OHAL komisyonu üyeliği için adaylara MİT araştırması yapılıyor

OHAL inceleme komisyonunun kurulmasında sona gelindiği ve OHAL komisyonuna seçilecek üyeler için adayların belirlendiği geçtiğimiz haftalarda Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanmıştı. Bugün basında yer alan haberlere göre ise OHAL komisyon üyelerinin MİT tarafından incelemeden geçirildiği belirtildi. OHAL komisyon üyeliği adaylarının detaylı inceleme ve soruşturmaya tabii olduğu vurgulandı.

OHAL komisyonu üyeliği için adaylara MİT araştırması yapılıyor

OHAL komisyonu üyeliği için adaylara MİT araştırması yapılıyor

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberini ogretmenlericin.com olarak aktaralım. İlgili haberde OHAL inceleme komisyonunun referandumdan sonra kurulacağı ve komisyon için belirlenen adayların MİT tarafından incelendiği belirtildi. 23 Ocak 685 sayılı KHK kapsamında 23 Şubat tarihine kadar üyelerinin belirlenmesi gereken ve 23 ocak tarihinden itibaren başvuruları almaya başlaması gereken OHAL inceleme komisyonu halen kurulamadı. Terör örgütü FETÖ soruşturmalarında meslekten ihraç edilenler arasında masumların tekrar haklarını geri alabilmesi için Kanun Hükmünde Kararname ile temeli oluşturulan OHAL inceleme komisyonu masumlar için bir çıkış yolu olarak görülmektedir.

OHAL KOMİSYONU 7 KİŞİDEN OLUŞACAK

OHAL inceleme komisyonu 7 kişiden oluşacak olup, komisyon üyelerinin 3 tanesi Başbakan tarafından, 1 tanesi Adalet Bakanı tarafından, 1 tanesi İçişleri Bakanı tarafından, 2 tanesi de yargıdan seçilecek. 7 kişiden oluşacak OHAL komisyonuna Başbakanlık sekretaryası da destek verecek. Haklarında KHK ile işlem yapılan şahıslarla kurumlar komisyona itiraz edecek ve OHAL komisyonu başvuruyu uygun bulursa incelemeye alacak. İnceleme sonrası örgütle bağı olmayanlara hakları geri verilecek, başvurusunun incelenmesi sonrası başvurusuna olumsuz cevap alanlara mahkeme yolu açılacak.

KOMİSYON ÜYELERİNE MİT SORUŞTURMASI

OHAL inceleme komisyonunda görev alacak 7 kişinin isimlerinin açıklanmama gerekçesi olarak kişiler hakkında halen yürütülen MİT soruşturması gösterildi. Adalet Bakanlığı ve MİT tarafından inceleme işlemlerinin sürdüğü belirtilirken, komisyonda görev alacak kişilerin görevinin öneminden dolayı hassas davranıldığı açıklandı.

OHAL inceleme komisyonu ile ilgili Başbakan Binali Yıldırımın çeşitli tarihlerde yaptığı açıklamaların videolarını ogretmenlericin.com olarak paylaşalım;

03.04.2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada OHAL komisyonu üyeliği için adaylar belirlendi, araştırma yapılıyor ifadesini kullanmıştı.

Başbakan Binali Yıldırım 6 Mart 2017 tarihinde yaptığı OHAL komisyon açıklama videosu;

Başbakan Binali Yıldırım; ‘OHAL komisyonu kurulma aşamasında’

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

 1. Benim niye pişman olma hakkım yok. Sen pişman oldum dedin kurtuldun. Ben de pişman oldum.
  Bu din tüccarını hoca sandığım için
  Devletin millerin yararına çalışıyor diye düşündüğüm için
  Pişman oldum
  Ama ne para verdim ne arsa
  Sadece bankada ki 3000 tl paramı 2014 mayısta çektim
  Pişmanım
  Işine dönmek istiyorum
  Söz veriyorum bir daha
  Aklımı kullanmadan kimsenin peşinden gitmeyeceğim

 2. Ey Rabbim senki herşeyi hakkıyla bilensin.Eğerki bu fetö milleti din iman diye kandırdıklarını muhafaza eyle biz kandık affeyle kanmadık diyenleri ıslah eyle bizi hakkıyla gören bilen işiten sensin benim bu ifademi takiyye diyenleri kahhar ismi şerifine havale ederim.

 3. Referandum oyalaması bunlar, insanları ihraç ederken hiç incelemeyen araştırmayan 7 kişiyi aylardır seçemedi.

 4. Simdide mit incelemesi oyalamanin yeni bir versiyonu sizleri dondureceksek bile burnunuzdan getirmeden bunu yapmiyacagiz diyorlar su mubarek cuma gunu bir an once su kurulmayacak komisyonu niyetiniz varsa kurun kurmayacaksaniz yargi yolunu acin yalanlarinizdan bikti artik kendi adamlariniza bile guvenmiyorsaniz diyecek bir sey yok Allah hepimizin yardimcisi olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM