OHAL komisyonu üyeliği için adaylar belirlendi, araştırma yapılıyor

Başbakan Binali Yıldırım OHAL inceleme komisyonu için adayların belirlendiğini ve komisyonda görev alacak 7 kişinin hakkında gerekli araştırma, inceleme sürecinin devam ettiğini belirtti. Başbakan Binali Yıldırım 03.04.2017 tarihinde TRT’ye konuk oldu ve OHAL inceleme komisyonu hakkında açıklamalarda bulundu.

OHAL komisyonu üyeliği için adaylar belirlendi, araştırma yapılıyor

OHAL komisyonu üyeliği için adaylar belirlendi, araştırma yapılıyor

OHAL inceleme komisyonu hakkında son açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Başbakan Binali Yıldırım 3 Nisan tarihinde katıldığı televizyon programında gündemdeki konuları değerlendirdi ve referandum süreci hakkında bilgi verdi. Başbakan Binali Yıldırım, OHAL inceleme komisyonuna da değinerek, OHAL komisyonu bünyesinde görev alacak 7 kişinin aday olarak belirlendiğini ifade etti.

OHAL KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 23 Ocak 2017 tarihinde kurulması kararlaştırılan ve bir aylık süre içerisinde üyelerinin seçilmesi gereken OHAL komisyonu için en son açıklama Başbakandan geldi. Katıldığı TRT ekranlarında son açıklamaları yapan Başbakan, OHAL inceleme komisyonu için adayların belli olduğunu vurguladı. FETÖ ile mücadelede çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamudan uzaklaştırılan kamu personellerinden mağdur olanların bu kurulan mekanizma sayesinde görevlerine iade edilebileceklerini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, OHAL inceleme komisyonunun önemine değindi.

Geçtiğimiz günlerde de katıldığı programda OHAL komisyonu üyelikleri için 7 kişinin belirlendiğini açıklayan başbakan, bu kişilerin FETÖ veya farklı bir oluşumla bağının olup olmadığının araştırıldığını açıklamıştı.

Başbakan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklaması;

Başbakan Binali Yıldırım’ın TRT’de yaptığı açıklamaların videosu hazır olunca yüklenecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

 1. Sayın editör,referanduma çok az kaldı ama bi iade khksı daha çıkarmı meb sendika ihraçları için? Bilginiz var mı? Her khk da hüsrana uğrasamda hala umut ediyorum..

  • Sayın editör lütfen herhangi bi bilginiz varsa cevap yazabilirmisiniz en ufak bir umutlu habere muhtacız

  • Cb açıklamalarına bakın fikir sahibi olun. Editör ne yapsın, cb dışındakiler top çeviriyor. Cb da mahkeme ayıracak dedi. Sendikaya üye olan örgüt üyesi olarak görülen.ez diyen hakim ihraç edilmiyordu ümit var ihraç edilirse ümit yok. Başka bir iktidar zamanında hakkınızı alıriz. Ahimden değil Allah tan bekleyin. O biliyoruz yeter. Başka işlerle meşgul olun

   • bence yapılan iadeler de tekrar incelenmeli. yüzde bir hata bile olsa 1 tane fetöcü kamuya geri dönmemeli

    • Sizi Allah bildiği gibi etsin.Bu millet böyle oldukça daha çok çekeriz.Yargi karar versin denmiyor…..

    • yaw Allah aşkına sen memurda fetocu arıyorsun git bakanlarda vede belediye baskanlarına bak boy boy videoları var nette araya kendını de kat fetocu olup olmadıgını gorurusun kımın olup olmadıgını

   • Yazım hataları için özür dilerim. Ben ihraç oldum eşim kanser hastası inşaatta çalışıyorum. Halimi Allah’a arz ettiğim için kuldan beklentim yok. Bundan sonraki hayatımda dindarların yeri Yok, Ahimden de beklentim yok. Kimden ne isteyeceginizi iyi bilin. Allah’tan isteyin

 2. bizi idare edenler koltuklarından korktuğu sürece bu ülkeye adalet gelmez. başbakan davutoğlu gibi koltuktan olurum diye korkusundan bildiği BİN BİR doğruları söyleyemiyor. koltuk tatlı. esasında başından beri söylemlerinde değişiklik yok. sadece oyalama. teşeron işçillerle bizleri gelecek seçime malzeme yapacaklarını düşünüyorum. bunlar kendilerinden başka kimseyi mağdur olarak görmezler. bu güne kadar tüm seçimlerde oy verdim. hangi elimle oy verdiysem o kırılsın.

 3. editör de ne yapsınn..kime inanacağını oda şaşırmıştır..hergün farklı açıklamalar..birbirinden habersiz bakanların açklamaları..topu çevirin durun bakalım..kendi kalenize golü attığınızda nasıl bir açıklama yapacaksınız o zaman görürüz..

 4. Sayin editorum Bozdagin aciklmasi mi yoksa Basbakanin aciklmasi mi dogru hangisine inanalim gerci 1aydir ayni yalanlari dinliyoruz Allah hepimize sabir versin Allah buyuk

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM