OHAL komisyonu başvuruları başlıyor, mağduriyetler giderilecek

OHAL inceleme komisyonuna başvurular bir iki hafta içerisinde başlayacak. Açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Başbakan Yıldırım, OHAL komisyonuna başvuruların başlama tarihi olarak önümüzdeki birkaç haftayı işaret etti. Meslekten ihraç edilenler arasında masum olanların olduğuna da değinen Yıldırım, bazı yöneticilerin, kişilerin bu durumu fırsata da çevirdiklerini işaret etti. Kurunun yanında yaşın da yandığını ifade eden Başbakan, OHAL komisyonuna yapılacak başvuruların değerlendirilmesi sonucu iadelerin de olabileceğini belirtti.

OHAL komisyonu başvuruları başlıyor, mağduriyetler giderilecek

OHAL komisyonu başvuruları başlıyor, mağduriyetler giderilecek

Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü’nde medya kuruluşlarının temsilcileriyle, basın mensupları ile bir araya geldi. Yıldırım gündemi değerlendiren açıklamalarda bulunurken gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Gündemin en çok merak edilen konularına değinen Başbakan OHAL komisyonuna yapılacak başvurular hakkında ve meslekten ihraç edilenlerin durumları hakkında da açıklama yaptı. Bazı kişilerin OHAL durumunu fırsat bilerek eskiden kalma hesaplaşmaları görmeye çalıştığını, kurunun yanında da yaşında olduğunu belirtmesi Yıldırım’ın en dikkat çekici açıklaması oldu. OHAL komisyonu başvurusu hususuna da değinen Yıldırım komisyonun başvuru almasının başlayacağı tarihi belirtti.

MESLEKTEN İHRAÇLAR İKİ BOYUTLU YAPILDI

Çıkarılan KHK’ler ile kamudan görevden almaların iki boyutlu olarak gerçekleştiğini açıklayan Başbakan Yıldırım, Kanun Hükmünde Kararnamelerin FETÖ ve PKK olarak iki boyutlu çıkarıldığını belirtti. Meslekten ihraç edilen kamu personelleri ya FETÖ’den ihraç edildi ya da PKK’dan ihraç edildi, bu ihraçlarda başka bir şık yok diyen Başbakan, meslekten ihraç edilenlerin örgütlerle ne kadar bağı olup olmadığının, işin ne kadar içinde olduğunun ortaya çıkarılması gerektiğini vurguladı.

HERKESE MAĞDUR DİYEMEYİZ

Kanun Hükmünde Kararnameler ile meslekten ihraç edilenlerin hepsine mağdur oldu demenin yanlış olduğuna dikkat çeken Başbakan Binali Yıldırım, işin tam ortasında olan kişi ile olaya hasbelkader bulaşmış kişinin de ayrılması gerektiğini ifade etti. OHAL komisyonu başvuruları hususuna da değinen Başbakan, OHAL inceleme komisyonu başvuruları ne zaman başlayacak sorusunu cevaplandırdı. Başbakan Yıldırım, OHAL komisyonunun başvuruları almaya başlaması ile birlikte mağdur olan masumların ortaya çıkarılmasının da sağlanacağını açıklarken, OHAL komisyonuna başvuruların birkaç hafta içerisinde başlayacağını belirtti.

MAHKEME YOLU AÇILDI

Çıkarılan 685 sayılı KHK’yi kasteden Başbakan, OHAL komisyonu ile birlikte kararlara mahkeme yolunun da açıldığını ifade ederek, kurunun yanında yanan yaş varsa onların bu komisyon ve yargı aracılığı ile tespit edileceğini belirtti. Bazı yöneticilerin geçmiş hesaplarını gördüklerini açıklayan Yıldırım bundan rahatsız olduğunu açıkladı.

OHAL komisyonunu oluşturacak 7 kişilik üye seçimi için KHK’de belirtilen bir aylık süre ise yarın doluyor. Başbakan Yıldırım’a gazeteciler tarafından bu yönde bir soru sorulmaması da ilginç. OHAL komisyonu üyeleri yarın da oluşturulmazsa KHK hükümlerine uyulmamış olacak.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

62 yorum

 1. Yorum yazıp yazıp siliyorum. Başıma birşey gelir diye korkuyorum. İki rekat namaz kılıp seccademe kapanıp durumumu Allahıma anlatıyorum beni bu duruma düşürenlerle hesaplaşacağım mahşer gününü bekliyorum. Ananın evlattan kaçacağı güneşin bir arşın yakaşacağı cehennemin kükreyip günahkarlar için çılgına döneceği büyük hesap gününü… Allahım sana sonsuz şükürler olsun eğer sen olmasaydın hakkımızı nasıl alırdık. Peygamberimiz(SAV) dediği gibi ey ömer bırak dünya onların olsun ahirette bizim olsun istemezmisin…

 2. Nasıl bir idari tasarruf ki milleti malum operatörün IP çakışmasından, ANAYASA da yer alan SENDİKA hakkından ve sebebi açıklanabilir banka hesabından dolayı ihraç ettiniz.ALLAH bu cuma günü hürmetine, peygamber aşkına, günahsız çocukların adına hepsinin hesabını sorsun inşallah.

 3. Adalet Bakanının attığımız herkesin suçlu olduğunu söylemiyoruz idari tasarrufumuz böyle şeklindeki açıklamasıni haber yaparsanız sevinirim

 4. Sayın editör adalet Bakanının biz kamudan atilanlarin hepsini suçlu diye atmadik idari tasarrufumuz sözlerini lütfen yeni başlıkta haber yapmanızı rica ediyorum kamuoyu oluşturacak bır haber olacaktır

 5. SAYIN BAŞBAKAN AÇIKLADI BAKALIM KOMISYONU NELER OLACAK BASLANGICTA BÖYLE YAPMAK ZORUNDAYDIK DEDI SAYIN BAŞBAKAN.SIMDI KOMISYON KURDUK DEDI, AIHME KADAR GIDILEBILECEGINI SÖYLEDİ. UMARIM BUNLAR UMIT IŞIĞI OLUR BENIM VE BENIM GIBILER ICIN.UMIDIMI KAYBETMEK ISTEMIYORUM. ALLAH YATDIMCIMIZ OLSUN…

 6. adalet bakanı açıkça söylüyor biz bunları suçlu oldukları için atmadık,idari tasarrufla attık diyor yani komisyondan bir sonuç çıkmayacak,ancak sayın cumhurbaşkanımız işaret buyururlarsa bizi idari tasarrufla mesleğimize iade edebilirler,sayın cumhurbaşkanım biz bilemedik yanlış yaptık okul,banka,sendika gibi yasal nedenlerle atılanları affedin allah rızası için bizlerin büyük çoğunluğu ak partiye gönül vermiş sizlere oy vermiş,dualar etmiş insanlarız ne olur sesimizi duyun sayın cumhurbaşkanım saygılarımla

 7. bu gün aihim dosyalarımı ankaraya avukatıma gönderdim inşallah hayırlısı olur….sebepler kapısını çalmaya devam edeceğim ki Rabbim nasip etsin..ALLAHIN MURAT ETTİĞİNDEN NE BİR FİSKE AZ NE BİR FİSKE FAZLASINI YAPACAKLARINI MI ZANNEDİYORLAR… MASUMLAR İMTİHANDA SUÇLULAR VE ZULMEDENLERDE İMTİHANDA…HERKES PAYINA DÜŞENİ ALIR BOHÇASINI DOLDURUR ZAMANI GELİNCE HAKKA YÜRÜR…İFTİRAYA UĞRADIM VE VATAN HAİNİ İLAN EDİLDİM…ARKADAŞLAR BEN CEMAATİN İÇİNDE AÇIKCASI BULUNMADIM SEMPATİZANLIĞIMDA YOKTU AMA CEMAATTEN TANIDIĞIM İNSANLAR OLDU ARKADAŞLARIM OLDU AYNI OKULDA ÇALIŞTIĞIM ARKADAŞLARIM OLDU BEN TÜRK EĞİTİM SENLİ MİLLİYETÇİ BİRİYİM BU TAA AİLEDEN GELEN BİR SİYASET ANLAYIŞI ÇOCUKLUKTAN BÖYLE YETİŞTİRİLDİM…DEMEM OKİ ESKİ ADIYLA CEMAAT YENİ ADIYLA FETÖ (HERKES FEYTULLAH GÜLENE HOCA EFENDİ DERKEN BEN FEYTULLAH GÜLEN YADA AĞLAYAN ADAM DERDİM)DENİLEN YAPIYA YAKIN TANIDIĞIM ARKADAŞLARIMIN HİÇ BİRİNİN VATANA HAİNLİK YAPTIĞINI MESAİDEN ÇALDIĞINI ÖĞRENCİLERİNE KÖTÜ DAVRANDIĞINI İŞİNİ SAVSAKLADIĞINI GÖRMEDİM ALLAH YUKARDA NASIL YALAN SÖYLEYEYİM..NAMAZLARINDA DUALARINDA HARAMDAN KAÇINAN İNSANLAR HEPSİDE, HA BU ARADA SORU ÇALARAK ÖĞRETMEN OLDUKLARINIDA SANMIYORUM ÇÜNKÜ HEPSİDE 2000 YILINDAN ÖNCE ÖĞRETMEN OLMUŞ İNSANLARDI… YAPININ TEPESİNDEKİLERLE UĞRAŞSALAR YA ….HA KRİPTO DEDİKLERİ KİŞİLERİ BULSUNLAR KONUŞTURSUNLAR ONLAR PATIR PATIR KONUŞUR SUÇLU SUÇSUZ AYRILIR…

 8. AKP GÜÇ SARHOŞU OLDU.MÜSLÜMANLARIN UMUDUDUR DEDİK OYUMUZU VERDİK. FAZLA ŞİŞİRDİK. ARKAMIZDAN VURULDUK. BİRDE BAKTIK Kİ MİLLETİ UYUTUP ONLAR DA ÖNCEKİLER GİBİ ÇAKTIRMADAN KÜPLERİNİ DOLDURMUŞLAR.BUNLARI YAPARKEN DE iyi müslümanız AYAGI ÇEKMİŞLER. BALONUN SÖNMESİ YAKINDIR. MAZLUM HAKKINI ALACAKTIR.

 9. arkadaşlar rahat olmak lazım.Türkiye Cumhuriyeti Anayasayla yönetilmektedir. bizde anasayaki haklarımızı kullandık ve de sendikaya üye olduk. yani şunu söylemek istiyorum. kanun dışı hiç bir hal ve harekette bulunmadık. dahası darbeye kalkışan alçaklara engel olmak için ilk günden son güne kadar da sokaklardaydık. hukuk fiile bakar. aslında bizi ödüllendireceklerine ,maalesef cezalandırdılar. adalet er geç yerini bulacak. bugün doğruyu söylemeyen dilsiz şeytanlar yarın nasıl kıvırmaya başlayacaklar çok merak ediyorum. bize bu haksızlıkları yapanlardan iki cihanda da elim yakalarında olacak.

 10. Bir sendika düşünün terör örgütü ile ilişkilendirilmiş ve sizde gidip üye oluyorsunuz.Olacak iş değil bu sendikalara üye olan insanlar ne darbe ne terör ne devlet düşmanlığı düşünmüşlermidir acaba.Bence hayır. Ben gidip bile bile terör örgütüne üye olurmuyum.Hazır elinizde sendika listesi var diye insanlar incelenmeden ihraç.ANAYASAL HAK sendika tıpkı eğitim senliler gibi tıpkı eğitim birsenliler gibi.ALLAH imtahan ediyor hem sizi hem bizi

 11. HAYIR….HAYIR…HAYIR…YILLARCA HER ÖNÜMÜZE KURDUĞUN SANDIKTA DESTEK OLDUĞUM AKP ARTIK SANA HAYIR…RABBİM DE SİZİ İHRAÇ EDER İNŞAALLAH…DESTEK OLAN TABANINA ZULUM EDENLERE HAYIR….BU KOMİSYONLARDA OYALAMA KOMİSYONU BAŞKADA BİŞEY DEĞİL….YANARIM YANARIM SİZLERE GÜVENİP DESTEK OLDUĞUMA YANARIM.

 12. İnsanlarin rizki sagligi haysiyeti ile oynamak bu kadar kolay öylemi.
  160 bin insanin esi cocuklari ana babalari yakin akrabalari yaklasik
  1.5 milyon insan yapar ve bu insanlarin cogu ADALET ve kalkinma partisine oy vermistir.
  ADALET ha hepsi yalanmis
  özür dilerim milletimden

 13. Marka müslümanlikltan bahseden arkadas, burada yaptiginiz yorumlarla bilip bilmediginiz bircok insanin hakkina giriyorsunuz. Bu tür elestirleri bir müslümanin agzina yakistiramiyorum. Madem müslümanliktan bahsediyorsunuz, bir müslüman baskalari hakkinda kesin hükümlerle konusamaz. Aralarinda suclularin yaninda gercekten masum sadece Allah rizasini kazanma adina bu yola cikmis olanlar ve gercekten hic bir ilgisi olmayanlar var. Ben magdur degilim ama bircoguna kendim sahidim.

 14. Gerçekten hak yerini bulacaksa güzel olur ama bu acımasız kin güden zihniyete güvenemiyoruz seçimden önce adaleti sağlasınlar sonuna kadar EVET diyelim. İnsanların ifadesi bile alınmadan işine son verildi ayıp be kendiniz altı ibadet ortası ticaret üstü ihanet demediniz mi. İnsdanlar bu sözde cemaata dini duygusu istismar edilerek üye yapılmış, okuyan çocuklara burs verdirilerek kullanılmış olabilir. Asıl önemli olanda bu hainler devlet kademelerini ele geçirip baskı korkutma yolu ilede insanları kullanmış olabilir. Bir masuma hain diye karalamak iman sahibi bir müslümana yakışmaz buna seyirci kalıp alkış tutmak dilsiz şeytan olmak bizim gibi şerefli bir millete zaten yakışmaz ALLAH KOLAYLIK VERSİN.

 15. Marka Müslümandınız ya,sizin bileğinizi lise bükemiyordu ya,kumpaslarla adamın Dünyasını ve Ahiretini karartıyordunuz ya.Biraz Bu açıdan bakın bakalım.Onlar madur değilmi

  • sen muslumanmisin peki??eger oyleysen ona gore davran.etrafinda varsa marka musluman git onunla kendi muslumanlugini yaristir.bizimle degil!! bizim derdimiz baska.

  • Bir kere Müslümanlık muslumanliktir markası falan olmaz, öyle diyen haddini bilmezdir, halt etmiştir. İkincisi; haksızlık, hırsızlık, kopya, adam kayırma, başkasının hakkı olan makamı mevkiyi torpille ele geçirme vb herşey kötü ve haramdır, kim yaptıysa Allah burnundan fitil fitil getirsin. Üçüncüsü; ve belki de en önemlisi bir müslüman bir yanlışı örnek göstererek kendi yanlışını savunmaz. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz,son zamanların en favori modası oldu bu da. Ve son olarak ben diğer ihraç olanları bilmem tanımam, suçlu da vardır suçsuz da, o kendilerinin bileceği iş, ben kendi adıma konuşuyorum ve diyorum ki ben bin bir zorlukla, çaycılık copculuk yaparak okudum ve meslek hayatım boyunca devletimin toplu iğnesini dahi boşa ve özel işime kullanmadım. Yani bu iş benim anamın sütü kadar ak ve helaldi bana, bu yüzden mahşer hesabını dört gözle bekliyorum ve zalimlerle onların zulmüne alkış tutanları Rabbime havale ediyorum. Hasbunallahu ve nigmel vekil.. sen de beni görmeden tanımadan sucladigin için hakkımı helal etmiyorum, gerisi sana kalmış.

 16. Abileriniz,ablalarınız nerede.Soru çalarak kıyak okullara işlere yerleşirken iyiydi ya.O zaman da Magdurlar vardı.

  • genelleme yapip kulhakkina girme. burasi soru calanlarin platformu degil.bildigin bisey varsa git savciliklar orda duruyor.soru calanida calmasina musade edenide Allah kahretsin.benim kardesimde o yuzden iki uc yil 94 net yapmasina ragmen giremedi.varsa bildigin lutfen sikayet et.bizi itham etme.

   • ülkücü arkadaşım sizin avukatınız aihm için ne kadar yüzde alacak birde içerdeki hukuk yolları yada khk ile dönerseniz ne kadar ödeyeceksiniz..acilen cevap verebilirmisiniz

 17. Dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlarmis..Hukukun işini idareciler yaparsa sonuç böyle olur. Kriterler sizin değil de hukukun belirlediği kriterler olmadıktan sonra mazlum da bitmez mağdur da. Artık yazmaktan da sizi dinlemekten de okumaktan da yoruldum, Allah ne güzel vekil ne güzel dosttur, işimi ona havale ettim ve onun adaletini bekliyorum. O hesap günü çok yakındır (mahşer), siz de bekleyin, Rabbimin adaleti tamdır ve o hesap soranlarin en hayırlısıdır. Unutmadan; size hakkımı zerresine kadar bile helal etmiyorum. Benim vicdanım rahat, meslek hayatım boyunca eşimi çocuğumu sagligimi ihmal ettim ama tek bir ogrencimi ve işimi ihmal etmedim. Bu konuda Rabb’im şahit olduğu için de o büyük mahşer hesabını dört gözle bekliyorum. Rabb’im imandan ayırmasın yeter.

 18. Sayın editör kriterler değişir mi mahvolduk gün geçtikçe gücümüz bitti umudumuz tükendi Yok mu bir ümit ışığı. Bunların amacı komisyonla sadece akademisyenleri çevirmek olmasın şakın. Sendika banka mağdurları ne olacak

  • Biz de başvurduk, Akif Zihni kararı; olağan şartlarda, hukukun askıya alınmadığı durumlarda geçerli hocam ama Venedik komisyonunun açıklamaları ve hükümetin verdiği Memorandum da açıkça OHAL süresinde iç hukuk yollarının kapalı olduğu ifade edilmiş. Son komisyonun kurulması da yeterli değil çünkü bu komisyonun eleştirilebilecek pek çok yönü var örneğin üyelerinin güvenliği yok (şikayet üzerine üyelik düşebiliyor) ve bağımsız karar verebilme yetisi tartışmalı (devlet tarafından atanmış kamu görevlisi) , şikayetler dosya üzerinden incelenecek, yani kişi veya kurumlar kendini savunamayacak,tazminat kararı veremeyecek.
   Suçsuz olduğu ispatlanan, aylarca çile çekmiş insanlar,atılırken davulla tellal ile atılacak dönüşleri sessizce farklı bir kuruma yapılacak.
   İhraç edilen kişilerin adı internetten silinmeden,yapılan hak ihlalleri bire bir giderilmeden bu dava çözülemez,ama bu komisyon en iyi ihtimalle insanları (eski görev yerinden farklı bir kuruma olmak üzere) sessizce memuriyete geri alınmasına karar verebilecek.
   Yani AİHM bu komisyonu yeterli bulmayabilir.
   Velev ki davamız kabul edilmesin, AYM sonucu gelince tekrar başvuru hakkı saklıdır. Yani haksızlığa uğradığını düşünen herkes başvurmalıdır.

 19. Magdur arkadaslar 672 khk icin subat sonu aihm suresi doluyor Mutlaka basvuralim AİHM de ne kadar cok dosya olursa Hükümete baskıyı artırirlar PTT ile 30 tl ye gidiyor

 20. Son gün geldi hâlâ komisyon yok ortada.Lâkâydlık,umursamazlık,
  İnsanların çoluk çocuğu var ne yer ne içer
  Kendi kadınları tok sırtları pek nasıl olsa
  Koca karı ile Hz Ömer hikayesini bilmezler değil unuttular tabi
  Dün adalet isteyenler bugün gecikmiş adaleti umursamıyorlar
  Ama Allah cc umursar,Mehil verir ihmal etmez.

  • Eksik kalan tarafları da ben ilave edeyim. * Yurt dışı çıkışı yasağı da var. Diyelim ki bir dereceye kadar suçu kesinleşmiş olanlar için alınmış bir tedbirdir. Zaten elebaşılar bir yolunu bulup kaçtılar. Adil Öksüz, Zekeriya Öz gibiler. Kriptoların kimler olduğu bilinemiyor. Kala kala ne için görevden atıldığını dahi bilemeyenler. Bunlardan yurt dışı şirketlerde iş bulma imkanı olanlar da bu engelden dolayı yine mağduriyetler devam ediyor. * Özel sektör şirketlerine de görevden el çektirilenlerin işe alınmaması doğrultusunda talimat verilmiştir. Onca yıl çalış, didin, çabala bir mevkiye gel. Sadece banka hesabı, gazete aboneliği, kredi kullanma gibi gerekçelerle kendi ülkende parya muamelesi görmek ne kadar acı bir durum. Bu kişiler çoluğuyla çocuğuyla ne yer, ne içer, ne giyer, nerede oturur, borcu var mı, ne iş yapar? Şüphesiz rızkı veren Allah (c.c.), bu da bir imtihan. Ama bu travmaya sebep olanların vicdanları hiç mi sızlamıyor? Bu insanlar amelelik mi, pazarcılık mı, simitçilik mi, çaycılık mı yapsınlar? Bu insanlar aileleriyle birlikte büyük bir psikolojik travma geçirmektedirler. Bu oluşan derin harabiyet nasıl tedavi edilecektir. Bir mağdur babası olarak yetkililere durumumuzu arz ediyorum. En kısa zamanda bu sessiz çığlıklara kulak veriniz. Bu mağduriyete bir an önce son veriniz. Masumların daha fazla hayattan kopmalarına engel olunuz.

 21. Söyleyecek söz bulamyrum.araştırmadan keyfe keder kriterlerle bir gecede suçsuz yere aileleri perişan eden kararlar verilsin ama iş masumların suça bulaşmamışların iadesine gelince yıllarca bekletilsin.kişi suçsuz ise mağdur ise yıllar sonra dönse bile ona yıpılan zulüm değilmi?bu adam yıllarca hainlikle suçlandığından,onuru kırıldığından,işsiz kaldığından dolayı çekeceği ızdırabı düşünebiliyormusunuz?yıllar sonra pardon ya HİÇBİR SUÇUNUZ yokmuş denildiğinde ne hissederler acaba!bu kararları verecek olanlar EMPATİ yapabileceklermi?tabi bi de bunun ahiret tarafı var!tabi inananlar için

 22. Arkadaslar daha oncede soyledik Aihm e bir an once basvurun oyle bekleyin diye kuracaklari komisyon kendilerinin olsun surekli oyalayip bekletiliyoruz

 23. AİHM için ne kadar ödediniz ne ile yolladınız biz iki arkadaş başvuru yapacağız aynı dosya ile mi göndermeliyiz yoksa farklı dosyaları tek kargo mu yapıyorlar bilgisi olan varsa yazabilir mi

  • Bugün aihm e başvurdum. 10 tane ek vardı. Idare anayasa basvuru örneği, mebin sendika ile ilgili duyurusu, ismin geçtiği ihraç sayfasının ve ufus cuzdaninin fotokopisi, anayasa 51.maddesinin 1. Fıkrası ve 15. Maddedeki sendikaya uye olma veyaolamayacakları ilgili kısım. Sendikadan 2 yıl önce istifa ettiğine dair belge vs

   • Özellikle sendikaya üye olabilirsiniz yazısını sadece ek olarak mı sundunuz bununla ilgili başvuru formunda da bahsettseniz mi hocam

 24. İsminde “ADALET” bulunan bir parti var. Evet AKP. Yıllarca oy verdiğim bir parti bu. İşte bu parti şimdi en büyük ADALETsizliği yapıyor. Sorgusuz sualsiz infaz. “Birilerine olan kininiz sakın sizi ADALETten ayırmasın” diyor dinimiz. Bu insanlar sessiz çığlıklar atıyor aylardır. Hani ADALET, nerede hukuk? FETÖ düşmanlığı bu kadar mı gözünüzü kararttı! Bende bir MAĞDURum kardeşim. Aylardır yazı göndermediğim merci kalmadı. Tık yok. Gücüm bitti, gayretim kırıldı. Bu komisyona da baş vuracağım. Ancak zerre ümidim yok. Son ümidim AİHM. ELİN ECNEBİSİNİN YARDIMINA MUHTAÇ KALDIM DA ONA YANARIM…

  • Yurtdisinda buyudum ve okudum. FETO`nun F`sini bilmezdm..Ihrac listesinde adimi gorunce ogrendim..Maasimin yuksek olmasi kurumda bazilarinin gozune batiyordu.. Biri iftira atmis digerlerinin de emegi gecmis ve sonuc olarak ben terör listesinde..ellerine birsey gecmedi, maaslari da artmadi iftiracilarin elbette..Bu arada anadili seviyesinde 4 yabanci dil biliyorum ve iki masterim var..Egitimimin neredeyse tümu yurtdisindan..Ben ne diyim size firsatcilar? Sizi inandiginiz din temizleyememis ki..

 25. Bence başvurum AİHM’e .Ben de başvurdum.Daha çok kriterlerin kaldırılması üzerine haber yapılmalı sık sık.Bu insanların akıl,vicdan,kalp gözleri açılmalı!

 26. EVET BU BİR OYALAMACADIR ZATEN 7 AYDIR MAĞDURUM DAHA NE KADAR DAHA BEKLİYCEM Kİİ YAHUU ADALET VARKEN NE KOMİSYONU YAAA BUNA ÇOCUK BİLE GÜLER ANLAR

 27. arkadaşlar ahime başvuruyormusunuz acilen cevap verirseniz sevinirim sendikam biz iç hukuk yolları silsilesini izleyeceğiz dedi beni caydırdı…lakin sürede kalmadı çünkü burda aklanmamız zor gibi hiç olmazsa ahimde aklanalımda alnımız açık başımız dik dolaşalım…bütün evraklarım hazır başvuracaklar bilgilerini söylesinler artı başvurursak red cevabı gelirse ilerde hak kaybımız olurmu…bilginize

  • Şubat çıkmadan başvur reddetse bile hakkın kaybolmuyor avakat bana da dedi ama ben yinede AİHM e müracaat ettim

 28. Kriterlerle ilgili bi açıklama yok. Bir yıl önce istifa edilmiş sendikayı bu komisyon suç kabul edecekse başvurmanın ne anlamı var…

 29. sayın editör,daha önceki dilekçelerimiz geçerli mi yoksa yeniden başvuru mu yapacağız nereye nasıl başvuru yapılacağı açıklanacak mı komisyon kuruldu mu kurulmadı mı valilikler başvuruyu alıyor mu almıyor mu hep kafa karışıklığı yasal olan kriterler sendika, banka, okul kriter olmaktan çıkarılmadıkdan sonra mağduriyetler bitmez darbeye bizzat karışmış olanlar cezalarını en ağır şekilde çeksinler diğerleri göreve iade edilip soruşturmaları görevde iken devam etsin ben fanatik bir ak partili iken hep oy vermiş birisiyken şimdi ihracım öf allahım ben ne yaptım suçum yok ölsem daha iyi mi acaba

  • Bugün ohal bürosuna sordum komisyon kurulmadı dilekçe almıyoruz dendi.Resmi gazetede ilan edilecek ondan sonra alınacak dediler.Başka illerde neye göre dilekçe aldılar bilgimiz yok dendi.Şimdi dilekçe verirseniz bekler mükerrer başvuru olmayacağı için tekrar dilekçe de veremezsiniz bekleyin takip edin 60 günlük süreyide geçirmeden gelip müracaat edin dendi.

  • Yardımcı olursanız sevinirim.
   AİHM’e birkaç kişi birlikte gönderim yapanlar,anlatabilir mi? Nasıl yapılıyor gonderim? Kargo firması bize, başvuru zarfları bir kutuya konup başvuruculardan bir kişinin Adı Soyadı adresi yazılıp gönderilir dedi bize. Siz nasıl yaptınız?

 30. OHAL KOMİSYONU OYALAMA TAKDİGİ.DİLEKÇELERE BAKILSAYDI 6 AY ÖNCE VERDİGİMİZ DİLEKÇELER İNCELENİRDİ.HERŞEYDEN ÖNCE KIRİTERLERİN DEGİŞMESİ GEREKİR.YOKSA HAVANDA SU DÖVERLER

 31. önce bir ay içinde bir ay bitti birkaç hafta içinde oda biter vazgeçtik oynamıyorum gönlum isterse yaparım sız sadece bekleyin bir açıklama sizi 5 ay oyalar gazetecilerde cesaret yokki her pazartesi bakanlar kurulu sözcusu açıklama yaparken bir Allahın kulu sormuyor bir aylık surenin sonundayız hiçbir hukuka uyulmadıgı gibi kendi çıkardıkları khk ya da uymuyorlar velhasıl yine hayalkırıklıgı

 32. Biraz gec kaldiniz nerdesiniz biz kimden medet umucagiz beklicek nerdesin cumhur baskanimiza soruyorum bizler kimden yardim beklicez ne olur birak artik su yiyenimi adana kozanda tutuklu kayserili canim yiyenim ali erciyesi cok seviyorum yavruma haksizlik yaptilar iftira ettiler iftira edenler kursunlara gelsin insallah ciyerimiz yaniyor izine gidemiyom ben ceza evinde pasami gormeye dayanamam ciddi hastalim var allah rizasi icin nolur birakin artik yavrumu peygamber efendimizi araci koyorumyuzu suyu hurmetine yarabbim amin cok zordayiz

 33. Hani 23üne kadar dı şimdi de bir kaç hafta sonra deniliyor. Bu iş ciddiye mi alın mıyor yoksa biz mi olayı anlayamıyoruz!!!

 34. guveniyormuyum? tabiki hayir. bikere yedi uyenin guvencesi yok.hem tarafsiz degiller.hem sayilari cok cok az. sadece uc ttanesi tetkik hakim.neresinden tutarsak dokuluyor

  • ülkücü arkadaşım ben türk eğitim senliyim bankadan ihraç edildim siz ihraç sebebinizi biliyormusunuz.. ayrıca AHİM için zaman kalmadı bir avukata bütün evraklarımı hazırlattım lakin bu gün bulunduğum bölgedeki sendikamın başkanıyla görüştüm biz idare istinaf danıştay anayasa silsilesini izleyeceğiz dedi türk eğitim senden AHİME başvuran yokmuş yani iç hukuk yollarına başvuracaklarmış başkan öyle söyleyince vaz geçtim evrakları postaya vermedim hocam sendikadan size ne dediler diğer arkadaşlarada soruyorum ne yapacaklar ilerde ahim bize ilk 6 aylık dönemde iç hukuk yolları kapalıydı niye başvurmadınız diyebilirmi? yardımcı olursanız sevinirim…acil yazarsanız süre kalmadı çünkü…

   • hocam banada ic hukuk yollarini bitirelum dedi sendika.turkegitim senliyim bende. idari mah. den red geldi disyam istinafta.sendika avukati takip ediyor onlari. ama ben onlardan bagimsiz aym ye kendim basvurdum. aihm e de baska bir avukat araciligiyla basvurdum gitti evraklar.red gelirse tekrar basvuracak zaten.bence basvurun hocam riske gerek yok.ic hukuk yolu yok diye avrupaya savunma verdi bu hukumet venedik komisyonuna. bu ohalvkomisyonu kurulunca bizim icerdeki davalarda dustu zaten. ben 100 tl lik hesaptan ihrac edildim hocam.tesadufen actigim bi hesaptan.2015 yilinda actim.100 lira var icinde

   • Akif Zihni kararında(8aralik) iç hukuk yollarını tuket gel dedi AİHM.Bu sebepten dolayı 6 aylık sürede iç hukuk kapalı olduğu halde neden başvurmadin deme ihtimali yok.

    • akif zihni hic bir mahkemeye basvurmamis oncesinde.hemen aihme gitmus.basvurusunda hatalar var diyor avukat.aihm tamamen reddetmemis o davayida.suanki durumla akif zihninin basvurdugu zamanki durum farkli dedi.hukumet ichukukun olmadigini itiraf etti komisyon kurdu dedi.tek tehlike komisyonun aihm tarafindan taninmasidir. aihm davalari bekletecek buyuk ihtimalle..ben aihme basvurulmasi taraftariyim

   • Kasıtlı yapıyor olabilirler ben de Türk eğitim-sen liyim benim avukat da aynı şeyleri söyledi ama ben yinede AİHM e müracaat ettim AİHM önünde ne kadar çok dosya olursa o kadar baskı unsuru oluyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM