MEB personelleri ağırlıklı olmak üzere kamuda 100 bin civarı çalışan işten çıkartıldı. FETÖ ile mücadelede örgüt üyelerine en ağır cezalar verilmelidir ancak ihraç edilenler içerisinde olan masumlar, suçsuzlar ise bu ateşte yanmamalıdır ve görevlerine iade edilmelidir. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaşanan süreçte hükümet tarafından alınan kararlarda mağdur olmaması için her fırsatta gerekli önlemlerin alınacağı, yanlışlıkların düzeltileceği açıklanırken, suçlu ve suçsuzu en iyi ayırt edecek sistem olan OHAL inceleme komisyonu ise halen kurulamamıştır.

ADALET GECİKMEMELİDİR

Öğretmenler İçin olarak yaşanan süreçte mağdurların tespit edilmesini, suçsuzların hükümet tarafından ayrılmasını belirttik. İlk başlarda sert tepki veren bazı kamu haber siteleri, memur, öğretmen siteleri süreçle birlikte masumların olduğuna kanaat getirerek mağdurların durumlarını dile getirmeye çalıştılar. Ancak 8-9 aydır açıkta bekleyen, haklarında halen işlem yapılmayan kamu personellerinin olduğunun farkında olunması gecikti diyebiliriz. Örgütle bağı olmayan çevre, arkadaş, okul idarecisi gibi nedenlerden dolayı Aktif Eğitim-Sen üyeliğinden dolayı ihraç edilen, iftira ile imzasız mektuplarla şikayet edilerek meslekten ihraç edilenler, faizsiz banka kanaati ile gidip Bank Asya hesabı açıp ihraç edilenler devlet tarafından tespit edilmelidir.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU ÜYELERİ BELİRLENEMEDİ

23.01.2017 tarihli 685 sayılı KHK gereği bir ay içerisinde kurulması gereken, üyelerinin atanması gereken OHAL inceleme komisyonu halen kurulamamıştır. OHAL komisyonu masumların kısa sürede göreve iadeleri için en büyük umududur. 16 Nisan referandumundan dolayı üye seçilmesinin geciktiği sık sık dile getirilen OHAL komisyonu referandumun da sonuçlanmasından sonra en kısa sürede kurulmalıdır. OHAL inceleme komisyonuna seçilecek 7 kişilik üyenin soruşturmalarının ve MİT araştırmalarının en kısa sürede tamamlanması ve komisyonun kurulması ile birlikte haklarında Kanun Hükmünde Kararnameler ile işlem yapılanların başvurularının alınması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

10 yorum

  1. Uc maymunu oynuyorlar. Zamana yayip tepkilerin yok olacagini zannediyorlar. Be hey Allahtan korkmazlar 3-5 kisi degil 100 bin kisi attiniz. Siz uc maymunu oynaya bilirsiniz ama 100 bin kisi ekmek derdinde.unutup zamana yayanilirmi.Allah var adaletide var.

  2. 9 ay boyunca neler yasadik Allah bilir ilac parasina muhyac olduk yeter artk sucsuz gunahsiz insanlara yaptiginiz yargilamadan infaz hangi hukukta hangi adalete hangi seriyatta var yeter ne olacaksa olsun artk sabrimiz tukendi

  3. Hocam eyvallah Allah biliyorki sizden razıyım . Bir sendika üyeliği beni bu hale düşürdü lakin o da devletin yasal sendikası ydi

  4. Inşallah almaya başlar. Sayın ediyor Beye teşekkür ederim. Bu konuyu gündemde tutmak önemli. Herkese rabbim yardım etsin. Çok zor…

  5. Artık bu iş bir zulme döndü. Bir an önce komisyon kurulmalı ve bu zulüm bitmeli. Tabi ki amaç daha fazla zulüm etmek değilse.

  6. Bu insanların vebali çekilmez kriterler gözden geçirilmeli bu vatanın evladı kolay harcanmamalı pkk destekçileri görevine döndü ama masum devlete karşı suçu olmayan gariban çocukları madur oluyor acil çözüm lazım yoksa 2019 seçimi de sıkıntılı olacak.

  7. Bu tarz haberleri yaparak 9 aydır yaşadığımız zulmün bitmesi için hizmet ediyorsunuz…teşekkürler..

  8. Bu haberi yaptığınız için teşekkürler içerik olaraktan objektif olmanız umut verici.Umarım yetkililerde bu çizgiye biran önce gelirler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM