Referandum tarihi belli oldu, Yüksek Seçim Kurulu YSK hazırlıklara başladı

TBMM’de Anayasa paketinin son maddeleri görüşülmeye başladı. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) referandum için hazırlıklara başladığı belirtildi.

Referandum tarihi belli oldu, Yüksek Seçim Kurulu YSK hazırlıklara başladı

Referandum tarihi belli oldu, Yüksek Seçim Kurulu YSK hazırlıklara başladı

Yüksek Seçim Kurulu referandum çalışmalarına başladı. YSK, seçim pusulaları başta olmak üzere referandum için gerekli seçim hazırlıklarına başlarken referandum tarihi olarak 2 Nisan 2017 olacağı belirtiliyor. YSK’nın da referandum çalışmalarını 2 Nisan tarihine göre yaptığı belirtildi. TBMM Genel Kurulu 15.01.2017 tarihinde teklifin son iki maddeleri olan 17. ve 18. maddeleri görüşülecek.

REFERANDUM TARİHİ

Anayasa değişiklik teklifi görüşmelerin mecliste devam ediyor. Bugünkü 17. ve 18. maddelerin görüşülmesinin sona ermesi ile birlikte gözler referanduma çevrilecek. Referandum tarihi olarak kulislerde belirtilen ve kesin gözüyle bakılan tarih ise 2 Nisan 2017. Nisan ayının ilk haftası veya ikinci haftasında yapılması planlanan referandum için 2 Nisan 2017 tarihinin uygun olduğu belirtiliyor.

YSK HAZIRLIK YAPIYOR

Referandum tarihi olarak 2 Nisan 2017’ye göre Yüksek Seçim Kurulu hazırlıklarını sürdürüyor. YSK referandum tarihinin Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından şu ana kadar hazırladığı genelgeleri de yayınlayacak. YSK’nın referandum için yaklaşık 30 genelge hazırladığı Sabah tarafından açıklandı. YSK referandum genelgeleri kapsamında referandum da görev alacak sandık görevlileri, referandum güvenlik önlemleri, referandum öncesi referandum sırası ve referandum sonrası tedbirlerin yer aldığı belirtildi.

BEYAZ RENK: EVET

YSK tarafından hazırlanacak referandum pusulaları iki renk olacak. Referandum da evet kullanacaklar için beyaz renk, hayır için ise kahverengi pusulalar kullanılacağı belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

 1. ohal kalksa bi gelisme olurdu ama ohal Bahcelinin ohale destegi yuzunden kalkmayacak.basbakan kalkma sinyalu vermisti Bahceli surmesi yonunde beyanat verdi.c.baskanida surmesi yinunde ifadeleri oldu. Bahcelinin neyapmaya calistigini kendi arkadaslari dahil anlamis degil

 2. bundan dolayı ve yüzde 1-2oy referandumda çok çok önemli olduğundan bence ümitsiz olmayın

 3. anahtar soru şu yasal şeylerden ihraç olanların dönmesi refarandumda oyları azaltır mı artırır mı?

 4. Üzgünüm bir kez daha çok üzgünüm donebilecegimize dair devletimisin vicdanı na bir kez daha güvendigim için çok üzgünüm. Daha lise yıllarında da imam hatip lisesinde iken 2002 – 2003 yıllarından itibaren mitinglerine katılıp fiili kavli tüm dualarıma onlari katip destek verdiğim için çok üzgünüm. Dostun gülünun canımı çok ama çok acittigi için çok üzgünüm. ailemle ayrı perişan ekmekderdine düştüğümüz için çok üzgünüm. Yıllarımın emekleri bir gece de gitti elimden çok üzgünüm. Ben vatan hainiymisim! işte en çokta buna üzgünüm. .. Ey gecelerin gündüzlerin sahibi Rabbim gecenin bu saatinde ümitlerim tükendiği şu günlerde ne olur gecelerimizi gündüze çıkar. İmtihanı kaybedenlerden eyleme .

  • Amin.kardesim bir yaprağın dahi izni olmadan yere düşmediğine inandığımız RABBİM bizleri zayi etmez.cunku biz magdurlar onun razı olmayacağı eylemleri yapmadık. Buna inanalım.

 5. Tabiki alınacaz arkadaşlar lütfen böyle umutsuz olmayın. Güçlü olun sabredin.Ben milletvekilleriyle görüşen lerden duyuyorum alınacaklar diye.

  • Bakanların bile birbirlerinden haberleri yokken milletvekilleri bilemiyorum inşallah dogrudur tek umut zaten referandum öncesi

 6. Bence bizi çoktan gözden çıkardılar herkes suçlu gözüyle bakıyor zaten gündemde tutan da bi bu site var başka da yok malesef

   • SAYIN EDİTÖR DEFALARCA HABER YAPTINIZ. SENDİKA VE BANKA MAĞDURLARI İÇİN DÖNÜŞ OLACAK DİYE. ÖZELLİKLE REFERANDUM ÖNCESİNİ İŞARET ETTİNİZ. İNANIN BU SÖYLEMLERİNİZ BİZİ AYAKTA TUTTU. BU DUYUMLARINIZLA ALAKALI BİR GELİŞME YOK MU

 7. Bize hiçbir şey olmayacak bence çoktan unutulduk.Zaten toplum suçu olmasa atılmazdı ayağında bize ne olacağını ben söyleyeyim;suçsuz yere fetö pisliğinin yüzünden,lanet sendika yüzünden kaderimize terk edileceğiz.

 8. Peki editör bey biz ne olacağız.Referandum ohalde olacak bizim iadeler kalır mı dersiniz.Ne olur bizi aydınlatacak haberler yapın.Çok teşekkür ederim şimdiden.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM