OHAL komisyonu başvuruları ne zaman başlayacak Başbakan cevapladı

Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL inceleme komisyonu açıklaması geldi. Yıldırım kendisine gelen sorulardan olan OHAL komisyonu başvuruları ne zaman alınmaya başlayacak sorusunu yanıtladı.

OHAL komisyonu başvuruları ne zaman başlayacak Başbakan cevapladı

OHAL komisyonu başvuruları ne zaman başlayacak Başbakan cevapladı

OHAL inceleme komisyonu üyeleri belirlendi. 16 Mayıs tarihinde AK Parti grup toplantısında Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada OHAL araştırma inceleme komisyonu için 7 kişilik üye ekibinin belirlendiği açıklanmış ve kısa süre içerisinde komisyonun başvuruları kabul etmeye başlayacağı belirtilmişti. OHAL inceleme komisyonu başkanı ve üyeleri resmi olarak açıklanan bir genelgede, yazıda belirtilmemiş olsa da 23 Ocak tarihli 685 sayılı KHK ile kurulması kararı alınan OHAL inceleme komisyonu için bu adım olumlu yorumlanmıştı.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU BAŞVURULARI

685 sayılı KHK ile kurulması ve bir ay içerisinde üyeleri belirlenmesi hükmüne yer verilen OHAL inceleme komisyonu geçen süre içerisinde halen kurulamadı. 29 Nisan 2017 tarihinde yayımlanan 690 sayılı KHK ile OHAL inceleme komisyonunu kapsayan bir takım değişiklikler yapılmıştı.  16 Mayıs tarihinde belirlenen üyelerden sonra komisyonun başvuruları almaya ne zaman başlayacağı sorusu sorulmaya devam ederken dün Başbakan Binali Yıldırım tarafından OHAL inceleme komisyonu başvuruları hakkında bir açıklama geldi.

OHAL komisyonu başvuruları ne zaman başlayacak?

Çankaya Köşkü’nde dün verilen iftarda Başbakan Binali Yıldırım gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenlerini  iftarda ağırladı. İftarda gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Yıldırım basın mensuplarından gelen soruları da cevaplandırdı. OHAL komisyonu başvuruları ne zaman kabul etmeye başlayacak sorusuna cevap veren Başbakan Yıldırım şu açıklamayı yaptı;

“Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu üyeleri belirlendi. Yer ihtiyaçları vardı o da görüldü. Oranın hazırlıklarını yapıyorlar. Zannediyorum çok kısa sürede başlamış olurlar. İşin hukuki tarafı halloldu. Atamalar da yapıldı, isimler de belli oldu. Yerler de tahsis edildi. Bundan sonrası onlara bağlı.”

Geçtiğimiz günlerde ogretmenlericin.com olarak gündeme getirdiğimiz OHAL inceleme komisyonu üyeleri için Başbakanlık özel bina arıyor haberimizde yer alan komisyonun bina ve yer sorununun çözüldüğü görülmektedir. OHAL komisyonuna atama konusunda basına yansıyan bir bilgi olmadığını hatırlatmakta fayda var. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

 1. ALLAH Büyük halkımızı kandırıyorlar ama kendilerinide kandırıyorlar elbet bir gün adalet tecelli eder ama bu zalimce hainin hesabını masumdan soranlarda adalete muhtaç olur.

 2. Komisyon hangi kriterlere gore iade edecek yada etmiyecek bunu aciklmali yoksa kim nasil isleme tabii tutuacak ogrnemeecegiz bu yavas isleyis iyiye isaret degil

 3. Hukuk o kadar önemsemiyor sa, insanlara ihraç sebepleri neden bildirilmedi. Insanlar iade için basvuru yaparken, suç olarak isnat edilen sebebi ne olarak açıklayacak. Sendika,banka suç mu.Komisyonun iade Kriterleri neden açıklanmıyor. Gizli saklı bir durum var da insanların haberi mi yok?

 4. Ulan geçtim Müslümanlığı, hatta Türklüğü..
  Nerde insanlık.
  Bu memlekete ihanet eden herkesin Allah bin belasını versin soyu kurusun inşallah.
  Eğer yasal şeyler suçsa asın bizi başka türlü dinmez bu acı bu dünyada.

 5. Bu komisyon işi sulandirildi.baştan adaletli bir sonucun çıkmayacağı lanse edilerek bir çok kimse karamsarlığa itildi.ne yaparsanız yapın hakkımızı hukuki çerçevede sonuna kadar arayacağız.

 6. Haksız yere ihraç edilen mazlum insanların duaları gökleri delip rab’lerine ulaştığında bunları yapanların sonunu da inşallah rabbimiz bizlere gosterecek..

 7. Sağlık bakanlığı yıllardır a tarikatının referansı olmadan girilmiyor. sizce bu doğru yaklaşım mı? bu ve buna benzer kimseler kendi rantı nı kaybetmeme adına adaletten uzak kişisel menfaatleri uğruna hareket ediyor. yarın birgün elbet hesabını verecekler. Mit neden bunları araştırmıyor. iktidarın ağzı yanmadı mı hala. Ya da böyle olması olası hatada kendileri kurtarmak için bir göz yumma mı?.KOMİSYONU KALDIRIN. HUKUKA GÜVENİN.

 8. Adalete neden güven miyorsunuz? İl başkanını da hakim savcı yaptınız. Şunu net biliyorsunuz: yaptıklarınız hukuksuz. komisyon edebiyatından bıktık. En başta hukuka siz güvenin ,kaldırın komisyonu. Sonuçta şeriatın kestiği parmak acımaz diye bir söz var. Hesabınız hep seçime göre. Seçimi ya kaybederseniz? dolayısıyla hukuk ilkesinden sapmayın . derhal iadeleri yapın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM