OHAL komisyonu kuruldu, komisyonda yardımcı uzmanlar görev alacak

OHAL komisyonun 7 kişiden oluşmasının binlerce itiraz başvurusunu nasıl çözüme kavuşturacağı konusunda kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayan Bozdağ, OHAL inceleme komisyonu kuruldu açıklamasını yaptı ve OHAL komisyonu başvurularının başlaması ile birlikte komisyona yardımcı olacak uzmanların olacağını belirtti.

OHAL komisyonu kuruldu, komisyonda yardımcı uzmanlar görev alacak

OHAL komisyonu kuruldu, komisyonda yardımcı uzmanlar görev alacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ meslekten ihraç edilenler, haklarında Kanun Hükmünde Kararnameler ile işlem yapılanlar başta olmak üzere suçsuz olanların görevlerine iadeleri ve hak kayıplarının önlenmesi adına OHAL inceleme komisyonunun kurulduğunu açıkladı. OHAL komisyonu başvuruları hakkında net açıklama yapmayan Bekir Bozdağ, son çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile (685 sayılı KHK) olağanüstü hal döneminde yapılan işlemlerin incelenmesi için OHAL komisyonu kurduklarını ifade etti.

BÜTÜN İTİRAZLAR OHAL KOMİSYONUNA

Kurulan OHAL komisyonu ile birlikte tüm itirazların buraya yapılacağının altını çizen Bozdağ, OHAL komisyon üyeleri hakkında da bilgi verdi. 7 kişi ile kurulan OHAL komisyon üyeleri içerisinde Başbakanlıktan 3 kişi, Yargıtay’dan bir kişi, Danıştay’dan bir kişi, Adalet Bakanlığından bir kişi, İçişleri Bakanlığından da bir kişi yer aldığını açıkladı.

GÖREVE İADELERDE KHK’YE GEREK KALMAYACAK

OHAL komisyonu başvuruları sonrasında yapılacak değerlendirme sonucu haklarında yapılan işlemin yanlış olduğuna karar verilenlerin görevlerine iade edileceğini açıklayan Bozdağ, göreve iadeler için Kanun Hükmünde Kararnamelere gerek kalmayacağı belirtti. Göreve iadelerin sağlanması için OHAL komisyonunun üzerine düşen görevi yapacağını belirten Bekir Bozdağ, 7 kişilik OHAL komisyonunun binlerce başvuruyla nasıl başedeceği konusunda da açıklama yaptı.

İNSAN YAPIYOR YANLIŞLIK OLABİLİR

OHAL komisyonu tarafından hakkında suçsuzdur kararı verilenlerin görevlerine iade edileceğini, haklarında iade kararı verilmeyenlerin de bu kararı yargıya taşıyacağını açıklayan Bozdağ, komisyon kararlarında da yanlışlıklar olmasının mümkün olabileceğini ifade etti. Kanun Hükmünde Kararnamelerde ihraç edilenlerde olduğu gibi yapılan yanlışlıklar yapılmasının  OHAL komisyonunda da olabileceğini vurgulayan Bozdağ, “Hiç eksiklik olmamıştır demek doğru değil çünkü sonuçta insan yapıyor bunu.” ifadesini kullandı.

UZMANLAR OLACAK

7 kişilik OHAL komisyonuna yardımcı olacak uzmanların komisyonda aktif görev alacağını açıklayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, uzmanlarla ve komisyonla birlikte teknik olarak bunun altından kalkılabileceğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

20 yorum

 1. Şeffaf olmadığınız sürece size kim nasıl güvenebilir. Adalet şeffaflıkla olur, siz daha kimi neden attınız bunu söylemediniz.Şimdi size nasıl güvenelim,üstelik 130 bin ihraç için 7 kişilik bir komisyon kurarak. Tek güvendiğim artık Allah’ın adaleti.

 2. 1 EYLÜL GECESİ O MÜBAREK GECEDE BANA ÖYLE BİR ACI YAŞATTINIZ Kİ YÜREĞİME BİR ATEŞ DÜŞTÜ…RABBİME OLAN İNANCIM VE SEVGİM OLMASAYDI BU YÜKÜN ALTINDAN KALKAMAZDIM..SİZİ YARADANIMA HAVALE EDİYORUM….MUTFAK BALKONUMA BAKAN BİR ÇAM AĞACI VAR, O AĞACIN DALLARINDAN BİRİNİN TAM UÇ KISMINA BİR KUMRU ÇÖPLERDEN YUVA GİBİ BİŞEY YAPMIŞ YUMURTALARININ ÜSTÜNDE OTURMAYA BAŞLADI BENDE 672 İLE VATAN HAİNİ İLAN EDİLDİM, O KADAR AĞIR GELDİKİ BU YÜK… BİR GÜN YAĞMURLU GÜNDE BALKONDAN AŞAĞA ATLAMAK İÇİN YELTENDİM KUMRU BANA BAKIYORDU ONA BAKTIM AĞLADIM BAYAĞA BİR AĞLADIM SONRA ONUN SABRINI DÜŞÜNDÜM, YAĞMUR DEMEDEN SICAK SOĞUK DEMEDEN BİR AYDAN FAZLA O YUMURTALARIN ÜZERİNDE OTURUYORDU ONDAKİ SABIR BENİ KENDİME GETİRDİ…BENDE ANNESİZ BÜYÜDÜM SONRA ALLHIMIN HEDİYESİ İKİ EVLADIMI DÜŞÜNDÜM..SONRA YOK AYŞE PES ETMEK YOK GÜÇLÜ VE İNANÇLI OLMALISIN…ELBET SABIR BİR GÜN MEYVESİNİ VERECEK SEN YETERKİ DÜRÜST AHLAKLI VE VİCDANLI OL..SİYASİLER SİZE SESLENİYORUM SİZ BENİ DARAĞACINA ÇIKARSANIZDA VATAN HAİNİ DEĞİLİM ELBET BİR GÜN ATTIĞINIZ BU İFTARANIN HESABINI SİZE SORACAĞIM….EVLATLARIMIDA HERŞEYE RAĞMEN OLANCA GÜCÜMLE VATAN SEVGİSİYLE YETİŞTİRİYORUM…

 3. Bu komisyon araya kaynayan akp li dayısı olanlar için bence. ah nasıl yüreğim yandı bugün yine ümidim kayboldu şu yasattiklarinizin bu dünyada bedeli yok.haksizliga uğramak kendini anlatacak muhatap bulamamak Ne zormuş bunlar benim imtihanim sizin ise ahirette azabiniz olacak iki elim yakanizda olacak adalatsizlikler Bakanı.

  • Çok şükür zulmeden zulme rıza gösteren ve zulme sevinen değiliz ben inanıyorum ki bu yapılanların hesabını ahirette kesinlikle veremezler 1aylık ve 4 yaşındaki kızlarımin vebalini odeyemezler. ayakları tokezlemiyor musibet gelmiyor diye haklı olduklarını zannetmesinler.Alma mazlumun ahini gökten indirir şahini demişler.ben bu yapılanları Yüce Allaha havale ediyorum O bildiği gibi yapsın Inşallah.

 4. akşam dinledim bakanı, KHK ile “YARGILAMADAN” attık, “SADAKAT” şüphesine göre dedi. şimdi komisyon+yargı ile aklanabilirmişiz…. bence hiç yoktan “yargı”nın kırıntısı bile bir müspet gelişme….

 5. Bıktım sizin oyalama taktiğinizden.. Yok hatalar olabilir düzelteceğiz… Hata demek basit kalıyor bu yaptığınıza… Bu zulüm bitsin artık!

 6. ben TC MEB İNSAN KAYNAKLARININ 2 OCAK 2014 TE 81 İLE ”YASALDIR” DEDİĞİ SENDİKAYA ÜYE OLDUKTAN VE İSTİFA ETTİĞİM HALDE İHRAÇ OLDUM. BU SENDİKAYI 81 İLE ”YASALDIR” DİYE GÖNDERENLER KİMLER ACABA. ONLAR ŞU AN NE İŞ YAPIYOR.

 7. her sabah uyanıyorum bitti artık bu rüya diyorum ama bakıyorum bitmemiş gerçek.ben ne imişim kendimde bilemiyorum artık. 10 yıl önceki açmış olduğum sadece ev almak için para biriktirdiğim evim bitince paramı çekmiş evimi almışım. çektiğim gün tapum var. hayatımda tek sayfa kitabını dahi okumadığım bir örgütün mensubu oldum bir günde.Bizi bilen biliyoda gelde cahil insanlara laf anlat. bu sebebten adam atılırmıymış vardır birşey? ya arkadaş yok işte kendimden şüphe duymaya başladım artık. ne ailemde ne çocuklarımda psikoloji kalmadı 1 saat iy 1 saat kötü evin içinde deli gibi dolaşıyorum. düşün düşün kafayı yemek üzereyim. cinnet dedikleri olayı yaşadım hanımım sabırlı birisi olmada çoktan çekip giderdi. başkondan onu atmaya çalışmışım ama hatırlayamıyorum o dakikaları. intihar edenleri kesinlikle hor görmemek gerek çünki akıl baştan gidiyor yaşadım ben bunu çok şükür kazasız atlattık. ne diyeyim artık bilmiyorum tükendim

  • Sabır sabır geçecek bu günler sucsuzlugumuz ortaya çıkacak o gün bu haksızlığı yapanlar nasıl hesap verecek. Lütfen sabir

  • Kardeşim Kur’ân meâli okumanı tavsiye ederim.
   İnsanın içini okuyan bir kitap olarak hiç kimsenin anlamadığı bir ortamda insanı çok rahatlatiyor

 8. Tabi hata oranı %1in altınta,kılıkırk yarıyoruz,mağdur edebiyatı yapıyorlar,ne mağduru,herşey hukuk içerisinde yapılıyor,Adaletli davranıyoruz;DEMESİNİ beklerdim…

 9. Bi de neden atildigimizi soyleseydiniz de bilseydik. Ona göre savunma yapardık. Komisyona ne yazayım? Neyi anlatayım? Ne olduğunu bittiğini bilmeyen biri ne söyleyebilir ki. Oyalamaya devam edin elbet geçer…

 10. Bu nedir??? Massallah! Önce sebepsiz at. Sonea da al komisyon kurduk akla de. Yahu olmayan şeyin nesini aklayalim?? Yazıktır ya bu kadar hak!! Hiçbir bağı olmayanada bayloku yapıştır kripto de geç. Bu kadar kolay insan hayatı!! Elbet ortaya çıkacak bu haksızlıklar.. O zaman ne yapacaksınız acaba?? Kılı kırk yararak incelemislermis bide.. Neden söylemeden attılar nedeeeenn?!!?!?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM