Recep Akdağ; Sağlık Bakanlığında 5541 kişi meslekten ihraç edildi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ FETÖ soruşturmasında bakanlığından ihraç edilen personel sayısını açıkladı. Sağlık Bakanlığından ihraç edilen personel sayısı 5 bin 541 kişi olarak belirtildi.

Recep Akdağ; Sağlık Bakanlığında 5541 kişi meslekten ihraç edildi

Recep Akdağ; Sağlık Bakanlığında 5541 kişi meslekten ihraç edildi

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamuda başlatılan FETÖ soruşturmalarında örgütle ilişiği olduğu tespit edilen kamu personelleri meslekten ihraç edilmeye, açığa alınmaya devam ediliyor. En çok meslekten ihraç edilen personel MEB‘de bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı’da FETÖ soruşturması kapsamında beş binden fazla personelini meslekten çıkarmıştır. Sağlık Bakanlığından meslekten ihraç edilen personel sayısı Sağlık Bakanı tarafından 5541 olarak ifade edildi.

AÇIĞA ALINAN SAĞLIK PERSONELİ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Sağlık Bakanlığında FETÖ soruşturmalarında 8891 sağlık personelinin açığa alındığını ifade etti. Bakan Akdağ soruşturmalarda 1929 sağlık çalışanının görevlerine iade edildiğini belirtirken, meslekten ihraç edilen personel sayısını da 5541 olarak açıkladı. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu tarafından verilen yazılı soru önergesini cevaplandıran Sağlık Bakanı Recep Akdağ 15 Temmuz’dan itibaren Sağlık Bakanlığında görevden atılan sağlık personeli sayısının 5 bin 541 olduğunu belirtti.

YARGI KARARI İLE İADE YOK

Yazılı soru önergesini cevaplandıran Akdağ kamudan atılan personellerden yargı kararı ile görevine dönenin olmadığını açıklarken, meslekten ihraç edilen kamu personellerinin yerine de personel alımının yapılmadığını belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Beni hain ilan edip ihrac edenler bilin ki alnim ak basim diK fetocu olmadigim halde beni fetocu ilan edip ekmegim den ettiniz ya Rabbim sahidim olsun helal etmeyecegim affetmeyecegim beni haksiz yere bu duruma sokup beni lekelediniz butun dunya sizin olsun ben masumiyetimi istiyorum..!!

  2. 30 gun icinde meclisten onaylanmasi gerekiyordu. Onaylanmadi ohal bitiminde bakalim neolacak!!

  3. Saglik bakanligi Icinde 50 tl bulunan kapatilmis bi banka hesabindan dolayi ihrac etti.her ilde farkli uygulamalar oldu kriter filan hikaye

  4. Yargı kararı ile dönen olamaz zaten çünkü mahkemeler,başvuruları incelenmeksizin reddediyor. OHAL biterse bu ihraclar ne olur çok merak ediyorum.

    • Ohal bittikten sonra khk lar gecersiz mi oluyor aceba arastiran var mi?Bir de ic tuzugun 148. Maddesine gore 30 gun icinde mecliste onaylanmayan khk lar gecersiz diye biliyorum arastiran var mi?

      • kanunen mecluste onaylanmayan khk ohal bitiminde gecerliligini yitirir.ancak kanunlar uygulanmiyor sayin hocam. khk ile memurlarda isinden atilamaz. kanuna guven olmaz siyasi irade ne dusunuyorsa ohal bitiminde o olacak malesef.hukuk devleti biteli cok oldu.simdi kriter devleti var.canimiz ne istiyorsa onu yapariz devleti var. heyytt varmi bana yan bakan devleti var.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM