Recep Akdağ; İhraç için kanun hükmünde kararname bugünlerde çıkacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu, Akdağ kamuda ihraçlarla ilgili çok kısa sürede yeni KHK’nin çıkacağını açıkladı. Akdağ, Sağlık Bakanlığında iki bin personelin daha ihraç edileceği açıklamasını yaptı.

Recep Akdağ; İhraç için kanun hükmünde kararname bugünlerde çıkacak

Recep Akdağ; İhraç için kanun hükmünde kararname bugünlerde çıkacak

Sağlık Bakanlığında ihraç edilen personel sayısının 2 bin 18 kişi olduğunu belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bugün yarın çıkacak yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 2 bin Sağlık Personelinin daha ihraç edileceğini vurguladı. Kanun Hükmünde Kararnameler ile yapılan meslekten ihraçlar ile toplamda 8 bine yakın kişinin meslekten ihraç edileceğini belirtti.

SAĞLIK BAKANLIĞINDA İHRAÇLAR

A Haber TV kanalında katıldığı Ajans Gün Ortası programında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ Sağlık Bakanlığında yürütülen soruşturmalarda son bilgileri açıkladı. Bakan Akdağ çok kısa sürede çıkması beklenen ihraç KHK’sinde sağlık personelinin de yer alacağını belirtti. Sağlık Bakanlığında şu ana kadar görevden alınan, göreve iade edilen sağlık çalışanının sayısının sorulması üzerine açıklama yapan Akdağ, şu ana kadar meslekten ihraç edilen sağlık personeli sayısının 2 bin 18 kişi olduğunu, bu kişilerin KHK ile ihraç edildiğini vurguladı.

SORUŞTURMALAR SÜRÜYOR

Kamuda yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında MEB ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere kamuda binlerce personel meslekten ihraç edildi. Yürütülen soruşturmaların devam etmesi açığa alınan personel sayısının her geçen gün artması ve yapılan çalışmalar neticesinde yakın bir zamanda ihraç KHK’si çıkacağını ogretmenlericin.com olarak sizlerle paylaşmıştık. Sağlık Bakanı Akdağ’da bu yönde açıklamada bulunarak meslekten ihraç edilecek kişiler için çok kısa süre içerisinde KHK çıkacağını belirtti.

2 BİN SAĞLIK PERSONELİNE İHRAÇ

Sağlık Bakanlığı personelleri arasında soruşturma sonucu meslekten ihraç edilen sağlık personeli sayısının 2 bin  18 olduğunu açıklayan Recep Akdağ, şu anda üzerinde çalışılan ve yakın zamanda çıkacak KHK’de ihraç edilecek personel sayısının da bu rakama yakın bir rakam olduğunu vurguladı. Toplamda bu sayının dört bin küsür olacağını belirten Akdağ, Sağlık Bakanlığında yürütülen soruşturmalarda göreve iade edilecek personel sayısının ise iki bine yakın olduğunu açıkladı. Bakan Akdağ, Sağlık Bakanlığında toplam 4 bin ihraç, 2 bin göreve iade ve 2 bine yakın kişinin de değerlendirmesinin sürdüğünü belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM