PKK destekçisi memur, öğretmen meslekten atılacak, sendikalar kapatılacak

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapılan Güvenlik Toplantısı kararları ağırlıklı olarak terör örgütü PKK propagandası yapan, iş birliği içinde olan MEB ve kamu personeline yönelik verildi. Alınan kararlarda örgüte yakınlık gösteren memurlar atılacak, STK’lar tasfiye edilecek.

PKK destekçisi memur, öğretmen meslekten atılacak, sendikalar kapatılacak

PKK destekçisi memur, öğretmen meslekten atılacak, sendikalar kapatılacak

15 Temmuz darbe girişiminden sonra MEB başta olmak üzere kamu personeli üzerinde inceleme ve soruşturma işlemleri devam ediyor. Bir yandan FETÖ/PDY yapılanması soruşturması devam ederken bir yandan da diğer terör örgütü PKK sempatizanlarının kamudan temizlenmesi çalışmalarına önem verilmesi kararı alındı. Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleşen toplantıda terör örgütü PKK’ya yakınlık gösteren memur, öğretmen, kamu personeli için gerekli ihraçların yapılacağı kararı verilirken, örgüte yakınlık gösteren, örgüt propagandası yapan dernek, sendika ve STK’ların tasfiye edilmesi kararı alındı.

 TERÖRLE MÜCADELE SÜRECEK

Üç buçuk saat süren Güvenlik Toplantısı sonrasında alınan kararların, tedbirlerin hemen uygulamaya geçirileceği belirtildi. Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgesinde terör örgütü PKK ile işbirliği içinde olan, örgütün propagandasını yapan kamu personeli inceleme altına alınacak. Belediyelere kayyumlar atanmaya devam edilecek. Örgüte yakın sivil toplum kuruluşları, dernekler, yapılar tasfiye edilecek, kapatılacak. Örgüt sempatizanlığı yapan MEB personeli başta olmak üzere, tüm memurlar ile gereken mücadele verilecek ve bu kişiler meslekten ihraç edilecek.

 OHAL SÜRECEK

Terör örgütü ile başta kamu olmak üzere verilen tüm mücadelelerin sürdürülmesi adına OHAL sürecek. Örgütün şehirlerde olan önemli adamları tespit edilecek ve bu kişiler üzerinden gerekli soruşturmalar yürütülecek. Terör örgütü PKK’nın bölge halkının gözünde itibarsızlaştırılması adına tüm çalışmalar sürdürülecek.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM