OHAL komisyonu referandum sonrası kurulacak, OHAL uzatılacak

Son haftalarda en çok önem verilen konu olan 16 Nisan referandumu diğer çalışmaları arka plana itti. Hükümetin referandumdan sonra üç önemli konunun faaliyete geçmesi bekleniyor. Öncelikle OHAL süresi uzatılacak, ayrıca OHAL inceleme komisyonu kurulacak ve OHAL komisyon başvuruları alınmaya başlanacak.

OHAL komisyonu referandum sonrası kurulacak, OHAL uzatılacak

OHAL komisyonu referandum sonrası kurulacak, OHAL uzatılacak

Habertürk’ün haberine göre referandum sonrasında üç maddede önemli değişiklikler yapılacak. Birinci olarak OHAL süresi referandum sonrası uzatılacak, hükümetin kamuda aldığı tedbirlerin süreceği, FETö ile mücadelenin devam edeceği belirtildi. 23 Ocak tarihinde yayımlanan 685 sayılı KHK ile bir ay içerisinde kurulması, 6 ay içerisinde de başvuruları alması gereken OHAL inceleme komisyonu ise faaliyetlerine referandum sonrasında başlayacak. Ayrıca OHAL süresinin uzatılmasından sonra yeni çıkacak Kanun Hükmünde Kararnameler ile düzenlemeler yapılacak ve yeni ihraçlar gelecek.

REFERANDUM SONRASI YENİ KHK’LER GELECEK

16 Nisan referandum sonrasında OHAL süresinin uzatılacağı, OHAL süresi içerisinde de kamuda bazı düzenlemelerin KHK’ler ile yapılacağı ayrıca FETÖ ve PKK gibi terör örgütleri ile bağlantıları olan kamu personellerinin ihraç KHK’lerinin çıkacağı aktarılırken meslekten ihraç edilen, haklarında Kanun Hükmünde Kararnameler ile işlem yapılanların başvuru mekanizması olarak görülen OHAL inceleme komisyonunun da kurulacağı belirtildi. 15 Temmuz’dan sonra son çıkan 29 mart tarihli 688 sayılı KHK dahil toplamda 21 KHK çıktığı, hazırlıkları tamamlanan ancak bekletilen Kanun Hükmünde Kararnamelerin de referandum sonrasında çıkartılacağı ifade edildi.

OHAL SÜRESİ UZAYACAK, KOMİSYON KURULACAK

OHAL inceleme komisyonunun şu ana kadar kurulamamasının nedeni olarak referandum süreci gösterilirken, OHAL süresinin uzatılması sonrasında OHAL inceleme komisyonunun kurulacağı ve meslekten ihraç edilen MEB personeli ve kamu personelleri ile haklarında KHK ile işlem yapılan kurum ve şahısların komisyona başvurularının alınmaya başlayacağı açıklandı. Öğretmenler İçin olarak belirtmekte fayda görüyoruz tahmin ve beklentilerin yer aldığı bu haber örneklerini geçmiş haftalardan da görmek mümkün. Ancak referandum sürecinin OHAL komisyonu kurulmasının gecikmesine neden olduğu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamalarında da mevcut olduğunu hatırlatalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

21 yorum

 1. Ey Rabbim senki herşeyi hakkıyla bilensin.Eğerki bu fetö milleti din iman diye kandırdıklarını muhafaza eyle biz kandık affeyle kanmadık diyenleri ıslah eyle bizi hakkıyla gören bilen işiten sensin benim bu ifademi takiyye diyenleri kahhar ismi şerifine havale ederim.

  • Allah’ın her şeyi gördüğü kesin.
   “Peder ne diyor, Takdir neyliyor.”
   Yaşayıp göreceğiz.

 2. Niyetleri adalet olsa bu işi seçim sonrasına bırakmazlardı. Siz bize oy verin hele de sonra çıkmaz ayın son çarşambası belki sizin durumunuza bakarız. Diyorlar. Kısaca resmen rehin alındınız. Bence istediklerini vermeyin. Daha fazla yetki ve daha az denetim ile bu günleri bile mumla aratırlar. Gene de siz bilirsiniz.

 3. Musa sen kripto fetöcü olabilirsin kim kriptoysa o daha çok bağırıyor daha çok sövüyor

 4. benim yazdıklarım açık.. hata veya kasıtla fetö ile ilişkilendirilen masumlar varsa yardımcı olunsun.. ama gerçekten fetöcü, örgüte yardım eden destek verenler de cezasını çeksin.. 15 temmuz öncesi hizmet de hizmet diyen aklını kiraya vermiş arkadaşlar şimdi mağdurum da mağdurum diyor… kendi fikrinize uymayan iki satır gördüm mü kudurmayın..

  • Sen ve senin gibiler bize yardimci olmasin biz sadece ulkemize hukuk ve adalet geri gelsin istiyoruz adalet ve hukuk sanada lazim olacak

  • Musa bey;Benim sendikadan istifa edeli darbeden 1,5 yil once, banka hesabim da yok,simdi ben vatan haini terorist miyim?Senin gibi vicdanlarinin yerini sorsak eliyle aramaya kalkan,haksizlik,hukuksuzluk,adaletsizlikten bahsettigimizde malum sendikanin yaptiklarina kulak tikayan
   Mdr ve mdr yrd atamlarinda,sube mud atamalarindaki elden ele dolasan torpil listeleriyle utanmadan iman,ahlak,dinden bahsedenlerden olacagima ,,,mulakatla torpilli dev mem.olacagima,hiccc sizin yaninizda olmam.Sizin adalet anlayisiniz,din ve iman anlayisiniz,vicdanlari kararmis,haksizlik kars susan seytan olacaguma sizinle asla yanyana durmam.Hayatinda bu millet.icin kac kere kizilaya gidip kan verdin?Ben yillardir aziz vatan evlatlarina kan veriyim.Ben mi vatan haini,teroristim?

   • sayın aslıhan sizin şahsınıza birşey demedim. dikkat ederseniz hata veya kasıt ile yanlış değerlendirilmek suretiyle mağdur olanları, masum olanları her zaman istisna tutuyorum. ancak merak ediyorum kendi çevrem başta olmak üzere hizmet de hizmet, hocaefendi de hocaefendi diyenler, öğretmenler odasında stv değiştiriliyor diye öğretmenler odasını birbirine katanlar, her bayram zekat, fitre, et toplayanlar, zorla gazeteye abone yapmaya çalışanlar, fetö dersanesine öğrenci postalayanlar vs, vs… hani bunlar da mağdurmuş, masummuş.. işte bunların zırvaları yüzünden belki gerçek masumlar araya karışıyor. ben daha 17 ve 25 aralıktan önce fetö dersaneleri idarecileri tarafından tehdit edildim okuldaki faaliyetlerine göz yummadığım için.. kalkmış birisi beni fetö ile itham etmiş. fetöye ömrü billah bir gram muhabbet etmeyen aksine hep hain ve ajan olduğunu düşünen birisine kripto diyebilirsiniz; dilin kemiği yok elbette..

 5. ADALET İŞLEMEZ İŞİNDE
  İMAN İZAN NE ARASIN ZALİMDE

  ZALİM İLE YOLDAŞ OLAN
  ZULM İLE SULTAN OLAN

  ZULMÜNE MİLLETİ ORTAK KILAN
  KANUN DİYE BİLDİĞİNİ YAPAN

  ZANNETME Kİ ZULMÜN SÜRER
  ALLAH YAPTIĞINI YANINA KOYAR

  MAHŞERDE ZULÜM ETTİKLERİN HESAP SORAR
  YALAKALARIN SENİ SUÇLAR

  EMRULLAH DER Kİ VAKİT MİYAD OLMADAN
  SELAN OKUNMADAN , AZRAİL MİSAFİR OLMADAN

  GEL SENDE ADALETE , ETME KHK İLE ZULÜM
  HAKLI HAKSIZ ELBET ÇIKAR ÇIKARAN SEN OL

 6. Ohal in uzatilacagi hatta hic kisaltilmayacagi oncede belli idi diger haberzaten yalan yani yeni bir sey yok

 7. sandıktan evet de hayır da çıksa bunların amacı ohali üçer ay uzatarak 2 yılı ohalle geçirmek.

 8. Aihm aym i beklemeden basvuran gazetecilerin davalarini incelemeye basladi ve one aldi bugunku basinda bu haber var isterseniz bu haberide stenize ekleyin bekir bozdagin yalanlarindan biktik referanduma iki gun kaldi insallah bekledikleri sonuc cikmaz biraz rahatlariz belki yine dondurmezler Allah buyuk

   • Musa sana göre masum olan kim?mesela bankada parası olan ya da sendikaya üye olan masum mu değil mi?Allah bildiği gibi yapsın

   • 10 yılda geçse sendika bankadan hukuksuzca ihraç edilenler göreve döndüğünde senin vergilerinden alacaklar tazminatı unutma. İhraç olanlardan nefrette etsen hukuksuz ihraca karşı olmalısın. Çünkü hukuk geldiğinde cebine yansıyacak bu dediğim.

    • vatanın ve milletin selameti için cebimdeki son kuruşa kadar feda etmeye hazırım. biz bu dünyada kuruş sevdası için değil, duruş davası için bulunuyoruz. söz konusu vatansa gerisi teferruatdır.

 9. fetöcülerin geri dönüşü için bir kapı aralanmasın. gerçekten ilgisiz, hata veya kasıt ile mağdur edilmiş olanlar var ise iyi tespit edip onlar için çalışılmalı. 15 temmuz öncesi fetöye selam duranların kamuda temizliğine devam edilmelidir. ancak tekrar ediyorum ilgisiz kimseleri mağdur etmeden çok büyük hassasiyetle, gerçekten fetöye biat edenlere de acımadan…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM