OHAL komisyonu itiraz mekanizması sağlıklı bir şekilde işlemeye başlamalı

MHP Grup Başkanvekili Usta FETÖ soruşturmalarında ve FETÖ mücadelelerinde kamuda yaşanan mağduriyetlere dikkat çekti. Erhan Usta sadece sendika üyeliğinden ihraç etmenin mağduriyet yarattığına dikkat çekerken, hükümetin meslekten ihraç ettiği kişiler için özelde çalışma fırsatı da vermesi gerektiğini açıkladı. OHAL süresinin uzatılmasının mağdurların sorunlarını kısa sürede çözmek için fırsata çevrilebileceğini vurgulayan MHP Samsun Milletvekili Usta, suçsuz yere cezalandırılan kamu personellerinin itibarları ve saygınlıkları ile oynanmaması gerektiğini açıkladı.

OHAL komisyonu itiraz mekanizması sağlıklı bir şekilde işlemeye başlamalı

OHAL komisyonu itiraz mekanizması sağlıklı bir şekilde işlemeye başlamalı

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminden sonra yaşanan kamu personeline yönelik ihraçlarda oluşan mağduriyetlere sık sık dikkat çeken MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta 18.04.2017 tarihinde TBMM’de tekrar açıklamalarda bulundu. OHAL süresinin uzatılmasını değerlendiren Usta, OHAL’in uzatılmasının olumlu olarak da kullanılmasının mümkün kılınabileceğini açıkladı. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta meslekten ihraç edilen MEB personelleri, kamu personelleri ile askeri öğrencilerin durumuna dikkat çekti. Kamudan ihraçlarda yapılan işlemlerde gerekli inceleme ve soruşturma işleminin yapılmadığına değinen Usta, itiraz mekanizmalarının da sağlıklı çalıştırılması gerektiğini açıkladı.

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI İLE MÜCADELE BAŞLATILMALIDIR

Öğretmenler İçin olarak Usta’nın tüm açıklamalarını paylaşmak istiyoruz. Erhan Usta yarından itibaren FETÖ’nün siyasi ayağı ile ilgili mücadelelerin başlatılması gerektiğini açıkladı. FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik yapılacak mücadelede milletvekili düzeyinde, Belediye Başkanı düzeyinde, siyasi olarak her türlü konumda olanlara yönelik yapılması gerektiğini belirtti. Bütün siyasi partiler düzeyinde yapılacak olan FETÖ mücadelesinin toplumun beklediği bir etken olduğunu açıklayan Usta, FETÖ üyesi olup da toplumda halen itibarlı olarak dolaşanların maskesinin düşürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

PKK GİBİ ÖRGÜTLERLE DE KAMUDA MÜCADELE EDİLMELİDİR

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta OHAL döneminde kamuda FETÖ ile yapılan mücadelelerin PKK ve diğer örgütlerin kamu yapılanmalarına yönelik de yürütülmesi gerektiğini açıkladı. Kamuda PKK, İŞİD, DHKPC sempatizanlarına yönelik daha etkili bir mücadele verilmesi gerektiğini ifade eden Usta, bu kişilerin meslekten ihraç edilmesi gerektiğini belirtti.

MASUM İNSANLAR MAĞDUR EDİLMEMELİ

FETÖ başta olmak üzere FETÖ ve PKK ile yapılan mücadelede masum insanların mağdur edilmemesi gerektiğini vurgulayan Erhan Usta, bu durumdan kaynaklı ciddi şikayetler geldiğini de açıkladı. Yapılan incelemelerde soruşturma yapılması gerektiğini ve soruşturma sonucuna göre de tespitlerin somutlaştırılması gerektiğini ifade eden Erhan Usta, yeterli inceleme soruşturma yapılmadığı için kişilerin itibarı ve saygınlığı ile oynanmamalıdır dedi.

Erhan Usta’nın FETÖ soruşturmaları ve mücadelesi konusunda TBMM’de yaptığı 18.04.2017 tarihli konuşmanın videosu;

İTİRAZ MEKANİZMALARI İŞLETİLMELİDİR

Erhan Usta, itiraz mekanizmaları sağlıklı bir şekilde, talepler ciddiye alınarak işletilmelidir ifadesini kullanırken, itiraz mekanizmasında yapılan vurgunun OHAL inceleme komisyonu olduğunu ogretmenlericin.com olarak ayrıca belirtelim. Aylardır kurulamayan OHAL komisyonunun masum, mağdurlar için kurulması gerekmektedir.

FETÖ soruşturmalarında, kamudan ihraçlarda kamu kurumlarında çok farklı usuller olduğuna dikkat çeken Erhan Usta, mahkemelerin verdiği farklı kararlara değindi. Bu konuda bir standart olmadığını vurgulayan MHP Milletvekili, Olan yine garibana oldu düşüncesinin önüne geçilmesi gerektiğini açıkladı.

OLAN YİNE GARİBANA OLDU

Toplumda olan yine garibana oldu düşüncesine değinen Usta, yapılacak çalışmalarla bu durumun düzeltilmesi gerektiğini ifade etti. Haksız yere açığa alınan, meslekten ihraç edilen kamu personellerinin eski görevlerine iade edilmesi gerektiğini belirten Usta, OHAL süresinin uzatılmasının bu yanlışları düzeltmede fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

MAHKEME KARARLARI İLE GÖREVE DÖNME YILLARI BULUR

Meslekten ihraç edilen ve masum olanların görevlerine dönmelerinin mahkeme ile sağlanması istenildiğinde bu sürecin yıllar alacağını belirten Usta, OHAL komisyonu itiraz mekanizması ile OHAL sürecinde göreve iadelerin yapılması hususunun önemini vurguladı. Haksız ihraçların iadeleri için hükümeti ikaz ettiğini belirten Usta, devletin gerçek suçluları yakalaması gerektiğini, yönetimsel hatalardan uzak durulmasını açıkladı.

9 AYDIR VATANDAŞLARIN YAŞADIĞI ENDİŞELER

15 Temmuz’dan sonra toplumda yaşanan sorunlara ve vatandaşların yaşadığı endişelere değinen Erhan Usta, yaşanan endişeleri madde madde açıkladı;

Adaletin tesisine ilişkin kaygılar,
Adaletin ve yargılamaların gecikmesi,
Hak arama özgürlüğünün kısıtlanması,
Kamu personellerinin somut bulgulara dayandırılmadan meslekten ihraç edilmesi,
Savunma haklarının gözardı edilmesi,
Asılsız ihbar ve şikayetlere dayalı işlem yapılması,
Alt düzeydeki kişilerle uğraşılırken, siyasetçiler ve üst düzeyde yer alanlar hakkında işlem yapılmaması,
KHK’ler ile yapılan bazı düzenlemelerin OHAL kapsamına girmemesi,
Kripto FETÖ üyelerinin yaptığı yönlendirmelerden dolayı oluşan mağduriyetler

Yukarıda belirtilen hususların vatandaşlar tarafından sık sık dile getirildiğini belirten Erhan Usta, sahada karşılaşılan önemli şikayetlerden başlıcaları olduğunu açıkladı.

HAKLIYI HAKSIZI, SUÇLUYU SUÇSUZU BİRBİRİNDEN AYIRIN

OHAL süresi içerisinde haklı ile haksızın, suçlu ile suçsuzun birbirinden ayrılması yönünde bir anlayışa sahip olunması gerektiğini açıklayan MHP Grup Başkanvekili Usta yaşanılan süreçte ortaya çıkan bazı mağduriyetlere de değinmek istediğini ifade etti.

Askeri öğrenciler ve erlerin durumu;

Erhan Usta darbe ile direkt bağlantısı olmayan, insiyatif alma yetkisi olmayan, darbe ile bağlantısı olmayan ancak tutuklu durumda olan erler ve askeri öğrencilerin durumlarında daha dikkatli davranılması gerektiğini belirtti. Üstlerinden talimat alarak, ne olduğunu bilmeden sahaya indirilmiş erler ve askeri öğrencilerin tutukluluklarının bir anlam ifade etmediğini belirten Usta, suçsuzlara karşı yargı makamlarının daha dikkatli davranması gerektiğini açıkladı. Hak kaybına uğramış 15 bin askeri öğrencinin geleceğinin karartılmaması gerektiğini ifade eden Usta, hepsine yönelik yapılacak ciddi bir FETÖ soruşturması ile terör örgütleri ile bağlantısı olanların elenebileceğini vurguladı.

Yasal bir sendika yüzünden ihraç edilenlerin durumu;

MEB personelleri içerisinde yasal bir sendika yüzünden ihraç edilenlerin olduğuna değinen Erhan Usta, örgütle hiçbir şekilde bağı olmayan sadece Aktif Eğitim-Sen üyeliğinden dolayı, banka hesabından dolayı ihraç edilen memurların olduğunu açıkladı. Bu kişilerle ilgili daha sağlıklı bir soruşturma yapılarak işin üstüne gidilmesi gerektiğini ve masumların anlaşılması gerektiğini vurgulayan Usta, meslekten ihraç edilen ve özelde çalışamayan kişilerin durumuna değindi.

Erhan Usta’nın açıklama videosu;

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLENLER ÖZELDE ÇALIŞAMIYOR

OHAL sürecinden yayımlanan KHK’lerde bazı uygulamaların hukuki olmadığına değinen Usta, FETÖ bağlantısı gerekçe gösterilerek bir kamu personelinin ihraç edilmesi sonrasında bir işlem yapılmadığını, eğer bu kişinin gerçekten örgüt bağlantısı varsa işlem yapılarak hapse atılması gerektiğini açıkladı. Ancak ihraç edildikten sonra adli ve idari işlem yapılmayan kişilerin özel sektörde çalışamadığını belirten Erhan Usta, zaten bu kişilere kolay kolay kimsenin iş vermediğini açıkladı. Gerçekten suçsuz olanların özelde çalışmasının önünde engellerin kaldırılması gerektiğini vurgulayan Usta, bunun kanun dışı olduğunu ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

24 yorum

 1. Sayın vekilimiz Erhan usta Allah sizden razı olsun inşallah bizim çocuklarımız için uğraşıyorsunuz inşaallah sesimizi duyurursunuz bizaileler okadar yoruldukkiama elinizle seçtiğimiz ne cumhurbaşkanımiz nede vekiller bizim sesimizi duydu çocuklarımızı araştırmadan onlara iftira edip sokağa attılar şimdi benim çocuğum ne yapacak bu çocuklar ne yapacak biz fetocu değiliz bizim çocuklarımız namuslariyla okullarda okudular en basiti sayın Erhan usta sizinle bir şey dertleşmek istiyorum bir pazar günü oğlum izne çıkmış saat iki telefon ettim kahvaltı ni yaptın mı diye yok anne cebimde ucmilyon var oyuzden arkadaşlarımı bekliyorum onlar alır babaya dedim askerin parası yokmuş yemek yememis babada ellimilyon vardı onu artışa benim çocuğum yemek yedi soruyorum sayın usta benim çocuğum ayakkabılari yırtılmış okudu hangi cumhurbakanin hangi vekilin çocuğu asker olupta nice sıkıntıyla asker olma aşkıyla ben bu işi seviyorum deyip iftiraya uğrayıp hayatına son verildi soruyorum kendini devlet büyüğü sananlara nerdesiniz neden bu gençleri zehirlediniz neden biz aileler le dalga geçtiniz sonrada gençlik geçin bunları siz ahimiz yerde kalmiyacak sayın canikli iyi dalga geçtiniz sizin hakkınız verilecek diye ama Allah okadar büyük ki ki Allah sizin le dalga geçer de inşaallah nerden geldiğini bilemezsiniz

 2. Biz çok yorulduk sesimizi kimse duymuyor mu. Bu Bylock denen bilmediğimiz bir suçla kardeşim suçlanıyor ne olur yeter artık. Bitsin bu zulüm

 3. Bir zerre hakkım varsa ki (aylardir çoluk çocuk ne çektiğimizi Allah bilir) bizi bu duruma düşüren ve de bunu izleyenlere helal etmeyeceğim. Kalmadi halim, mecalim.
  Inşallah o MAHŞER daha erken kurulur.

 4. Ağzına sağlık sayın vekilimizin.Mağdurların sesi oluyor her konuşmasında.İnce bir şekilde araştırma olmadan yapılan ihraçlar kamuoyunda güvensizlik yaratmakta ve bu da gerçek fetöcülerin ekmeğine yağ sürmektedir.Tüm vekiller sizin gibi duyarlı olsa keşke

 5. Keşke bizleri mağdur edenlerde de böyle vicdan olsaydı… Allah razı olsun Erhan Usta

 6. Referandumda oy kaybının nedenini ihraç edilen masumların ve yakınlarının hayal kırıklığına bağlıyor olabilir. Bizim içimizde hiç fetöcü bylockçu yok denince millet şok oldu resmen. Kimse masumların sendika dan bankadan ihraç edilmesine,ya bu iş yanlış diyemedi. Hukukun rafa kalkmasına, sadece adalet,insaniyet ve millet olma bilinciyle itiraz edemedi.
  Insan ve yurttaş değil, OY ve RAKAM olarak görülmekten bıktım.

 7. Doğruyu eğmeden bukmeden söyleyebilen, az sayıda delikanlı, yürekli Erhan Usta beye saygılar.

 8. AKP’ye oy veren kesimin büyük çoğunluğu dindar kesim ve bunların Allah’dan korktuklarını düşünüyorlar. Madem öyle suçsuz yere mağdur edilen bu insanların kul hakkından hiç mi korkmuyorlar? Bir gün hatalarını anlar ve beni mesleğime geri döndürseler dahi bana 1 eylülden beri yaşattıkları her günün bedelini huzuru mahşerde onlardan alacağım, bunu bilsinler.

 9. Sayın Vekil çok güzel ifade etmiş hususen özelde çalışma meselesini dillendirmesi çok önemli ancak kripto fetö olabileceğini düşünmüyorum bu hükümet cenahınınklasik suçu başkasına mal etme argümanının tezahüründen başka bir şey. değil değil bu tuzağa kimse düşmemeli

 10. hem magdur diyorsun hem ohal uzasin iyu kullaniyorsun.kimi kandiriyorsunuz siz.ilk zamanlar gercekten magdurlari savundugunuzu sanmistim ama yalanmis.yalanmis.bahceli orda oldugu surece akp zulmune eevam edecek.timsah gozyasina inanmiyorum.binlerce mhpli ihrac edildi kurtarma olanaginiz vardi secimden once ama kilinizi kipirdatmadiniz. her ohal uzattma gorusmelerinde magdur diyorsunuz iki dakika sonra unutuyorsunuz.uc ay sonra yine hatirlayip ohali uzatirsiniz.size guvenmiyorum artik

 11. Her hangi bir soruşturma geçirilemiyorsa, Fetöcü olmadıklarına dair; etrafında akrabası olmayan en az 10 kişi( istenirse sayı daha artabilir) tarafından imzalı onaylatılırsa, bu insanların mağduriyetleri giderilebilir.Böylece toplumsal barışa katkıda bulunabilinir.

 12. Hiç bir soruşturma geçirilemiyorsa, Fetöcü olmadıklarına dair; etrafında akrabası olmayan en az 10 kişi( istenirse sayı daha artabilir) tarafından imzalı onaylatılırsa bu insanların mağduriyetleri giderilebilir.

 13. Bu tur aciklamalarin fayda getirmedigini temenniden ote gitmedigini gorduk ayrica mensubu oldugunuz partiningenel baskani ihraclar bagislnmamalidir demistir sayin vekil is yapacaksanizboyle belirli araliklarla degil sik araliklarla bu konuda calisma ve aciklma yapin su an hukumet bir dediginizi iki etmiyor nasil olsa

 14. Sadece eski bir sendika üyeliği yüzünden açığa alındım. (Üst yazı fotoları elimde)1 Eylülde ihraç edildim.AYM de dahil tüm mahkeme yollarına başvurdum. Meb başvuru alırken 3 defa Bimer e 6 defa Cimer e 3 defa yazdım. Hiç bir sonuç yok. Hiç bir özel kurumda çalıştırılmıyorum. Hamallık yaparak ekmek parası kazanıyorum.Biz af beklemiyoruz suçumuz yokki af olsun. Sadece hukuk yollarını açsınlar bize. Hakim sorsun niye eskiden üye oldun devletin resmi sendikasına diye. Size de çok gülünç geliyor dimi bu soru. Ben sadece şunu söylüyorum. Müslüman olan herkes bilirki bir hesap günü var ve o hesap gününde mazlum hakkını alır. Atılmama sebep olan herkesten orda hakkımı alacagım inşallah. Bu dünya kimseye kalmaz. Kalsaydı Adem peygamberimize kalırdı ki o 1600 yıl yaşadığı rivayet edilir. Ölüm var çok şükür yarabbi sana

  • Kardeşim Allah kolaylık versin. Maalesef senin durumunda olan binlerce insan var. Sendikaya üye olmuş, bankaya para yatırmış ama sonra yanlış yaptığını düşünüp istifa etmiş ya da parasını çekmiş. Maalesef hükümet hiçbirini göz önünde bulundurmuyor. Ya bu adam pişman olmuş yok. Biz sizi uyardık diyor ama uyarılara kulak verip ilişkisini kesenleri bile ihraç ediyor. Nerede adalet nerede vicdwn.

 15. Sayın Erhan Usta mağduriyet yaşayan kişilerin durumlarını çok isabetli bir şekilde ifade etmiş, tek cümle ile Allah kendisinden razı olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM